مرکز پژوهشهای مجلس هشدار داد؛
تاثیرات منفی بازی‌های رایانه‌ای بر روح و جسم کودکان
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی نسبت به تاثیرات منفی بازی‌های رایانه‌ای بر روح و جسم کودکان هشدار داد.
به گزارش روز دوشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از مرکز پژوهشها، دفتر مطالعات اجتماعی و ارتباطات و فناوری‌های نوین این مرکز در پاسخ به درخواست سلیمان جعفرزاده عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، پس از بررسی وضعیت بازیهای رایانه‌ای در ایران اعلام کردند که بازیهای رایانه‌ای به همان میزان که محبوب‌ترین بازی کودکان در این دوره لقب گرفته‌اند، می‌توانند تهدید کننده‌ای جدی برای سلامت روح و روان و جسم آنان باشند.
مرکز پژوهشها با اشاره به اینکه روانشناسان در بحث شکل‌گیری شخصیت رفتاری و گفتاری افراد همواره به نقش ابزارهایی چون تلویزیون ، کتاب و مطبوعات تاکید می‌کنند، افزود: اکنون با شکل‌گیری دنیای پیچیده بازی‌های رایانه‌ای ، هشدارها درباره آسیب‌پذیری شخصیت بچه‌ها و تاثیرگذاری آن بر جامعه شدت یافته است و به عقیده روانشناسان آن گونه که نسبت به نقش این بازی‌ها در پرورش خلاقیت و شکوفایی ذهن و اندیشه کودکان و نوجوانان تاکید می‌شود، باید در مورد عواقب ناشی از افراط در انجام بازی‌ها و نامناسب‌بودن بازی‌ها با سن آنها نیز هشدار داده شود.
مرکز پژوهشها افزود: تحلیلگران بازی‌های رایانه ای معتقدند، برای طراحی بازی‌های رایانه‌ای که مخاطبان خاصی را در بر می‌گیرد، توجه و رعایت نکات خاص بسیار حائز اهمیت است و هر نرم‌افزار آموزشی باید دارای فلسفه تربیتی مطمئنی بوده و اهداف و محتوای آن به روشنی بیان شده باشد.
همچنین گروه طراح بازی، باید مرکب از معلمان و نیز دانش‌آموزان باشند تا در مراحل تولید، نظرات و عکس‌العمل‌های خود را به گروه سازنده منتقل کنند. در این نوع نرم‌افزارها همچنین باید استعدادها و توانایی‌های مختلف مخاطب مدنظر قرار گیرد.
اعطای فرصت تفکر و ارزیابی به مخاطب از دیگر مشخصه‌هایی است که بازی‌های آموزشی باید داشته باشند و در مجموع این بازی‌ها همچون بسیاری از مصادیق فناوری باید در مسیر صحیح و جایگاه واقعی خود قرار گیرند تا بتوانند سودمند واقع شوند در غیر این صورت می‌توانند ضررهای زیادی داشته باشند.
مرکز پژوهشها در ادامه افزود: متاسفانه به دلیل ناآشنایی والدین با عارضه‌های ناشی از این بازی‌ها و همچنین نبود نظارت قدرتمند و تاثیرگذار در کشور، دایره آسیب‌پذیری کودکان ایرانی از بازیهای رایانه‌ای بیش از دیگر کودکان در دنیاست و لذا برای کمرنگ کردن جنبه‌های منفی و پر رنگ‌کردن جنبه‌های مثبت این بازی‌ها می‌توان به جنبه‌های زیر توجه کرد:
1 – اگر قرار است از بازی‌های کامپیوتری استفاده شود بهتر است بازی‌های تصویری خلاق که کودکان باید به وسیله آنها، معماهایی را حل کنند، بیش از بازی‌های دیگر مدنظر قرار گیرد.
2 – بازی‌ دسته‌جمعی کودکان، با ابزارهای تصویری کمتر مسئله ساز است، این اسباب بازی‌ها، زمانی مخرب خواهند بود که کودک به تنهایی برای ساعات طولانی، غرق بازی شود.
3 – والدین باید وقت بیشتری را به کودک و نوجوان خویش اختصاص دهند و هر قدر وقت‌گذاری و ارتباط صحیح بین والدین و فرزندان بیشتر باشد زمینه‌ چنین بازی‌هایی کمتر فراهم می‌شود کما اینکه به اعتقاد پزشکان ایتالیایی و بعضی از دیگر کشورهای اروپایی، مقصران اصلی در این زمینه، والدین هستند که فرزندان خود را برای ساعت‌های طولانی در مقابل تلویزیون، کامپیوتر، ویدئو، گیم یا فیلم‌های ویدئویی رها می‌کنند./د/207/198
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 14:56 |
لایحه بودجه شش بهمن به مجلس می‌آید
تهران_خبرگزاری ایسکانیوز: عضو هیات رییسه مجلس اعلام کرد: لایحه بودجه سال آینده کل کشور ششم بهمن ماه به مجلس شورای اسلامی آید.
به گزارش روز دوشنبه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از خانه ملت،
حمید رضا حاج بابایی گفت: بر اساس آیین‌نامه جدید بودجه‌ای که از طرف دولت به مجلس ارایه می‌شود باید شامل لایحه، پیوست‌ها و تکثیر موارد باشد تا در اختیار نمایندگان قرار گیرد.
وی تصریح کرد: با تقدیم لایحه‌ بودجه در روز ششم بهمن، از همان روز همزمان به کمیسیون‌های تخصصی 15 روز وقت داده خواهد شد تا گزارش خود را برای کمیسیون تلفیق آماده کنند.
حاجی ‌بابایی افزود: بنابراین مجلس تا 22 بهمن در کمیسیون‌های تخصصی لایحه بودجه را بررسی می‌کند و از 23 بهمن ماه کمیسیون تلفیق تشکیل می‌شود تا در 15 روز بعد از آن لایحه را در هشتم اسفند ماه تقدیم هیات رییسه نماید.
حاجی‌بابایی با بیان ا‌ینکه 15 روز حداقل زمان در اختیار کمیسیون تلفیق است، خاطر نشان کرد: بر اساس آیین‌نامه جدید، کمیسیون تلفیق می‌تواند فرصت خود را برای بررسی بودجه تمدید کند، اما از آنجا که فرصت کافی برای بررسی لایحه‌ بودجه وجود ندارد، بنابراین با همان 15 روز گزارش کمیسیون تلفیق هشتم اسفند آماده خواهد شد.
نماینده همدان با بیان اینکه هیات رییسه و اداره قوانین مجلس نیز برای ارایه لایحه به صحن علنی دو روز فرصت دارند، تصریح کرد: اگر بررسی لایحه بودجه در صحن علنی حداقل 10 روز به طول بیانجامد، 20 اسفندماه پایان بررسی لایحه‌ بودجه خواهد بود.
نماینده مردم همدان خاطر نشان کرد: از این رو با توجه به اینکه لایحه برای تایید نهایی و اصلاحات به شورای نگهبان و مجلس در رفت و برگشت خواهد بود، مجلس حداقل فرصت‌ها را در اختیار خواهد داشت.
وی تاکید کرد: ششم بهمن آخرین فرصتی است که مجلس بتواند بررسی لایحه بودجه را آغاز کند لذا از نظر زمان با تنگی وقت مواجه خواهد بود؛ بنابراین امیدواریم تا با همکاری دولت و مجلس بودجه در زمان خود ارایه و به تصویب برسد./198/
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 14:49 |
رکود فروش سخت افزار
تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: ماهها طول کشید تا رکود اقتصادی دامن صنعت جهانی سخت افزار کامپیوتر را بگیرد. اما به نظر می رسد که این خوش شانسی به انتها رسیده است.
به گزارش روز دوشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" تحلیل گران معتقدند که وضعیت فروش در مقایسه با سال 2001 بدتر خواهد شد. در آن سال فروش واحدهای کامپیوتر 5% کاهش یافت.
این بار مسائل اقتصادی شکل حادتری به خود گرفته است و روندهای کلی قابل پیش بینی نیستند. اکثر تولیدکنندگان سخت افزار خود را برای یک دورهء رکود طولانی آماده کرده اند. پر رونق ترین بخش بازار متعلق به دستگاه های Netbook است.
در عین حال عرضه نشدن سیستم عامل مایکروسافت تا سال آینده باعث شده تا بسیاری از شرکت ها برای خرید نرم افزار و توسعهء سیستم های سخت افزاری دست نگهدارند.
همین امر یا همان کاهش فروش سخت افزار و پردازشگرها باعث فشار به شرکت اینتل شده است‌و این شرکت اخیراً دچار افت فروش شدید شده بود و پس از سالها اعلام ضرر کرد./د/190/110
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:8 |
آنچه از مقاومت می ماند
تجاوز به غزه که هفتم دیماه جاری پیش آغاز شده بود، با اعلام آتش از سوی رژیم صهیونیستی و پذیرفتن یک هفته ای مشروط آن از سوی حماس پایان یافت.این جنگ تجاوز کارانه صهیونیست ها در حالی به نقطه پایانی خود نزدیک شد که تاثیرات عمیقی در معادلات سیاسی و امنیتی منطقه بین‌المللی بر جای گذاشت.
فرماندهان صهیونیست‌ها که تا قبل از شکست در جنگ 33 روزه با حزب‌الله لبنان خود را پنجمین ارتش قدرتمند جهان از حیث تجهیزات و دومین نیروی بازدارنده نظامی از نظر عدم تجربه شکست در نبردهای گذشته می‌پنداشتند، شاید هرگز تصور نمی‌کردند تجربه شکست 33 روزه مانند کابوسی وحشتناک تکرار شود.
رژیم صهیونیستی 7 روز را به عنوان دوره عملیات در نظر گرفته و باراک با صراحت گفته بود زمان غلبه کامل ما بر مقاومت در غزه از 10 روز فراتر نخواهد رفت. اما در حین جنگ فقط عملیات نیروی هوایی ارتش 8 روز به درازا کشید و 12 روز دیگر صرف عملیات زمینی شد.
این در حالی است که در طول این 12 روز نیز نیروی هوایی و نیروی دریایی این رژیم نیروی زمینی را کاملا و با حجم بالای آتش پشتیبانی می‌کردند.
مروری بر این حوادث و تحولات نظامی از جنگ 33 روزه تا بیست و دومین روز از نبرد غزه آشکار کننده این واقعیت است که ارتش رژیم صهیونیستی که تا قبل از این و به مدد سرعت در عملیات‌های هوایی و در آخرین بار جنگی 6 روزه را تجربه کرده است در درازمدت و با درگیر شدن با جنگ‌های فرسایشی بسیار آسیب‌پذیر و شکننده است.
علت این امر هم رویکردی بود که طراحان نقشه جنگ رژیم صهیونستی در کنار مجهزترین ابزار آلات جنگی به آن توجه نکرده بودند، و آن چیزی نبود جز سلاح نیرومند مقاومت.
این مقاومت نشان داد که نه تنها دولت حماس آسیب ندیده بلکه استوار و پایدارتر از همیشه باقی مانده است و اکنون بعد از سه هفته بمباران هوایی، زمینی، دریایی درس دیگری از مقاومت را به نمایش گذاشتند.
مقاومت مردم فلسطین که 60 سال از تاریخ درخشان آن می گذرد با جنگ 33 روزه حزب الله و غزه به مرحله جدیدی از خود رسید که در این راه هزاران شهید و اسیر و زندانی را، فدای آرمان و مقاومت
ددمنشان کرده اند.
پیام رهبر معظم انقلاب به اسماعیل هنیّه نیز در همین راستا است، ایشان در این پیام آورده اند" صبر 20 روزه‌ شما و مجاهدان دلیر و از جان گذشته و آحاد مردم غزه در برابر یکی از فجیع ترین جنایات جنگی جهان و تاریخ، پرچم عزت را بر سر امت اسلام به اهتزاز در آورده است.
شما ثابت کردید که دل سرشار از ایمان به خدا و قیامت و روح منیع و عزیز مسلمانی که ذلت و تسلیم درباره‌ ظلم و زور را بر نمی‌تابد، آنچنان قدرتی می‌آفریند که حکومت های جبّار و مستکبر و ارتش های مجهّز در برابر آن ناتوان و ذلیل‌اند".
در همین راستا است که به جرائت می توان گفت، دیگر کسی شک ندارد که دلیل پیروزی مقاومت در لبنان و غزه خلوص آن است و دیگر دل بستن به نشست ها و همایش های مختلف برای حل مساله فلسطین بی فایده است.
چرا که سال‌های دراز است که برخی از کشورهای سازشکار عرب به همراه واشنگتن از صلح با رژیمی سخن می‌گویند که در قاموسش چیزی به نام صلح وجود ندارد؛ آنها با نشستن در اسلو، مادرید، آناپولیس و نیویورک نشان دادند که نشانه‌ای از امید برای حل این مساله جز مقاومت وجود ندارند.
این مقاومت دلیرانه فلسطینیان ساکن نوار غزه، حاکی از آن است که ملت مظلوم، خواهان رسیدن به عزت و اقتدار و حیات طیبه است و کشتار جمع زیادی از آنان، خللی در اراده شان برای استمرار مبارزه با اشغالگران ایجاد نمی کند.
شگفت آن که محاصره 5/1 میلیون فلسطینی ساکن نوار غزه و کشتار فجیع و مظلومانه آنها در مقابل چشم دولت ها و سازمان های بین المللی به وقوع می پیوندد، اما سخنی از نقض حقوق بشر به میان نمی آورند.
این مسئله، ملت فلسطین را متوجه این حقیقت می سازد که تنها راه نجاتش، بهره گیری از درس مقاومت و ایستادگی است.زیرا نشستن و دل‌خوش داشتن به اینکه برخلاف روال معمول و قاعده همیشگی قدرتمندان زورگو عدالت را اجرا کنند اگرچه خواسته‌ای مشروع و حقی مسلم برای تمامی ستمدیدگان در حادثه غزه و آزاداندیشان جهان است اما این انتظار در شرایط فعلی فقط نوعی خوش‌بینی مفرط است.
دوشنبه 30 دی 1387
باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران« ایسکانیوز»
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:7 |
تمشک؛ یک داروی مقوی هوش و حافظه
تمشک ، میوه ای بیشتر وحشی است که خواص دارویی بسیاری دارد و برخی از کارشناسان غذایی آن را یک داروخانه کامل لقب داده اند.
این میوه بسیار خوش مزه و سرشار از انواع ویتامین در کشورمان بیشتر به صورت وحشی در مناطق مختلف به خصوص در جنگلهای شمال رویش دارد.
فصل برداشت آن درماههای تابستان است و چند نوع مختلف دارد که برخی از انواع آن " به اصطلاح نوع گرم از اواخر خرداد قابل برداشت است و نوع سرد این میوه در شهریور و حتی مهر ماه رسیده می شود.
دربعضی از شهرهای شمالی نوع پرورشی آن نیز وجود دارد ، اگر چه در سطح محدود که دانه های نوع پرورشی بلند و کشیده است.
در اروپا از این میوه استقبال زیادی می شود و شیرینی و کیک با طعم تمشک یا بستنی با این طعم و مزه طرفداران بسیاری دارد.
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 11:59 |
در شورای شهر تهران:
فرمانداری تهران با احیای بافت های فرسوده مخالفت کرد
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: سخنگوی شورای شهر و عضو کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تهران اعلام کرد: فرمانداری تهران با مصوبه های ترویج فرهنگ سازی استفاده از مصالح استاندارد احیای بافت های فرسوده و تامین بودجه پیشنهادی شورا برای سازمان بهزیستی مخالفت کرد.
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار شهری باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، خسرو دانشجو پس از اتمام یک صد و شصتمین جلسه غیر علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد تصمیم گیری های این جلسه ابراز داشت: چهار موضوع در این جلسه مطرح شد که سه مورد آن ما را با اعتراض فرمانداری تهران مواجه کرد.
وی ادامه داد: درخصوص موضوع ترویج فرهنگ سازی استفاده از مصالح استاندارد ساختمانی در میان شهروندان فرمانداری موافقت نکرده است.
دانشجو تصریح کرد: در مورد مطلب فوق فرمانداری اعلام کرد براساس تبصره چهار ماده شش نظرات موسسه استاندارد نیز باید در این موضوع لحاظ شده و به دلیل نبود ضمائم معترض هستیم.
سخنگوی شورای شهر اذعان داشت: هیچ جای قانون الزام نشده برای این موضوع نظرات سایر سازمان ها باید پیوست خورد.
وی با بیان اینکه شان رسیدگی و بررسی مصوبات شورا پرداختن به این اعتراضات نیست از فرمانداری تهران خواست تا نسبت به ترویج فرهنگ استفاده از مصالح استاندارد عنایت بیشتری داشته باشد.
دانشجو دیگر موضوع را پیشنهاد احیای بافت های فرسوده شهر تهران توسط اعضای شورای شهر اعلام کرد که با مخالفت فرمانداری رو به رو شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تهران گفت: فرمانداری تهران در این خصوص مدعی است که این پیشنهاد نباید از طرف اعضای شورای شهر بلکه باید توسط شورای عالی استان ها ارایه شود.
دانشجو اعتراض دیگر فرمانداری را در مورد مصوبه تامین بودجه سازمان بهزیستی در سال 88 اعلام کرد و گفت: فرمانداری پیشنهاد تامین بودجه سازمان بهزیستی را وظیفه شورای عالی استان ها و نه شورای شهر تهران می داند.
وی تاکید کرد: در زمان تنظیم لایحه بودجه دولتی ها باید متوجه نیاز سازمان بهزیستی باشند.
دانشجو گفت: امروز شهروندان جوان تهرانی در جلسه شورا به جهت توجه ما به موضوع آلودگی هوا حضور داشتند و بحث استفاده از دوچرخه به جای وسیله نقلیه با سوخت های فسیلی را مطرح کردند.
سخنگوی شورای شهر خاطرنشان کرد: در این راستا شهرداری در دو مرحله از منطقه 22 و منطقه هشت تهران را به صوررت پایلوت برای دوچرخه سواری ایجاد کرده و حمایت های مالی خود را به انجام رسانده است.
وی با اشاره به تیتر امروز روزنامه همشهری مبنی بر اینکه 63 روز هوای پاک در سه سال گذشته در تهران وجود داشته گفت: این آمار واقعا تکان دهنده است.
وی مبحث آخر بررسی شده شورا را مصوبه ساماندهی سازمان ها و شرکت های شهرداری تهران مطرح کرد.
دانشجو افزود: بنابراین مصوبه کلیه سهام سرمایه، وظایف، اموال و دارایی های شرکت ها، سازمان ها و یا وظایف و اختیارات این سازمان و شرکت ها ادغام می شود.
بناراین گزارش ادغام شرکت خدمات مالی شهر با موسسه هادیان شهر، ادغام شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی شهرداری تهران و حومه با شرکت مترو راه آهن شهری تهران و حومه و ادغام شرکت سرمایه گذاری شهر در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی را شاهد هستیم.
بر اساس این گزارش، حداکثر ظرف مدت شش ماه شرکت های مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک تهران، علائم راهنمایی و فنی ایران، کنترل کیفیت هوا (سماء)، کنترل ترافیک تهران، ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران و سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادغام می شود.
دانشجو اعلام کرد: ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ موسسه رایانه شهر، هاتف شهر، نشر شهر، آموزش شهر، نغمه شهر، خانه شهریاران جوان، فرهنگ و رسانه شهر، تصویر شهر و شرکت مد و سبک زندگی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادغام می شود.
سخنگوی شورای شهر گفت: ظرف مدت دو ماه از زمان ابلاغ سازمان سردخانه و کشتارگاه در سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی ادغام می شود.
بر اساس این گزارش، ادغام شرکت فرهنگی - ورزشی شهر سالم و اداره کل تربیت بدنی شهرداری تهران در سازمان ورزش را ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ خواهیم داشت.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تهران اعلام کرد: شرکت های خدمات اجتماعی و رفاهی شهرداری تهران و تهران گشت ارغوانی وادارات کل امور آسیب های اجتماعی و آموزش و مشارکت های اجتماعی و نیز ستاد کار آفرینی در سازمان رفاه اجتماعی و آموزش شهروندی حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان ابلاغ ادغام می شوند.
دانشجو افزود: شرکت مسکن ساختمان جهان و اداره کل املاک و مستغلات شهرداری تهران در سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران ظرف مدت دو ماه از زمان ابلاغ ادغام می شوند./06/146
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 11:54 |
قرارداد گازی میان روسیه و اوکراین فردا امضا می شود
تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: یولیا تیموشکنو، نخست وزیر اوکراین، در نظر دارد فردا برای امضای قرارداد گاز میان روسیه و اوکراین مجددا به مسکو بازگردد.
به گزارش روز یکشنبه بخش انگلیسی گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از خبرگزاری شین هوا، روسیه و اوکراین پس از یک روز گفتگو در مورد از سرگیری صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق اوکراین نهایتا به توافق رسیدند تا روسیه بار دیگر گاز خود را از طریق اوکراین به اروپا منتقل کند.
روسیه پس از توافق با اوکراین اعلام کرد که از فردا مجددا انتقال گاز را بطور کامل و موثر آغاز می کند.
طبق قرارداد به امضا رسیده، اوکراین می بایست از اوایل سال آینده میلادی، مبلغ بسیار بیشتری را نسبت به کشورهای اروپایی دیگر برای دریافت گاز روسیه به این کشور پرداخت کند اما در سال جاری روسیه به اوکراین تخفیف 20 درصدی برای دریافت گاز روسیه ارائه داده است
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 11:53 |
دانشگاه کمبریج 800 ساله شد
تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: کمبریج، بزرگترین دانشگاه انگلیس که در جهان از شهرت بسیار بالایی برخوردار است امروز 800 ساله شد.
به گزارش روز یکشنبه گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از پایگاه اینترنتی ان دی تی وی هند، به مناسبت 800 سالمین سالگرد تأسیس دانشگاه کمبریج، هزاران نفر از مردم سراسر جهان در کمبریج گرد هم آمدند و به زنان و مردانی که این دانشگاه بزرگ را به سوی شهرت کشاندند تجلیل به عمل آورند.
چارلز داروین که با "تئوری منشأ حیات" خود انقلابی تازه به وجود آورد، اسحاق نیوتون، کاشف جاذبه زمین بود، افرادی هستند که در دانشگاه کمبریج به تحصیل پرداختند.
دانشگاه کمبریج یکی از قدیمی ترین دانشگاههای انگلستان محسوب می شود که بیشتر فارغ التحصیلان این دانشگاه افرادی بودند که بیشترین جوایز نوبل جهان را به خود اختصاص داده اند.
خبرنگار:142
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 11:52 |
معاون سازمان سنجش:
كارت آزمون كارشناسي ارشد از19بهمن به صورت اينترنتي توزيع مي‌شود‌
رقابت 725 هزار داوطلب آزمون كارشناسي ارشد از23 بهمن آغاز مي‌شود

:

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: آموزشي

معاون سازمان سنجش آموزش كشور، گفت: كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 88 از روز شنبه 19 بهمن به صورت اينترنتي از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org توزيع مي‌شود.

دكتر حسين توكلي در گفتگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: ‌داوطلبان مي‌توانند براي دريافت پرينت كارت ورود به جلسه خود به سايت سازمان مراجعه كنند و نمايندگان سازمان در باجه‌هاي رفع نقص حوزه‌هاي آزمون از روز يكشنبه 20 بهمن آماده پاسخگويي به داوطلبان خواهند بود.

وي خاطرنشان كرد: آزمون داوطلبان ورود به دوره‌هاي كارشناسي ارشد و چهاردهمين المپياد علمي دانشجويي سال 88 در 136 كد رشته امتحاني و در 39 شهرستان مختلف كشور طي روزهاي 23 تا 26 بهمن ماه برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه 52 هزار نفر متقاضي شركت در كد رشته امتحاني دوم شناور كنكور كارشناسي ارشد سال 88 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي بوده‌اند، گفت: ‌بر اين اساس با احتساب 673 هزار داوطلب شركت در آزمون كارشناسي ارشد سال 88 و همچنين المپياد علمي دانشجويي جمعا براي 725 هزار متقاضي كارت ورود به جلسه صادر مي‌شود.

معاون سازمان سنجش با اشاره به ثبت‌نام داوطلبان دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته و چهاردهمين المپياد علمي دانشجويي عنوان كرد:‌ اطلاعات مربوط به تقاضانامه ثبت‌نامي داوطلبان از 7 تا 10 دي ماه به مدت 4 روز بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان در صورت نياز به اصلاح اطلاعات فردي خود اقدام كردند.

وي افزود: كارت ورود به جلسه كنكور كارشناسي ارشد سال 88 به صورت اينترنتي توزيع مي‌شود و هر داوطلب بايد در تاريخ پيش‌بيني شده براي گرفتن پرينت كارت ورود به جلسه خود به سايت سازمان سنجش مراجعه و بر اساس دستورالعمل‌هاي مربوطه نسبت به دريافت پرينت كارت ورود اقدام نمايد.

دكتر توكلي ادامه داد: براي داوطلباني كه متقاضي شركت در دو كد رشته امتحاني بوده‌اند دو كارت ورود به جلسه آزمون صادر مي شود.

وي افزود: در اين آزمون رشته‌هاي امتحاني در هفت گروه آموزشي طبقه‌بندي شده‌اند كه بر اين اساس گروه علوم انساني داراي 49 رشته امتحاني، گروه علوم پايه داراي 13 رشته امتحاني، گروه فني و مهندسي داراي 28 رشته امتحاني، گروه كشاورزي شامل 25 رشته امتحاني، گروه هنر شامل 9 رشته امتحاني، گروه علوم پزشكي داراي 13 كد رشته امتحاني و گروه دامپزشكي داراي 2 كد رشته امتحاني است.

وي همچنين با اشاره به برگزاري جلسه هماهنگي با مراكز مجري آزمون كارشناسي ارشد و نمايندگان تام‌الاختيار دانشگاهها در سازمان سنجش، گفت: هماهنگي‌هاي لازم با مراكز مجري آزمون كارشناسي ارشد انجام و دستورالعمل‌هاي لازم ارايه شده است.

دكتر توكلي در خاتمه تصريح كرد: بر اين اساس شرايطي ايجاد خواهد شد تا آزمون كارشناسي ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور با آرامش كامل، به صورت كاملا امن و باكيفيت مطلوب برگزار شود.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 11:34 |
دکتر جاسبي در اختتاميه هفتمين دوره آموزشي بدو خدمت اعضاي هيات علمي سما :
  دانشگاه آزاد اسلامي مخلوق انقلاب است 

 به گزارش خبرنگار افرينش دکتر جاسبي با بيان اين که جذب هيات علمي و رسيدن به شاخص هاي برنامه ريزي شده از مهم ترين برنامه هاي آموزشکده هاي سما دانشگاه آزاد اسلامي است، گفت: مسائل عقيدتي و فرهنگي، تعليم و تربيت و توانايي اجراي پروژه هاي تحقيقاتي و حضور در مجامع علمي معتبر از جمله فاکتورهاي حائز اهميت در گزينش اعضاي هيات علمي است. 
 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم اختتاميه هفتمين دوره آموزشي بدو خدمت اعضاي هيات علمي آموزشکده هاي فني و حرفه اي سما، با بيان اين مطلب افزود: تعداد اعضاي هيات علمي که در واحدهاي سما تدريس مي کنند، بسيار کم است که بايد با سرعت و کيفيت مطلوب اين آمار به چندين برابر افزايش يابد. 
 وي با اشاره به اين که آموزشکده هاي سما بستر عظيمي براي حرکت هاي علمي و آموزش اعضاي هيات علمي است، خاطرنشان کرد: مشخصات اين مجموعه قابل مقايسه با ساير مدارس غيرانتفاعي کشور نيست به طوري که سازمان سما براي اعتلا هيچ محدوديتي ندارد.
 عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي اذعان داشت: اعضاي هيات علمي سما در صورت ادامه تحصيل در مقاطع تکميلي تا دکترا مي توانند به واحدهاي دانشگاهي منتقل شوند. 
 وي ادامه داد: توانايي اجراي پروژه هاي تحقيقاتي، ارائه مقالات علمي و پژوهشي معتبر در کنفرانس هاي بين المللي و مجامع علمي، گام مهمي در جهت ارتقاي اعضاي هيات علمي سما محسوب مي شود.
 وي خطاب به اعضاي هيات علمي، گفت: مساله عقيدتي و فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي بسيار حائز اهميت است، چرا که اين مجموعه عظيم، مخلوق انقلاب اسلامي است و کساني مي توانند در دانشگاه آزاد اسلامي خدمت کنند که با هر گرايش فکري به جمهوري اسلامي و قانون اساسي اعتقاد داشته باشند و اين اعتقادات در حرکات، بيانات و رفتار و اخلاق شان نيز تجلي پيدا کند.
 جاسبي، توانايي تدريس و معلم بودن را علاوه بر داشتن معلومات علمي، مهم دانست و خاطرنشان کرد: فردي که به عنوان هيات علمي در کلاس درس حاضر مي شود، نبايد فردي بي اطلاع از مسائل روز، جامعه و جهان و نسبت به آن ها بي تفاوت باشد.
 رئيس شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام، افزود: همان طور که هر فردي نسبت به خانواده خود تعصب دارد کارکنان، دانشجويان و اعضاي هيات علمي دانشگاه نيز بايد نسبت به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي تعصب داشته باشند و در مقابل کساني که براي مطرح کردن خود به دانشگاه تهمت مي زنند، بي تفاوت نباشند. 
 وي ادامه داد: بايد چهره افرادي که اتهامات ناروايي را به دانشگاه آزاد اسلامي مي زنند، به مردم معرفي کرد تا اعتبار اين مجموعه عظيم حفظ شود.
 جاسبي گفت: اگر به دانشگاه توهين شود يعني به پرسنل، هيات علمي و دانشجويان آن توهين شده است که اين امر قابل دفاع خواهد بود. 
 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: حدود نيمي از دانشجويان، دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي هستند، اما مدارس سما داراي حدود 50 هزار دانش آموز و 86 هزار دانشجو است که ممکن است سال آينده آمار دانشجويان آن به 100 هزار نفر برسد; يعني حدود هفت درصد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي را شامل شود. 
 وي با اشاره به اينکه سما در حال رشد و توسعه است، گفت: هيات علمي از پايه هاي اصلي اين سازمان به شمار مي آيد.
 جاسبي بر افزايش تسهيلات رفاهي اعضاي هيات علمي و پرسنل تاکيد کرد و گفت: درحالي که دانشگاه آزاد اسلامي حتي يک ريال از خزانه مملکت دريافت نمي کند اما داراي بيش از 20 هزار نفر هيات علمي تمام وقت و بيش از 30 هزار پرسنل به غير از حق التدريسي هاي ساعتي است; يعني حدود 70 هزار نفر به صورت تمام وقت با دانشگاه همکاري دارند که ما پيش بيني مي کنيم سطح رفاهي طي سال هاي آينده افزايش بيشتري پيدا کند. 
 وي خاطرنشان کرد: سطح رفاهي کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي در يک روند تکاملي و صعودي، طي چند سال آينده از دستگاه هاي دولتي پيشي خواهد گرفت.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 1:50 |
تاريخ وجزئيات ثبت نام کنکور کارشناسي ارشد دانشگاه آزاداسلامي سال 88 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : به گزارش  خبرنگارآفرينش ،  ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد سال 88 دانشگاه آزاد اسلامي از روز چهارشنبه دوم بهمن ماه آغاز مي شود و تا 15 بهمن ماه ادامه دارد.بر اساس اين گزارش، متقاضيان مي توانند با مراجعه به پايگاه الکترونيکي آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به نشانيwww.azmoon.orgثبت نام کنند. گفتني است، کليه فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي و يا شاغلين به تحصيل در سال آخر اين مقطع مشروط به نداشتن منع از لحاظ مقررات نظام وظيفه عمومي مي توانند در اين آزمون ثبت نام کنند و هر داوطلب مي تواند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن رشته مقطع کارشناسي خود با رعايت ضوابط دفترچه راهنما يک رشته تحصيلي را انتخاب و در فرم اينترنتي وارد کنند. البته رشته هاي گروه علوم پزشکي شامل رشته آموزش پرستاري و مديريت خدمات بهداشتي و درماني از اين شرط مستثني هستند و داوطلبان اين رشته ها بايد داراي مدرک متجانس با رشته انتخابي باشند و همانند سال قبل يک واحد دانشگاهي را انتخاب کنند. همچنين، داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان، بسيجيان فعال و جهادگران رزمنده بايد قبل از ثبت نام با مراجعه به پايگاه هاي مقاومت بسيج و يا مراکز سپاه نسبت به دريافت کدرهگيري جهت استفاده از اين امتياز اقدام کنند و داوطلبان استفاده از سهميه آزادگان، جانبازان و شاهد بايد قبل از ثبت نام با مراجعه به پايگاه اينترنتي بنياد شهيد و امور ايثارگران ضمن ارائه درخواست استفاده از تسهيلات کد رهگيري دريافت کنند.
همچنين، هزينه دريافت کارت اعتباري آزمون کارشناسي ارشد 28 هزار تومان و هزينه ثبت نام بدون آزمون کارشناسي ارشد هشت نيز هزار تومان مي باشد.
نحوه ثبت نام بدون آزمون فارغ التحصيلان ممتاز در مقطع کارشناسي ارشد
متقاضيان ثبت نام بدون آزمون کارشناسي ارشد بايد با مراجعه به دفاتر پستي و تهيه کارت اعتباري شرکت بدون آزمون در دوره کارشناسي ارشد با مراجعه به پايگاه ثبت نام الکترونيکي مرکز آزمون ثبت نام کنند.
بر اين اساس، کليه فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي پيوسته که حداکثر در طول 8 نيمسال فارغ التحصيل شده و واجد ساير شرايط دفترچه راهنما هستند، مي توانند در پذيرش بدون آزمون کارشناسي ارشد ثبت نام کنند. همچنين فارغ التحصيلاني که مقطع کارشناسي ناپيوسته را در حداکثر 4 نيمسال به پايان رسانده و داراي مابقي شرايط باشند مي توانند از اين تسهيلات بهره مند شوند. گفتني است، متقاضيان استفاده از تسهيلات پذيرش بدون آزمون مقطع کارشناسي ارشد بايد در رشته همنام و متجانس با رشته فارغ التحصيلي ثبت نام کنند، درغيراينصورت از رديف واجدين شرايط حذف شده و امکان اصلاح رشته انتخابي و يا تغييرگرايش وجود ندارد. لازم به ذکر است، اين دسته از متقاضيان بايد داراي معدل بالاي 17 و جزو 10 درصد فارغ التحصيلان برتر واحدهاي دانشگاهي خود باشند.گفتني است ، آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي طي روزهاي 17 تا 19 ارديبهشت ماه برگزار مي شود.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در دوشنبه سی ام دی ۱۳۸۷ و ساعت 1:49 |
ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد از چهارشنبه آغاز مي‌شود
برگزاري آزمون ارشد آزاد در 17 ارديبهشت


 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: آموزشي

ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد سال 88 دانشگاه آزاد اسلامي از روز چهارشنبه دوم بهمن ماه آغاز مي‌شود و تا 15 بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي طي روزهاي 17 تا 19 ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود.

بنابراين گزارش، متقاضيان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه الكترونيكي آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني www.azmoon.org  ثبت‌نام كنند.

گفتني است، كليه فارغ‌التحصيلان مقطع كارشناسي و يا شاغلين به تحصيل در سال آخر اين مقطع مشروط به نداشتن منع از لحاظ مقررات نظام وظيفه عمومي مي‌توانند در اين آزمون ثبت‌نام كنند و هر داوطلب مي‌تواند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن رشته مقطع كارشناسي خود با رعايت ضوابط دفترچه راهنما يك رشته تحصيلي را انتخاب و در فرم اينترنتي وارد كنند.

البته رشته‌هاي گروه علوم پزشكي شامل رشته آموزش پرستاري و مديريت خدمات بهداشتي و درماني از اين شرط مستثني هستند و داوطلبان اين رشته‌ها بايد داراي مدرك متجانس با رشته انتخابي باشند و همانند سال قبل يك واحد دانشگاهي را انتخاب كنند.

همچنين، داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان، بسيجيان فعال و جهادگران رزمنده بايد قبل از ثبت‌نام با مراجعه به پايگاه‌هاي مقاومت بسيج و يا مراكز سپاه نسبت به دريافت كدرهگيري جهت استفاده از اين امتياز اقدام كنند و داوطلبان استفاده از سهميه آزادگان، جانبازان و شاهد بايد قبل از ثبت‌نام با مراجعه به پايگاه اينترنتي بنياد شهيد و امور ايثارگران ضمن ارائه درخواست استفاده از تسهيلات كد رهگيري دريافت كنند.

همچنين، هزينه دريافت كارت اعتباري آزمون كارشناسي ارشد 28 هزار تومان و هزينه ثبت‌نام بدون آزمون كارشناسي ارشد هشت نيز هزار تومان مي‌باشد.

نحوه ثبت‌نام بدون آزمون فارغ‌التحصيلان ممتاز در مقطع كارشناسي ارشد

متقاضيان ثبت‌نام بدون آزمون كارشناسي ارشد بايد با مراجعه به دفاتر پستي و تهيه كارت اعتباري شركت بدون آزمون در دوره كارشناسي ارشد با مراجعه به پايگاه ثبت‌نام الكترونيكي مركز آزمون ثبت‌نام كنند.

بر اين اساس، كليه فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي پيوسته كه حداكثر در طول 8 نيمسال فارغ‌التحصيل شده و واجد ساير شرايط دفترچه راهنما هستند، مي‌توانند در پذيرش بدون آزمون كارشناسي ارشد ثبت‌نام كنند.

همچنين فارغ‌التحصيلاني كه مقطع كارشناسي ناپيوسته را در حداكثر 4 نيمسال به پايان رسانده و داراي مابقي شرايط باشند مي‌توانند از اين تسهيلات بهره‌مند شوند.

گفتني است، متقاضيان استفاده از تسهيلات پذيرش بدون آزمون مقطع كارشناسي ارشد بايد در رشته همنام و متجانس با رشته فارغ التحصيلي ثبت‌نام كنند، درغيراينصورت از رديف واجدين شرايط حذف شده و امكان اصلاح رشته انتخابي و يا تغيير گرايش وجود ندارد.

لازم به ذكر است، اين دسته از متقاضيان بايد داراي معدل بالاي 17 و جزو 10 درصد فارغ‌التحصيلان برتر واحدهاي دانشگاهي خود باشند.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:6 |
تحريم برنامه‌ي تلويزيوني90 اعلام رسمي شد!
جلوگيري از ورود دوربين اين برنامه به كنفرانس مطبوعاتي حافظيه

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

درپي شايعه‌ي تحريم برنامه‌ي 90 از سوي دو باشگاه پرسپوليس و استقلال روز شنبه از ورود دوربين90 به سالن كنفرانس مطبوعاتي ورزشگاه حافظيه جلوگيري به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درحالي كه از هفته‌ي گذشته شايعه تحريم برنامه‌ي 90 توسط دو باشگاه پرسپوليس و استقلال مطرح شده بود، روز بازي استقلال مقابل برق شيراز از ورود دوربين 90 به سالن كنفرانس مطبوعاتي ورزشگاه حافظيه جلوگيري به عمل آمد.

هم‌چنين بازيكنان و اعضاي كادرفني استقلال از جمله قلعه‌نويي حاضر به گفت وگو با دوربين برنامه 90 نشدند و اعلام كردند كه به آنها دستور داده شده تا با اين برنامه گفت و گو نكنند.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:4 |

 » اطلاعيـه ها:

«  اطلاعيـه »

قابل توجه وكلاء و مشاوران حقوقي قوه قضائيه

توزيع پوشه هاي متحدالشكل پرونده موكلين، دفاتر ثبت لوايح، رسيد اصول اسناد موكل و رسيد وجه توسط موسسه معين اداره  

 نشاني: تهران- خيابان وحيدي دستگردي(ظفر) بين نفت و مدرس- شماره 206واحد 6- صندوق پستي4374-19395 تلفن: 2-22264471

اطلاعيه

كتابهاي اسامي ومشخصات وكلا،مشاوران وكارشناسان رسمي قوه قضائيه آماده توزيع  مي باشد 

ليست قيمت وهزينه پستي كتب اسامي ومشخصات وكلا،مشاوران حقوقي

وكارشناسان رسمي قوه قضائيه

موسسه معين اداره

پاره اي از وظايف

قبول و انجام خدمات مشاوره اي به شرح زير :

 1. آسيب شناسي سازماني

 2. ارائه روشها و سيستمهاي اداري

 3. طراحي تشکيلات و سازماندهي

 4. طراحي طرحهاي طبقه بندي شاغل ( اعم از کارمندي و کارگري )

 5. طراحي نظامهاي حقوق و دستمزد

 6. تهيه و تدوين آئين نامه ها ، اساسنامه ها و مقررات اداري و استخدامي

 7. برنامه ريزي نيروي انساني و توسعه منابع آن

 8. مديريت اسناد

 9. برنامه ريزي آموزشي

 10. طرحهاي آماري

 11. تهيه دادخواستهاي عمومي در خصوص حقوق تضييع شده کارمندان وکارگزان

 12. ارائه نظرات و کارشناسي نسبت به استعلامهاي به عمل آمده

 13. تامين نيروي انساني در مورد نياز هاي دستگه هاي دولتي به لحاظ ممنوعيتهاي استخدامي رسمي و پيماني

 14. قبول و انجام آندسته از خدمات عمومي و پشتيباني در وزارتخانه ها و موسسات دولتي که مقرر است به بخش غير دولتي واگذار گردد

 15. طراحي و چاپ و تکثير  و ارائه انواع احکام ، فرمها و دستورالعمل ها ي اداري ، مالي ، بيمارستاني

 16. طبع و نشر کتب ، نشريات ، مجلات و .... بر اساس مقررات موردعمل وزات فرهنگ و ارشاد اسلامي 

 
     
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:2 |
کشف بیش از 5/2 تن انواع مواد غذایی فاسد توسط مرکز بهداشت دزفول
دزفول- خبرگزاری ایسکانیوز: با تلاش ماموران بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان دزفول افزون به 5/2 تن انواع مواد غذایی غیر قابل مصرف از سطح فروشگاه های دزفول کشف و ضبط شد.
به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، این مقدار مواد غذایی فاسد و غیر قابل مصرف 5/2 تن شامل خرما بوده که از واحدهای تولید کلوچه در سطح شهر جمع آوری شده است و افزون بر 200 کیلوگرم رب انار نیز از فروشگاه های سطح شهر جمع آوری شده که به دلیل غیر بهداشتی بودن پس از جمع آوری امحاء شده اند.
به گزارش ایسکانیوز، واحدهای زیادی تحت عنوان تولید کلوچه در سطح شهر دزفول فعالیت دارند و از خرما به عنوان یکی از مواد اصلی تولید کلوچه خرمایی استفاده می کنند./02
خبرنگار:119
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:52 |
براى تأمين سرمايه در گردش توليد
بنگاه هاى بدهكار ۱۰۰۰ ميليارد تومان
تسهيلات مى گيرند
• اين اعتبار در اختيار واحدهايى قرار
مى گيرد كه محصولاتشان در بازار
متقاضى داشته و قابل رقابت باشد و
ساختار مالى مناسبى دارا باشند
• بخشى از واحدهاى توليدى به دليل
بدهى معوق و عدم دسترسى به تسهيلات
بانك هاى عامل دچارافت شديد توليد
و تعطيلى شده اند
وزير كار و امور اجتماعى از پرداخت ۱۰۰۰ميليارد تومان تسهيلات بانكى به بنگاه هاى داراى بدهى معوق و بنگاه هاى زودبازده خبر داد.سيدمحمد جهرمى در گفت وگو با مهر گفت: اين مبلغ در راستاى اجراى آئين نامه ۳۰۳۳۰ پرداخت مى شود.
گفتنى است، در پى توافق ۷ آذرماه سال جارى مقامات بانك مركزى، بانك هاى دولتى و وزارت كار مقرر شد تا ۷ هزار ميليارد تومان تسهيلات براى سرمايه در گردش بنگاه هاى اقتصادى و اجراى كامل آئين نامه ۳۰۳۳۰ هيأت دولت پرداخت شود كه اكنون ۱۰۰۰ ميليارد تومان از اين رقم پرداخت خواهد شد.
براساس آئين نامه ،۳۰۳۳۰ به آن دسته از واحدهاى توليدى كه ساختار مالى مناسبى دارند و محصولات شان نيز در بازار متقاضى دارد و قابل رقابت است، از طريق سيستم بانكى براى رفع مشكل بدهى معوق آنها تسهيلات پرداخت مى شود.
براساس اعلام وزارت كارواموراجتماعى ،بخشى از واحدهاى توليدى به دليل بدهى هاى معوق به سيستم هاى بانكى نتوانسته اند از تسهيلات بانك هاى عامل براى تأمين سرمايه درگردش ،برخوردارشوند.به همين دليل اين واحدها دچار افت شديد توليد يا تعطيلى شده اند.
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:42 |

گزارش// اعتیاد، زنگ خطري برای دانش آموزان

شوشان: اعتياد معضلي چندوجهي و اختاپوسي است كه متاسفانه به طور فزاينده و در عين حال در هم تنيده و پيچيده اي جوامع انساني را گرفتار نموده است و به جرات مي توان گفت كه هيچ گروه و طبقه سني، تحصيلاتي، شغلي و ... در دنيا وجود ندارد كه از تلخي اين واقعيت شوم بي نصيب باشد.

اما طبيعي است كه گرفتاري در منجلاب اعتياد در برخي موارد اهميت و ويژگي خاصي پيدا مي كند و قطعا ميزان فراواني اعتياد در جمعيت دانش آموزي هر كشوري بخصوص كشورمان ايران كه از تركيب جمعيتي شديدا جواني برخوردار بوده و عمده افراد جامعه را همين نوجوانان و جوانان تشكيل داده و پيشرفت و تعالي كشور در گرو همت و اهتمام جدي آنهاست اهميت فوق العاده اي دارد.

بر اساس اعلام وب سايت رسمي مجلس 65 درصد جمعيت معتادان كشور را افراد زير 35 سال تشكيل مي دهند. آمار دانش آموزان معتاد 20 هزار نفر و درصد معتادان زير 20 سال كشور 8/15 درصد از كل جمعيت هستند.

متاسفانه به موازات كاهش سن اعتياد در كشور، نوع مواد اعتيادآور مصرفي هم دگرگون شده و از مواد طبيعي و سنتي و نسبتا كم خطرتر به سمت موادمخدر و روانگردان و پرخطر رفته است و اين موضوع در ميان گروه هاي سني پايين تر، نمود بيشتري دارد.

ديگر نسل جديد و جواني كه در دام اعتياد گرفتار مي شوند، به مواد نوظهور و عمدتا غيرطبيعي و به شدت پرخطر، تمايل و گرايش بيشتري دارند. آمارها هم تاييد مي نمايد كه مصرف موادي مانند اكستاسي، كراك، شيشه و... در ميان نوجوانان و جوانان معتاد به مراتب بيشتر از ميانسالان و افراد مسن معتاد است. سهل الوصول بودن و امكان حمل و نقل ونيز مصرف ساده تر موادمخدر جديد از يك سو و عوارض روانشناختي و خطرناك و عواقب برگشت ناپذير و دائمي و همچنين اعتيادآوري به مراتب شديدتر از ويژگي هاي مواد جديد است.

بنابراين زماني كه سخن از اعتياد دانش آموزان است نبايد از اين واقعيت تلخ غافل بمانيم.

امروزه اعتياد به موادمخدر يكي از مهم ترين معضلات اجتماعي به شمار مي آيد و اين بيماري بسياري از خانواده ها را به كام نابودي كشانده است به طوري كه اين زنگ خطر مدت هاست در استان خوزستان به صدا درآمده است.يكي از مهم ترين مشخصه هاي اين بيماري خطرناك، عمومي بودن آن است كه سن و سال نمي شناسد و حتي ممكن است كودكان را نيز گرفتار كند.

درحال حاضر كودكان زيادي در كشور وجود دارند كه به دلايل مختلف از جمله اعتياد والدين اسير اين سم مهلك شده اند؛ يكي ديگر از دلايلي كه باعث اعتياد كودكان مي شود بهره كشي و سوءاستفاده ازآن هاست.

در همين راستا به گفته یک كارشناس در برخي موارد مشاهده مي شود كه افراد سودجو به منظور بهره كشي از كودكان آنان را معتاد كرده، با سوءاستفاده از آن ها بدون پرداخت دستمزد، كارهاي سختي را بر آن ها محول مي كنند. درحالي كه اعتياد به موادمخدر يكي از بزرگ ترين و مخرب ترين معضلات اجتماعي است كه سلامت جامعه را تهديد مي كند، با اين حال متاسفانه اين معضل در ميان بسياري از خانواده هاي ايراني ريشه دوانده است.به هر شكل موادمخدر، گروه هاي اجتماعي، سني، جنسيتي، شغلي و ... نمي شناسد و به تعبيري، همه گروه ها در معرض اين خطر قرار دارند. به اعتقاد بسياري از كارشناسان سن شروع نخستين تجربه موادمخدر در سنين ١٢ تا ١٧ سال است به همين دليل مدرسه يكي از مناسب ترين كانال هاي اجرايي براي برنامه هاي پيش گيري و آموزش مهارت هاي زندگي است.خطر ابتلاي دانش آموزان به اعتياد بحث جدي و مهمي است و بي شك دانش آموزان خوزستانی هم از اين قاعده مستثنا نيستند و همواره در معرض خطر ابتلا به اعتياد قرار دارند و دانش آموزان اين استان به صورت جدي تر در معرض آسيب هاي اجتماعي قرار دارند.

در همين رابطه یک كارشناس به شوشان گفت: در همه مقاطع تحصيلي و رده هاي سني مختلف، نمونه هايي از اعتياد در بين دانش آموزان اين استان وجود دارد.

وی افزود: بيشتر اين دانش آموزان در اثر قرارگرفتن در شرايط محيطي نامطلوب معتاد شده اند. وي اعتياد برخي والدين را عامل اصلي گرفتارشدن دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصيلي عنوان كرد و اظهار داشت: دربرخي از موارد، مشاهده مي شود كه افراد سودجو به منظور بهره كشي از كودكان، آنان را معتاد مي كنند و بدون پرداخت دستمزد از آنان در مشاغل سخت مانند مرغ داري ها و كوره هاي آجرپزي، استفاده مي كنند.

وي تصريح كرد: دانش آموزاني كه مبتلا به اعتياد باشند،پس از شناسايي در مراكز ترك اعتياد طرف قرارداد آموزش وپرورش، تحت درمان و خدمات  مشاوره اي قرار مي گيرند.اين كارشناس خاطرنشان ساخت: درباره استعمال موادمخدر در مدارس خوزستان تاكنون گزارشي اعلام نشده است.

وی گفت: اعتياد به هر شكل مي تواند موجب تخريب بنيان خانواده ها شود.

وی افزود: ميزان اين تخريب به نوع اعتياد يعني اعتياد سبك، خطرناك يا خيلي پرخطر بستگي دارد كه به عنوان مثال، ميزان تخريب در خانواده اي كه در آن هروئين مصرف مي شود،صددرصد است.

این کارشناس اظهار داشت:براساس تحقيقات صورت گرفته، ترياك به عنوان مصرف غالب موادمخدر در استان خوزستان شناخته شده است.

اين كارشناس، سن پايين اعتياد را در خوزستان زنگ خطري براي خانواده ها ذكر و تاكيد كرد: خانواده ها بايد بيشتر مواظب نوجوانان و جوانان خود باشند تا در دام اعتياد گرفتار نشوند. وي گفت: سازمان هاي متولي چون آموزش و پرورش، بايد با اجراي برنامه هاي مناسب از جمله پركردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از گرايش اين قشر به اعتياد جلوگيري كنند.

یک کارشناس دیگر مسائل اجتماعی ، عوامل خطر را شامل بحران دوران نوجواني، اختلالات روان پزشكي مثل افسردگي، اضطراب، وقوع طلاق يا جدايي عاطفي خانواده و نبود عوامل محافظ شخصيتي شامل اعتماد به نفس و مهارت زندگي اعلام كرد.

در همین رابطه همچنين مديركل سازمان دهي سازمان هاي مردم نهاد ستاد مبارزه با موادمخدر كشور گفت: تقويت نهاد خانواده، محوري ترين موضوع در امر پيش گيري از اعتياد و مبارزه با موادمخدر است.

فتح اللهي اظهار داشت: دشمن درصدد درگير كردن خانواده ها و تضعيف نهاد خانواده در كشور است بنابراين محوري ترين بحث در قانون مبارزه با موادمخدر مشاركت عمومي مردم با محوريت خانواده است.

 وي افزود: در صورتي كه پيش گيري هاي اوليه در محيط هاي چهارگانه خانواده، محله ،آموزش و كار انجام شود و در اين محيط ها سالم سازي صورت گيرد، بسياري از مشكلات در زمينه موادمخدر قابل حل است.این کارشناس در پایان گفت:  غفلت و بي توجهي و پشت ديوار كوتاه حاشا و انكار، سنگر گرفتن نيز عاقلانه نيست. بايد هشدارها را جدي گرفت، واقعيت ها را هر چند تلخ و ناگوار باشند پذيرفت، براي حل مشكلات انديشه كرد و براي جلوگيري از گسترش و پيشرفت و فزوني آنها تدبير كرد.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:39 |
 ÝÑã ÏÑ ÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘ ÌåÇä ÇÞÊÕÇÏارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/10/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3234


شما همين امروز هم پيروزيد

40 درصد فارغ التحصيلان پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي به دوره هاي تخصصي راه يافتند

کواکبيان: خاتمي يا ميرحسين کانديداي ما هستند

نخستين همايش و نمايشگاه بين المللي نورپردازي شهري در محل دائمي نمايشگاه هاي تخصصي شهرداري تهران واقع در بوستان گفت و گو برگزار شد.  

تاريخ برگزاري آزمون دوره دکتري تخصصي سال 88 دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : به گزارش خبرنگار آفرينش ، به نقل از روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي مهلت ثبت نام داوطلبان آزمون دکتري تخصصي سال 88 اين دانشگاه و متقاضيان بدون آزمون اين دوره که از مورخ 21 دي ماه 87 به مدت يک هفته تمديد شده بود در ساعت 24 ديروز شنبه 28 دي ماه 87 پايان يافت . اين گزارش ضمن تاکيد بر عدم تمديد مهلت ياد شده مي افزايد، آزمون دکتري تخصصي سال 88 دانشگاه آزاد اسلامي در تاريخ هاي يکم و دوم اسفندماه 87 در واحدهاي منتخب دانشگاهي برگزار مي شود.
نامه متکي به بان کي مون درباره اوضاع غزه
گروه سياسي: وزير خارجه ايران در نامه اي به "بان کي مون "دبير کل سازمان ملل با تاکيد بر ابعاد وسيع جنايات رژيم صهيونيستي در نوار غزه، خواستار واکنش جدي و موثر مجامع بين المللي و سازمان ملل متحد شد. منوچهر متکي تصريح کرده است : در حملات اخير نيروهاي ...
» ادامه
لاريجاني: به مصر نمي روم
گروه سياسي: علي لاريجاني اعلام کرد براي حل بحران غزه به مصر سفر نخواهد کرد.پيش از اين برخي رسانه ها از سفر لاريجاني به مصر خبرداده بودند.رئيس مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با مهر، در پاسخ به اين سئوال که آيا در راستاي استفاده از ظرفيت ديپلماتيک خويش براي ...
» ادامه
سخنگوي شوراي نگهبان:
قوانين انتخابات شفاف نيست
گروه سياسي: سخنگوي شوراي نگهبان اين شورا را يکي از مدافعين اصلاح قانون انتخابات دانست و گفت: شورا در جهت اصلاح قانون انتخابات پيشگام بوده و معتقد است هر چه سريع تر و با دقت بايد اين اصلاح صورت گيرد. عباسعلي کدخدايي در گفت و گو با ايرنا، با تاکيد براينکه ...
» ادامه
محجوب: توقف افزايش دستمزدها مشکل زاست
گروه سياسي: دبيرکل خانه کارگرضمن مشکل زا دانستن توقف افزايش دستمزدها براي کارگران و کارمندان با اجراي لايحه هدفمند کردن يارانه ،گفت: به دليل شرايط اقتصادي جهاني و کاهش قيمت نفت فقط تا زماني پول خارجي (ارز) داشته باشيم ; مي توان نسبت به رونق اقتصادي ...
» ادامه
مصباحي مقدم:بدون همراهي مردم طرح تحول اجرا نمي شود
گروه سياسي: رئيس کميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي مجلس گفت: اگر مردم با طرح تحول اقتصادي همراه نشوند، اين طرح قابليت اجرايي پيدا نمي کند. به گزارش "ايلنا"، غلامرضا مصباحي مقدم در ششمين گردهمايي مسئولان دفاتر نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه ها در قم، طي سخناني ...
» ادامه
روسيه خواستار توسعه روابط همه جانبه با ايران شد
گروه سياسي: رييس جمهور روسيه بر آمادگي کشورش براي توسعه روابط با جمهوري اسلامي ايران در همه زمينه ها تاکيد کرد. به گزارش ايسنا به نقل ازخبرگزاري نووستي ، ديميتري مدودف در مراسمي که روز جمعه به مناسبت تقديم استوارنامه سفراي برخي از کشورهاي خارجي در ...
» ادامه
تکرارادعاهاي سارکوزي عليه ايران
گروه سياسي: رئيس جمهوري فرانسه با تکرار برخي ادعاهاي بي اساس درباره برنامه هسته اي ايران، آن را تهديدي براي جامعه جهاني خواند. به گزارش"ايلنا" به نقل از خبرگزاري فرانسه، "نيکلا سارکوزي" در جمع ديپلمات هاي خارجي در پاريس گفت: "آژانس بين المللي انرژي ...
» ادامه
طالباني: روابط با ايران رو به رشد است
گروه سياسي: رئيس جمهوري عراق روز جمعه در ديدار با هيات رسانه اي ايران اعزامي به بغداد به رياست سخنگوي وزرات امور خارجه کشورمان اظهار داشت: روابط ايران و عراق رو به رشد است. به گزارش مهر به نقل از دفتر جلال طالباني، در بيانيه صادره از دفتر رياست جمهوري ...
» ادامه
رحمان رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس:
بايد فرصت داد
رحمان رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص وضعيت اين تيم گفت: حمايت از کادر فني و بازيکنان سبب موفقيت پرسپوليس در ديدارهاي آينده مي شود.
وي درباره برتري پرسپوليس در بازي مقابل فولاد گفت: بازي خوب و منطقي انجام داديم، به خصوص در نيمه دوم. در نيمه ...

» ادامه
«چهل سالگي» هفته آينده در تهران کليد مي خورد
عليرضا رئيسيان تازه ترين اثر سينمايي خود با نام «چهل سالگي» را 5 بهمن در تهران کليد مي زند.
به گزارش آفرينش، عليرضا رئيسيان پنجمين فيلم بلندش را با اقتباسي آزاد از رمان «چهل سالگي» روايت مي کند و براساس پيش بيني هاي انجام شده فيلمبرداري نزديک به 2 ماه ...

» ادامه
افزايش مصرف تنقلات و سرعت بالاي غذا خوردن از عوامل شيوع چاقي در کودکان است
دريافت زياد انرژي و سرعت بالاي غذا خوردن ومصرف چيپس وپفک از عوامل تغذيه يي مرتبط با چاقي در کودکان 11،10 ساله تهراني است.
به گزارش ايسنا، اين پژوهش توسط جمعي از کارشناسان مامايي معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشکي تهران با هدف بررسي ارتباط الگوي تغذيه ...

» ادامه
خروج چيني ها از آزادراه تهران - شمال
يک مقام آگاه از بررسي نحوه خروج بنياد مستضعفان و پيمانکار چيني از آزادراه تهران - شمال و احتمال پرداخت خسارت 170 ميليارد توماني به بنياد توسط وزارت راه و ترابري در اين راستا خبر داد.
اين مقام آگاه در گفت وگو با مهر گفت: وزارت راه براي خارج کردن بنياد ...

» ادامه
پيست اسکي آبعلي بازگشايي شد
رودهن - خبرنگار آفرينش
با بارش هاي اخير برف در منطقه آبعلي طي مراسمي مجموعه ورزشي و پيست اسکي آبعلي کار خود را رسما آغاز کرد .
به گزارش خبرنگار آفرينش ;دراين مراسم که با حضور جعفر پرچ شهردار آبعلي و رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر آبعلي ، و مسعود ...

» ادامه
دکتر حسين انتظامي:
15 رشته تخصصي در کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي ايجاد شده است
ايسکانيوز:دکتر حسين انتظامي با اشاره به اينکه تاکنون 15 رشته تخصصي در کانون تشکيل شده است، گفت: به منظور دفاع از حقوق فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي، اين کانون در انتخابات نظام هاي صنفي کشور حضوري فعال و نقش آفرين دارد.
رييس کانون فارغ التحصيلان ...

» ادامه
پور عباس خبرداد :
دو سال تا اجراي قانون حذف کنکور داريم اما دورنماي خوبي براي اجراي اين قانون نمي بينيم

گروه آزمون وسنجش : رئيس سازمان سنجش با بيان اينکه وضعيت موجود داوطلبان سالهاي آتي را نگران و مضطرب خواهد کرد، گفت: کميسيون آموزش مجلس بايد به جاي پرداختن به مسائل حاشيه اي به موضوعات مهم در ارتباط با کنکورهاي سالهاي آينده و اجراي قانون حذف کنکور ...

» ادامه
تاريخ ونحوه ثبت نام دوره فلوشيپ دندانپزشکي اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : ثبت نام آزمون پذيرش دستيار تکميلي تخصصي (فلوشيپ) رشته دندانپزشکي بيمارستاني دانشگاه علوم پزشکي تبريز از 5 بهمن ماه آغاز مي شود و تا 9 بهمن ماه ادامه دارد.
به گزارش ايسنا، امتحان کتبي فلوشيپ دندانپزشکي بيمارستاني 30 بهمن ماه و امتحان ...

» ادامه
برق بازنده سربلند
بازگشت استقلال به صدر جدول با دسته گل
تيم فوتبال استقلال تهران با پيروزي 4 بر يک برابر برق شيراز به صدر جدول رده بندي رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور بازگشت.
گفتني است که ، هفته بيست و دوم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور عصر ديروز با برگزاري ديدار تيم هاي فوتبال برق شيراز ...

» ادامه
به مناسبت ايام دهه فجر
مجموعه تلويزيوني «شب مي گذرد» از 12 بهمن پخش مي شود
مجموعه تلويزيوني «شب مي گذرد» به کارگرداني راما قويدل از 12 بهمن پخش مي شود .
به گزارش "آفرينش" تصويربرداري سريال مناسبتي دهه فجر شبکه تهران همچنان ادامه دارد و گروه توليد در کنار گروه فني تلاش مي کنند هرچه سريع تر اين سريال 20 قسمتي را براي پخش ...

» ادامه
چگونه مي توان هويت ملي واتحاد ملي را در کودکان رشد داد، راهکارها چيستند؟
استاد : دکتر حسن احدي --دانشجو: سيده فاطمه موسوي ( قسمت اول )
هويت يک سازه وساختار اجتماعي - رواني است که باعث جدايي وافتراق فرد از سايرين مي شود. شکل گيري هويت فردي از جمله مسائلي است که دربرهه هاي مختلف زندگي به تدريج حاصل مي شود. جستجوي هويت شخص متضمن اين است که شخص تشخيص دهد که براي او چه چيزهايي مهم وچه کارهايي ...
» ادامه
مجلس با آزادسازي نرخ بنزين مخالف است
نايب رييس کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که هنوز درباره موضوع سهميه بندي بنزين يا تک نرخي شدن آن در سال آينده چيزي به مجلس اعلام نشده است، گفت: اين موضوع معمولا در بودجه سال آينده گنجانده مي شود و بايد تا زمان ارائه لايحه بودجه به مجلس صبر ...
» ادامه
ايران هفتمين توليد کننده گوجه فرنگي در جهان
مشهد- خبرنگار آفرينش
ايران رتبه هفتم توليد گوجه فرنگي ورتبه دهم صادرات رب جهان را داراست.
دبير نخستين کنگره ملي فناوري توليد وفراوري گوجه فرنگي در مشهد با اعلام اين مطلب گفت:سطح جهاني کشت اين محصول در جهان 4ميليون متر مکعب وتوليد ان 125ميليون تن ...

» ادامه
با حضور روساي مناطق دانشگاه ازاد اسلامي برگزار شد:
خليج فارس هويت ملي و جز » جدا نا پذير فرهنگ ايراني
نشست دو روزه علمي جايگاه خليج فارس در تحولات استراتژيک جهان بويژه اعضاي جامعه اسلامي دانشگاهيان ايران واحد دانشگاه آزاد اسلامي با حضور 90 استاد برجسته دانشگاه هاي کشور در دانشگاه ازاد اسلامي بندرعباس برگزار شد.
رئيس منطقه 7 دانشگاه آزاداسلامي ...

» ادامه
افزايش 5 درصدي ظرفيت پذيرش دستياري فوق تخصص
گروه آزمون وسنجش : دستيار در رشته هاي فوق تخصصي باليني گفت: ظرفيت پذيرش در بيست و ششمين دوره اين آزمون همچون سال گذشته خواهد بود و به صورت محدود تنها حدود 5 درصد افزايش ظرفيت خواهد داشت.
دکتر محمدعلي محققي در گفتگو با مهر افزود: جزئيات بيشتر در مورد ...

» ادامه
محسن خليلي مهاجم مصدوم تيم فوتبال پرسپوليس:
دلم براي بازي در پرسپوليس تنگ شده است
محسن خليلي مهاجم مصدوم تيم فوتبال پرسپوليس گفت: دلم براي فوتبال و بازي در پرسپوليس تنگ شده است و تلاش مي کنم هرچه زدوتر آماده حضور در ميادين شوم.
وي در گفتگو با مهر، در مورد آخرين وضعيت خود گفت: جمعه آخرين روز حضورم در کلينيک آلمان بود و پس از تست ...

» ادامه
حس در معماري
سپيده احمدلو
هرگاه بخواهيم ترکيبي با معناهاي متفاوت بسازيم اولين اصول براي طراحي اينست که بدانيم از ترکيب فضاها و حجم ها چه منظوري را مي خواهيم برسانيم.
معمار بايد نيازهاي انسان معاصر را بشناسد بر حسب تغيير نياز مردم تغيير کند حتي با توجه به فرهنگ ...

» ادامه
ميوه هاي درمانگر
امروزه مردم امريکا گرايش قوي تري نسبت به انواع ميوه ها يافته اند. ميوه هايي مثل موز، سيب و پرتقال هميشه حاضر است .
اين سه نوع ميوه بسيار عالي است اما اشتباه نکنيد. انواع ميوه ها ميوه ها مي تواند آرايشي از انواع ويتامين ها، مواد معدني و آنتي اکسيدانهاي ...

» ادامه
وزير اقتصاد:موج دوم بحران اقتصاد جهاني به ايران رسيد
وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: موج دوم بحران مالي جهاني، بازار سرمايه ايران را متاثر کرد و درس بزرگي که به اقتصاد ايران داد اين بود که هيچ اميدي به پايداري ثبات در اقتصاد متکي به درآمدهاي نفتي وجود ندارد.
به گزارش باشگاه خبري فارس "توانا"، وزير امور ...

» ادامه
کاظم اوليايي مديرعامل باشگاه پاس همدان:
بگوويچ 3 بازي ديگر فرصت دارد
کاظم اوليايي مديرعامل باشگاه پاس همدان تاکيد کرد، وينگو بگوويچ و دستيارانش براي هدايت تيم فوتبال پاس هنوز فرصت داشته و مديريت باشگاه تصميمي براي برکناري آنها ندارد.
وي درگفتگو با مهر، ضمن بيان اين مطلب افزود: پس از ناکامي هاي اخير تيم فوتبال پاس همدان ...

» ادامه
صداي رضازاده هم درآمد
حسين رضازاده، مدير تيم هاي ملي وزنه برداري گفت: متاسفانه نداشتن برنامه ريزي مطلوب سازمان ليگ فدراسيون وزنه برداري، سطح رقابت هاي قهرماني ايران را تحت تاثير قرار داد.
درحالي که در هفته هاي اخير مسئولان و به ويژه حسين رضازاده به عنوان مدير و سرمربي ...

» ادامه
«آژانس شيشه اي» ميهمان تماشاخانه مي شود
فيلم سينمايي «آژانس شيشه اي» به کارگرداني ابراهيم حاتمي کيا، ميهمان نشست نمايش و نقد فيلم حوزه هنري مرکز کرج (تماشاخانه) مي شود.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي حوزه هنري استان تهران، «آژانس شيشه اي» محصول سال 1376 و نهمين فيلم ابراهيم حاتمي ...

» ادامه
افزايش وزن و چاقي خطر عمده براي بيماري هاي قلبي عروقي
آيا به نقاشي ها و داستان هاي قديمي توجه کرده ايد؟ چه تفاوت هايي با نقاشي ها و داستان هاي امروزي دارند؟! با دقت در برخي از آنها متوجه مي شويد که در گذشته چاقي، نشانه سلامت، رفاه، سواد و در يک کلام، قدر و منزلت بود. اما امروزه افزايش وزن و چاقي که با ...
» ادامه
مهرداد عليقارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ :
موفقيت ورزش پينگ پنگ در سال هاي اخير، حاصل زحمات هيات ها در کشور است
مهرداد عليقارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ در خصوص موفقيت هاي چند سال اخير اين فدراسيون گفت: موفقيت ورزش پينگ پنگ طي سالهاي اخير در ميادين آسيايي و بين المللي نتيجه زحمات همه هيات ها و دلسوزان اين رشته در سراسر کشور است.
وي افزود: نتايج تيم هاي ...

» ادامه
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:35 |
مدیر مرکز موسیقی بتهوون درگذشت
تهران - خبرگزاری ایسکانیوز : کریم چمن‌آرا از بنیانگذاران مرکز موسیقی بتهوون که پدر نشر ایران لقب گرفته است، چهارشنبه 25 دی ماه به علت ایست قلبی درگذشت .
به گزارش خبرنگار موسیقی گروه فرهنگی هنری باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"کریم چمن‌آرا متولد 1302 در تبریز نخستین ناشرتخصصی موسیقی در ایران و موسس نشر بتهوون بود.
بیش از نیم قرن فعالیت چمن‌آرا در حوزه نشر موسیقی سبب شد تا تولید آثار موسیقى و حقوق هنرمندان، مفهومى درست و مدنی یافته و حضور یک ناشر فرهیخته در صنعت موسیقی به عنوان عنصری مهم شناخته شود.
حسین علیزاده پیش از این درباره مرکز موسیقی بتهوون گفته بود: فکر تاسیس این مرکز در روند شکل‌گیری موسیقی بسیار موثر بوده است. جا دارد آن رادر تاریخ موسیقی ایران ثبت کنیم. این مرکز باعث ارتقاء ذهنی موسیقی شد.
مرکز موسیقی بتهوون در سال 1332 با نام «صفحه فروشی بتهوون» توسط برادران چمن‌آرا و به مدیریت کریم چمن‌آرا گشایش یافت و سال‌ها به‌عنوان مهم‌ترین مرکز توزیع محصولات فرهنگی مرتبط با موسیقی فعالیت کرد .
مرکز موسیقی بتهوون در ابتدا مغازه کوچکی در خیابان منوچهری بود که روشنفکران و دوستداران موسیقی برای تهیه و شنیدن صفحه‌های کلاسیک غربی و بعدها موسیقی‌ ایرانی از سرتاسر ایران به آن سر می‌زدند.
فروشگاه بتهوون از خیابان منوچهری به خیابان نادری و بعدها به خیابان ولیعصر منتقل شد و موسیقی پاپ و دیگر ژانرهای موسیقی نیز به مجموعه موسیقی‌های این مرکز اضافه شد.
مرکز موسیقی بتهوون در خیابان ولیعصر در مسیر رفت و آمد دانشجویان و دانش‌آموزان هنرستان موسیقی قرار داشت و بسیاری از آن دانشجویان و دانش آموزان هر روز در مسیر خود به آن سری می‌زدند و از یافتن موسیقی‌هایی که جای دیگری قابل دسترس نبودد لذت می‌بردند.
بسیاری از تک‌نوازی‌های سال‌های 40، سنتور نوازی فرامرز پایور، تار جلیل شهناز، پرویز یاحقی و نخستین برنامه‌های ساز و آواز ایرانی با صدای دلکش و ویولون علی تجویدی در قالب صفحه به همت کریم چمن‌آرا ضبط و ماندگار شد.
کریم چمن‌آرا دستگاه ضبط و تکثیر صفحه‌هاى ریزشیار نرم را به ایران وارد کرد، با هنرمندان قرارداد بست و حقوق مادى و معنوى آنها را بیشتر از آنچه امکان ناشران ایران بود، پرداخت.
در سال 1383 ساختمان اصلی فروشگاه بتهوون در خیابان ولیعصر برای پرداخت بدهی‌های بخش تولید آلبوم شرکت «آوای خورشید» که توسط بابک چمن‌آرا، برادرزاده کریم چمن‌آرا تاسیس شده بود تعطیل شد و به فروشگاهی اجاره‌ای در میدان محسنی تهران منتقل شد.
فعالیت فروشگاه بتهوون به عنوان قدیمی‌ترین فروشگاه موسیقی ایران پس از 54 سال فعالیت در حوزه نشر موسیقی به دلیل بدهی‌‌های ناشی از رکود بازار موسیقی و کنسرت‌های کم ‌رونق، متوقف شد.
آوازه و نام کریم چمن‌آرا در طول سال‌های طولانی فعالیتش در میان چند نسل‌ مردم ایران ماندگار شده است .
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:50 |

ایجاد وزارت ورزش و جوانان از نگاه کارشناسان

شوشان: هوشنگ نصیرزاده کارشناس ورزشی کشورمان درمورد تشکیل وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در بسیاری از کشورها روال بر همین اساس است، ما در کشورهای امریکای جنوبی  و حتی روسیه این وزارت خانه را می بینیم.

وی ادامه داد: مجلس قصد دارد با تاسیس وزارت ورزش در کشور توانایی خود را در  ورزش کشور افزایش دهد.

وی گفت: مجلس در صورت عدم موفقیت در المپیک و مسابقات جهانی در صورت تشکیل وزارت خواهد توانست وزارت را زیر سوال برده و استضاح نماید و  این  موضوع در شرایطی که ورزش به صورت سازمان است برای مجلس امکان پذیر نخواهد بود.

این کارشناس بین المللی اظهار کرد: اکنون ورزش در کشور دولتی است و فرقی نمی کند که دارای وزارت باشد یا سازمان ولی چنانچه دارای وزارت شود ساختمان بهتری را خواهد داشت و از نظر در آمد نیز فعالیت بهتری می تواند  داشته باشد.

علی سلیمانی مسئول ورزش سپاه ولی عصر استان خوزستان در مورد تشکیل وزارت ورزش و جوانان گفت: این طرح قبلا نیز در مجلس داده شده بود ولی در این دوره این طرح دوباره زنده گردید.

این مسئول اظهار داشت: باید دید که ظرفیت های ایجاد وزارت در کشور و همچنین استان ها وجود دارد و توان این تغییر را خواهد داشت یا خیر.

وی گفت: اگر این ظرفیت ها وجود داشته باشند طبعا ورزات از سازمان قوی تر است و می تواند عملکرد بهتری را داشته باشد.

وی بیان کرد: البته باید صبر کرد و تفاوت های ایجاد شده آن را با سازمان دید و امیدواریم با عملی شدن طرح طبعات مثبت آن بیش از منفی باشد. وی اضافه کرد: البته باید به این مسئله به شکل ریزتری نگاه شود و با جذب اطلاعات کوچک تر اجرای این عمل بسیار موفق تر اجرایی می گردد.

علیرضا عبایی از پیشکسوتان ورزش استان در این مورد بیان کرد: البته این طرح در مجلس باید مصوب شود و به وزارت خانه های کشور اضافه شود ولی ما باید از جوامع پیشرفته در امر ورزش الگو برداری کنیم و ببینیم که چگونه آنها پیشرفت ورزش خود را رقم زده اند. ما شاهد پیشرفت ورزش کشورهایی بوده ایم که ورزش را دین مدنی برای خود در نظر گرفته اند و چمن سبز را محبت سبز نامیده اند.

این پیشکسوت ورزشی اشاره داشت: در بسیاری از کشور های غربی ورزش های خود را به کلیسا برده اند که سبب رشد ورزش آنها گردید و این اقدامات الگو گرفته از اسلام است که آنها این اعمال را اجرایی کرده اند.

وی گفت: اکنون ایجاد یک زمین ورزشی ثوابی کمتر از ایجاد مدرسه و مسجد ندارد چرا که این عمل سبب ارتقای سطح جسمانی و روحی اجتماع می گردد و اگر با ایجاد وزارت ورزش و جوانان می توان در بهبود این هدف گام برداشت طبعا بسیار مفید و لازم الاجرا خواهد بود.

سعید حداد از کارشناسان ورزشی استان در مورد تشکیل وزرات ورزش و جوانان بیان کرد: باید به ابعاد مختلف این تغییرات نگاه کرد و اگر در اعتبارات و نحوه اداره ورزش کشور و استان تغییر ایجاد نماید بسیار مفید است و همچنین باید در این وزارت تمهیدات لازم جهت فراهم آوردن و تامین سیستم ورزشی کشور انجام شود.

این کارشناس ورزشی اضافه کرد: این تغییر و تحولات باید به صورتی در آیند که تاثیر گذار و روند رشد آنها قابل مشاهده باشد و اگر فقط یک سازمان به وزارت تغییر نام دهد و تابلوهای آن غوض شود و هزینه ی این جور موارد گردد هیچ سودی برای ورزش نخواهد داشت.

وی به شوشان گفت: این چنین تغییراتی در کشور باید با نظر کارشناسان کشوری و استانی همراه گردد و با کسب و دریافت اطلاعات قوی ، مدیریت صحیح، آگاه باشد تا مفید واقع گردد.

سید میثم آلبوشوکه از قهرمانان ورزشی استان و کشور نیز در این مورد گفت: ایجاد وزارت خانه ای با این نام و مشخصات چنانچه با مدیریت صحیح و تحولات لازمه صورت گیرد بسیاری از موارد و مشکلات ورزشی کشور را حل خواهد کرد.

این قهرمان ورزشی استان گفت: باید در این تغییرات از یک نواختی پرهیز شود و چنانچه سازمان این تغییر و تحولات را داشته باشد وبا گسترش ظرفیت روبرو باشد می تواند مشکلات بسیاری از قهرمانان را حل نمایند و ورزشکاران سرو سامان دهد.

وی گفت: در تشکیل چنین وزارت خانه ای باید از پیشکسوتان و صاحب نظران ورزشی نیز استفاده گردد با بتواند موارد و مشکلات پیش روی خود را حل  و فصل کند.

آرش مطلبیان از کارشناسان ورزشی استان درباره تاسیس وزارت خانه ورزش و جوانان گفت: ایجاد چنین وزارت خانه ای سبب تقویت ورزش کشور می شود ولی باید صبر کرد تا جود آن قطعی شود و تشکیل گردد.

وی بیان کرد: با توجه به این موضوع که دولت سعی دارد با ادغام وزارت خانه ها تعداد آنها را کمتر نماید تاسیس وزارتی با چنین نامی بعید به نظر می رسد.  ولی اگر چنین شود تابعا دارای آثار مثبتی در ورزش می شود.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:49 |
دکتر حسین انتظامی:
15 رشته تخصصی در کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز:دکتر حسین انتظامی با اشاره به اینکه تاکنون 15 رشته تخصصی در کانون تشکیل شده است، گفت: به منظور دفاع از حقوق فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، این کانون در انتخابات نظام های صنفی کشور حضوری فعال و نقش آفرین دارد.
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در نظام های صنفی حضوری فعال و نقش آفرین دارد
به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"رییس کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در گردهمایی دانش آموختگان رشته های علوم، پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: انتخابات نظام پزشکی، مهندسی، روان شناسی و کشاورزی برای ما بسیار حائز اهمیت است و کانون فارغ التحصیلان معمولا از کاندیداهایی حمایت می کند که نسبت به حفظ حقوق دانشگاه آزاد اسلامی توجه بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان در سال 87 به عنوان یک تشکل غیر انتفاعی که ریاست هیات امنای آن را دکتر جاسبی برعهده دارد، تاسیس شده، گفت: درحال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی دارای دو و نیم میلیون فارغ التحصیل است که تنها 100 هزار نفر آنان عضو کانون هستند که این آمار نسبتا پایینی است.
انتظامی با بیان اینکه عمده فعالیت های کانون فارغ التحصیلان، اشتغال، کارآفرینی، آموزش، ارایه تسهیلات رفاهی به اعضاست گفت: کارکرد اصلی انجمن های فارغ التحصیلی مبتنی بر حفظ روابط عاطفی دوره تحصیلی است.
وی افزود: تعداد اعضای کانون فارغ التحصیلان در رشته های عمران، علوم انسانی و جغرافیا نسبت به رشته های علوم پزشکی بیشتر است.به گزارش ایسکانیوز، رییس کانون فارغ التحصیلان به ارایه تسهیلات رفاهی به اعضا اشاره کرد و گفت: اطلاعات و فعالیت های مربوط به کانون در وب سایت ونشریه کانون فارغ التحصیلان منعکس می شود.
در ادامه دکتر مرجان محمد نوری، یکی از فارغ التحصیلان درخصوص مسایل و مشکلات فارغ التحصیلان علوم، پزشکی سخنانی ایراد کرد و خواستار افزایش امکانات، تجهیز بیمارستان های آموزشی، درآمدزایی آنها، گرفتن رزیدنت برای آموزش بیشتر و بهتر دانشجویان و ارتقای سطح علمی آنان شد.
وی برگسترش تعامل و ارتباط مرکز دانشگاه آزاد اسلامی با سایر نهاد ها و مراکز دولتی وغیردولتی تاکید کرد و خواستار اعطای بورسیه به اساتید شد./02
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:47 |
دکتر جاسبی در گردهمایی دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی:
40 درصد فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به دوره های تخصصی راه یافتند
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 40 درصد فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به دوره های تخصصی راه یافتند.
به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" دکتر عبدالله جاسبی افزود: این مجموعه آموزش عالی در حال حاضر دارای 12 بیمارستان است که طبق بخشنامه صادره تاسیس بیمارستان در تمامی مراکز استان ها از اولویت های برنامه پنج ساله دانشگاه است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی در گردهمایی دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی به مشکلات و مسایلی که دانشگاه در زمان تاسیس رشته های علوم پزشکی با آن مواجه بود اشاره کرد و ادامه داد: با وجود همه مخالفت ها و جوسازی ها دانشگاه کار خود را در این زمینه آغاز کرد هر چند انتقادات از روی دلسوزی و غرض ورزی نیز به شدت ادامه داشت.
وی ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی حدود 15 هزار فارغ التحصیل دکترای حرفه ای در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارد و حدود 28 هزار دانشجو نیز در مقاطع مختلف تحصیلی رشته های پزشکی مشغول به تحصیلند.
جاسبی اذعان داشت: حدود 40 درصد فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به دوره های تخصصی راه یافتند که این خدمت بزرگی به کشور است چرا که بدون اینکه یک ریال به دولت تحمیل شود دانشجویان با پول خودشان فارغ التحصیل شدند و علاوه بر این دانشگاه مالیات و عوارض نیز پرداخت کرده است.
رییس شورای اجرایی اتحادیه دانشگاه های جهان اسلام اضافه کرد: اگر دانشگاه آزاد اسلامی نبود و از این دو و نیم میلیون فارغ التحصیل و یک میلیون و 400 هزار دانشجو تنها 10 درصد آنان برای ادامه تحصیل ناگزیر به خارج از کشور می رفتند 60 میلیارد دلار ارز از کشور خارج می شود و 90 درصد بقیه هم معلوم نبود دچار چه مشکلات روحی و روانی می شدند.
وی خاطرنشان کرد: رشته های علوم پزشکی علی رغم محدودیت ها و فشارهایی که دولت ها به دانشگاه آزاد اسلامی وارد می کردند، تاسیس شد چرا که آنها می خواستند رشته های پزشکی تنها در انحصار دانشگاه های دولتی قرار گیرند.به گزارش ایسکانیوز، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: در حال حاضر چهار رشته تخصصی دندانپزشکی در تهران و چهار رشته در واحد خوراسگان تاسیس شده و موافقت اصولی برای راه اندازی رشته های پزشکی در تهران و مشهد هم اخذ شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی برای رشته های پزشکی سوبسید پرداخت می کند گفت: علی رغم تاسیس بیمارستان، خیلی هزینه بر است تعدادی بیمارستان جدید در حال احداث است و طبق بخشنامه صادره دانشگاه آزاد اسلامی باید درهمه استان ها بیمارستان داشته باشد.
جاسبی ضمن تشکر از حمایت ها و تلاش های دکتر یحیوی معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از مرحوم دکتر آرمین نیز به نیکی یاد کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی کار خود را از صفر آغاز کرد و امروز نگاه ما به آینده، نگاه دیگری است به طوری که فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی دانشگاه ها و مجامع علمی و معتبر جهان و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، مسوولیت بگیرند و این شجره طیبه را رونق بیشتری ببخشند.
جاسبی خواستار تدوین تاریخ غیررسمی دانشگاه و شکل گیری آن شده همان طور که علی رغم مخالفت ها، کارشکنی ها و غوغای سالاری رشد و پیشرفت کرد.به گزارش ایسکانیوز، وی اضافه کرد: امروز بعد از 26 سال که از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی می گذرد، عده ای برای مطرح کردن خود مقاله می نویسند و به دانشگاه اتهام می زنندن که ما اصلا به این مسایل اهمیت نمی دهیم چون می دانیم که اگر کار برای خدا باشد خود را نشان خواهد داد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید همیشه به فکر ارتقا باشیم تا نمونه و الگو شویم گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی باید دین خود را به آن ادعا کنند و در ارتقا، شکوه و عظمت این مجموعه آموزش عالی تاثیرگذار باشند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با ابراز همدردی با مردم ستمدیده غزه و اظهار تاسف از افت و سقوط اخلاق درجامعه امروزی جهان که اجازه می دهد رژیمی که خودش را عضو سازمان ملل متحد و متعهد به قوانین و ضوابط می داند، با پایمال کردن آن، هزاران انسان را کشته و یک کشور را نابود کند گفت: در دهه 60 و 70، درمساله جنگ ویتنام نیز شاهد خشونت ها و وحشی گری هایی شبیه این بودیم.
وی افزود: در آن زمان، در دنیای غرب و صنعتی شاهد فریادهای بلند روشنگرانه در کشورهای غرب بودیم به طوری که توانست دادگاه جنگی برای آمریکا تشکیل دهد و در پی آن دو فیلسوف فرانسوی و انگلیسی افکار عمومی جهان را ارتقا داده و علیه آمریکا توانستند با روشنگری دنیا را به حرکت درآورند.به گزارش ایسکانیوز، جاسبی ادامه داد: اما امروز این حرکت را در روشنفکران غربی نمی بینیم که امیدواریم این وحشی گری و توحش که از سوی رژیم صهیونیستی اعمال می شود با مقاومت و اعتراض افکار عمومی و جهان همراه شود./01/110
خبرنگار:635
اخبار مرتبط
• 15 رشته تخصصی در کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:45 |
بیانیه سه اتحادیه دانشجویی و 120 تشکل دانشگاه آزاد اسلامی در تحریم کالاهای صهیونیستی
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: سه اتحادیه دانشجویی و 120 تشکل دانشگاه آزاد اسلامی در تحریم کالاهای صهیونیستی بیانیه ای صادر کردند.
به گزارش روز دوشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"در این بیانیه آمده است: امروز جهان در حالی نظاره‌گر به خاک و خون کشیده شدن ملت بی‌دفاع و مظلوم فلسطین در نوار غزه توسط رژیم اشغالگر قدس است که مجامع بین‌المللی، و سازمان‌های جهانی و منطقه‌ای و مدافعان دروغین حقوق بشر سکوت اختیار کرده‌اند.
رژیم‌ها و سران عرب سیاست انفعال گزیده و به غلطیدن زنان و کودکان فلسطینی در خون خود ریشخند می‌زنند.
پس چرا مدافعان شعارهای رنگارنگ حقوق بشر، آزادی، دموکراسی و تعیین حق سرنوشت چشم وگوش خود را بسته‌اند و در برابر این نسل‌کشی آشکار صرفاً به یک محکومیت خشک و خالی بسنده می‌کنند.
‌رژیم غاصب صهیونیستی پس از آزمودن تمامی راهکارها اعم از ترور، بازداشت، قتل عام مردم، محاصره و غیره برای به زانو درآوردن ملت فلسطین و نابودی حکومت برخاسته از آرای این ملت و ناامیدی از اثربخشی همه این شیوه‌ها، به مجازات دسته‌جمعی ساکنان نوار غزه روی آورده، یک و نیم میلیون فلسطینی بی‌پناه این منطقه را در یک وضعیت فوق‌العاده دشواری قرار داده‌است؛ هم اکنون صدها بیمار از جمله ده ها کودک در بیمارستان‌ها با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.
همزمان، صهیونیست‌ها پا را فراتر گذاشته، به حمله گسترده و تمام‌عیار به نوار غزه روی آورده اند.
بازار پرجمعیت کشورهای اسلامی یکی از بهترین فرصت‌های اقتصادی، سیاسی مسلمانان است که در صورتیکه این فرصت بدرستی شناخته شود، می‌تواند به عنوان یکی از بهترین حربه‌های مبارزه با دشمنان اسلام به کار گرفته شود.
در حالی که استکبار جهانی شیوه تحریم اقتصادی را همواره به عنوان یک از اهرم‌های جدی خود برای مهار کشورهای اسلامی و مستقل به کار برده است، اما متاسفانه کشورهای اسلامی هیچ‌گاه قدر و اهمیت بازار مصرف پرجمعیت (بیش از یک میلیارد مسلمان) را ندانسته‌اند.
در شرایطی که حامیان رژیم صهیونیستی از هیچ کمکی برای رشد صهیونیسم دریغ نکرده‌اند، کوتاهی کشورهای اسلامی و مستقل سبب شد که دولت مردمی حماس در تنگناهای مالی حاصل از تحریم ابرقدرت‌ها با مشکل جدی مواجه شود.
البته از حکام وابسته و شکم‌پرست بسیاری از کشورهای عربی هیچ انتظاری نیست، اما از مسئولان جمهوری اسلامی و از ام‌القرای جهان اسلام انتظار می‌رود، مبارزه با استکبار جهانی، علی‌الخصوص صهیونیسم غاصب را به میدان اقتصادی نیز بکشانند.
برهمه ما اکنون فرض است که با تمامی همتمان به یاری مظلوم ترین مردم جهان؛ مردم غزه بشتابیم و هرچه از دستمان بر می آید برای دفاع از حیثیت خون شهدای غزه باید انجام داد.
تحریم کالا‌های صهیونیستی یکی از راه‌های مبارزه با رژیم صهیونیستی و کمک به ملت مظلوم فلسطین به شمار می‌رود.
به همین منظور سال1363 قانونی در مجلس شورای اسلا‌می تصویب شد که برای حمایت از ملت فلسطین، مصرف کالا‌های صهیونیستی در ایران ممنوع شود.
برابر ماده هشت قانون حمایت از انقلا‌ب اسلا‌می مردم فلسطین “هر نوع برقراری رابطه اقتصادی و تجاری و فرهنگی با کمپانی‌ها موسسات و شرکت‌های وابسته به صهیونیست‌ها در سطح جهان ممنوع می‌باشد.
” همچنین بنابر تبصره این ماده قانونی “وزارت امور خارجه جمهوری اسلا‌می ایران موظف است ظرف مدت یک سال در حد امکان لیست کامل شرکت ها و موسسات و کمپانی های صهیونیست را درسطح جهان شناسایی و به مجلس شورای اسلا‌می و هیات دولت ارائه نماید.
” اما این قانون هیچ گاه به صورت کامل اجرا نشد.
چرا که شرکت‌های معروف صهیونیستی از قبیل : کوکا کولا‌، پپسی کولا‌، نستله و … در این سال‌ها براحتی بازار مصرف ایران را در اختیار خود داشته‌اند.
باتحریم کردن کالاهای شرکتهای صهیونیستی تا آنجا که ممکن است به فشار اقتصادی و سیاسی خود را به این ر‍ژیم منحوس در طول تاریخ بشریت بیاوریم ؛ تحریم کالاهای شرکتهای صهیونیستی از جمله اقداماتی است که بدان سبب می توانیم به مردمان به خون نشسته غزه کمک کنیم.
ما تشکلهای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن محکوم کردن جنایات ددمنشانه ر‍ژیم منحوس صهیونیستی اعلام می داریم کلیه کالاهای شرکتهای حامی رژیم اسرائیل را تحریم می نمائیم و از مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی خواهان تصویب قانونی جامع در رابطه با تحریم و اقدام رسمی در تحریم کالاهای صهیونیستی هستیم.
سازمان اسلامی دانشجویان ایران(سادا) – اتحادیه تشکلهای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی _ مجمع تشکلهای اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی انجمن اعتدال اسلامی واحد تهران شمال - جمعیت اسلامی دانشجویان واحد کرمان- جامعه اسلامی دانشجویان واحد کرمان- مجمع اسلامی دانشجویان واحد مشهد- جامعه اسلامی دانشجویان واحد مشهد-انجمن اسلامی دانشجویان واحد قم - جامعه اسلامی دانشجویان واحدقوچان-جامعه اسلامی دانشجویان واحد نیشابور-انجمن اسلامی دانشجویان واحد سبزوار- مجمع اسلامی غدیر واحد استهبان- انجمن اسلامی دانشجویان اندیشه ورز واحد داراب – تشکل وصال واحد شیراز- تشکل دانشجویی وصال واحد فسا- کانون اسلامی دانشجویان واحد کازرون- مکتب سیدالشهدا واحد آستارا- کانون اسلامی دانشجویان واحد رشت- هیئت محبان اهل بیت واحدساری- مجمع اسلامی دانشجویان واحدساری- انجمن اسلامی پیروان ولایت سوادکوه- انجمن اسلامی دانشجویان واحدیزد- راهیان نور واحدالیگودرز- کانون اسلامی رهروان ولایت(کارا)واحد الیگودز- مجمع اسلامی دانشجویان واحدبروجرد- انجمن اسلامی دانشجویان پیروان ولایت واحدخرم آباد- جمعیت اسلامی دانشجویان واحدخرم آباد- محبان الزهرا واحدخرم آباد- مجمع اسلامی دانشجویان واحددرود- جمعیت همبستگی اسلامی دانشجویان واحدسلسله دلفان- مجمع اسلامی دانشجویان واحد زاهدان- جامعه اسلامی دانشجویان واحدبافت- جمعیت اسلامی دانشجویان جامعه اسلامی دانشجویان واحدبردسیر- تشکل پیامبر اعظم بم- اندیشه اسلامی واحد جیرفت- جامعه اسلامی دانشجویان واحدزرند- آزاداندیشان واحدشهربابک- رهروان ولایت واحدکهنوج- انجمن اسلامی دانشجویی واحدکرج- انجمن اسلامی دانشجویان واحد ورامین- انجمن اسلامی واحدتاکستان- انجمن اسلامی دانشجویان مسلمان واحدگرگان- کانون اسلامی دانشجویان ماهشهر -کانون اسلامی دانشجویان قوچان-انجمن اسلامی دانشجویان کازرون-پیام قرنمرند-انجمن اسلامی دانشجویان مرند - انجمن اسلامی پیروان ولایت واحد سراب-انجمن اسلامی پیروان ولایت واحد علی آباد کتول-کا نون اسلامی خواهران واحد خلخال- کانون اسلامی برادران واحد خلخال-انجمن اسلامی دانشجویان مستقل واحد ایلام- پیروان ولایت مطلقه واحدایلام- انجمن اسلامی رسول واحدگرمسار-کوثر واحدگرمسار- انجمن اسلامی اسوه واحدگرمسار- رهپویان علوی واحدگرمسار- انجمن اسلامی دانشجویان واحد قشم- انجمن اسلامی دانشجویان واحدیاسوج- انجمن اسلامی دانشجویان واحدقائم شهر- انجمن اسلامی دانشجویان واحدبوشهر- انجمن اسلامی دانشجویان واحدخمینی شهر- انجمن اسلامی دانشجویان واحداسلامشهر- انجمن اسلامی دانشجویان واحدسیرجان- انجمن اسلامی دانشجویان واحدبندرلنگه- انجمن اسلامی دانشجویان واحدحاجی آباد- انجمن اسلامی دانشجویان واحدآمل- انجمن اسلامی دانشجویان واحدمیناب – جمعیت اسلامی دانشجویان واحد نجف آباد- جمعیت اسلامی دانشجویان واحدبیرجند- جمعیت اسلامی دانشجویان واحدماهشهر- جمعیت اسلامی دانشجویان انتظارواحدمیمه- کانون اسلامی دانشجویان واحد بندرعباس- جامعه اسلامی دانشجویان واحدبوشهر- جامعه اسلامی دانشجویان واحدارومیه-مجمع اسلامی فاطمیه واحد دهاقان- انصالرالزهرا واحد دزفول- انصارالمهدی واحدامیدیه- اندیشه سبز واحدشهرضا- موعود واحدفیروز آباد- تشکل حضرت زینب واحدخوراسگان- الغدیر واحدخوراسگان- المهدی واحدنجف آباد- کانون دانشجویان بیدار واحدقم- ولایت واحد کاشان-پیروان ولایت واحدفیروز کوه- انجمن اسلامی دانشجویان واحدبروجرد -انجمن اسلامی دانشجویان(برادران) واحد بناب- انجمن اسلامی دانشجویان(خواهران) واحد بناب- انجمن اسلامی دانشجویان واحدزنجان-انجمن اسلامی دانشجویان واحدشهرکرد- انجمن اسلامی دانشجویان واحدصحنه- انجمن اسلامی دانشجویان واحداهر- انجمن اسلامی دانشجویان کرمانشاه- انجمن اسلامی دانشجویان زابل- جامعه اسلامی دانشجویان واحدفلاورجان- انجمن اسلامی دانشجویان خواهران- پیرو امام و رهبری –باران-تشکل ولایت سپیدان -منتظران ظهورارسنجان- ندای آشنا واحد شیروان-تشکل سجید واحد زرقان-تشکل خط سبز رهبری لارستان./01
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:36 |
اعضای هیات رییسه فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان تعیین شدند
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: اعضای هیات رییسه فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان در اولین جلسه این فراکسیون تعیین شدند.
به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران" ایسکانیوز" در این جلسه، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به عنوان رئیس، محمد کرمی راد نماینده کرمانشاه و حسن نوروزی نماینده رباط کریم به عنوان نواب رئیس و ناصر سودانی نماینده اهواز به عنوان سخنگوی فراکسیون انتخاب شدند.
این گزارش می افزاید، سید محمد کاظم حجازی نماینده همدان، جهانبخش امینی نماینده کرمانشاه، صمد مرعشی نماینده رودبار و اسماعیل کوثری نماینده تهران به عنوان اعضا هیات رئیسه و جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به عنوان دبیر اجرایی فراکسیون برگزیده شدند.
همچنین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، ناصر سودانی نماینده اهواز، محمد کرمی راد نماینده کرمانشاه، حسن نوروزی نماینده رباط کریم، محمد کاظم حجازی نماینده همدان، محمد حسن ابوترابی فرد نماینده قزوین، علاء الدین بروجردی نماینده بروجرد، جبار کوچکی نژاد نماینده رشت، محمود احمدی بیغش نماینده شازند، رضایی، محمد کریم عابدی نماینده فردوس و طبس، جهانبخش امینی نماینده کرمانشاه، صمد مرعشی نماینده رودبار، علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، فرهاد بشیری نماینده پاکدشت، غلامرضا کرمی نماینده کرمان، مقداد نجف نژاد نماینده بابلسر، حسین فدایی نماینده تهران، کاظم جلالی نماینده شاهرود، اسدا... بادامچیان، حسن غفوری فرد، بیژن نوباوه، اسماعیل کوثری و پرویز سروری نمایندگان تهران، جلال یحیی زاده نماینده تفت و میبد، علیرضا زاکانی نماینده تهران، احمد آوایی نماینده دزفول، ستار هدایت خواه نماینده بویراحمد و دنا، جواد جهانگیزاده نماینده ارومیه، جمشید انصاری نماینده زنجان و طارم، زهره الهیان نماینده تهران و عفت شریعتی نماینده مشهد و کلات اعضای شورای مرکزی فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان را تشکیل می دهند.
براساس این گزارش، حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان بخصوص حمایت از غزه در شرایط حساس فعلی و رایزنی های پارلمانی برای جلب حمایت مجالس کشورهای مختلف جهان بخصوص کشورهای اسلامی برای افزایش فشار بر علیه رژیم صهیونیستی به عنوان اهداف این فراکسیون مطرح شده اند.
صدور بیانیه و اعلام حمایت های لازم در حوادث و مسائل مربوط به فلسطین و تلاش در راستای منویات امام خمینی (ره) در خصوص آزادی قدس و فلسطین و رهنمودهای مقام معظم رهبری برای حمایت همه جانبه از مردم ستمدیده فلسطین و بخصوص غزه و تلاش برای تحقق آرمانهای فلسطین از جمله آزادی قدس شریف، از دیگر اهداف تشکیل این فراکسیون است.
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:33 |
تصمیم دولت براى مطالعه، احداث و تجهیز راههاى مواصلاتى استان خوزستان
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: در راستای تسهیل در حمل و نقل جاده ای، ریلی و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی میان مراکز شهری و روستای در سطح کشور، هیات وزیران، وزارت راه و ترابری را موظف کرد نسبت به احداث، تجهیز و بهسازی راههای مواصلاتی استان خوزستان اقدام کند.
به گزارش روز چهارشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از پایگاه اطلاع رسانى دولت، هیئت وزیران در جلسه اى که در مرکز استان خوزستان تشکیل شد، وزارت راه و ترابرى را موظف کرد با هماهنگى معاونت برنامه‌ریزى و نظارت راهبردى ریاست جمهورى نسبت به مطالعه و احداث تاکسى وى موازى باند فرودگاه اهواز در سال 1388، مطالعه و احداث ترمینال پروازهاى بین‌المللى در اهواز، مطالعه و احداث ساختمان تکنیکال بلاک واحدهاى عملیاتى فرودگاه اهواز در سال 1388 و احداث کمربندى غرب و جنوب اهواز از سال 1388 اقدام کند.
بر اساس این مصوبه، هیات وزیران همچنین وزارت راه و ترابرى را موظف کرد ضمن بهسازى و تعریض جاده اهواز ـ سوسنگرد ـ چذابه در سال 1388 ، تعریض و چهار بانده کردن محور ملاثانى ـ شوشتر ـ دزفول در سال 1388 و تکمیل مطالعات چهار بانده کردن محور دارخوین ـ شادگان ـ خوردورق در سال 1387 نسبت به مطالعه و احداث کمربندى و زیرگذر شهر شوش، مطالعه بزرگراه آبادان ـ اروندکنار، بهسازى فرودگاه بین‌المللى آبادان با مشارکت منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاههاى کشور و تکمیل مطالعات احداث بزرگراه کمربندى آبادان ـ خرمشهر و اتصال به شلمچه اقدامات لازم را انجام دهد.
وزارت راه موظف شده است مطالعات احداث راه پاشنه زاگرس ، مطالعه چهار خطه کردن محور سیاه منصور ـ چهار راه آوج ـ میانرود ـ هفت تپه ـ شوش را تکمیل کند و ضمن تسریع در رفع نقاط حادثه‌خیز استان و بهسازى و نوسازى ایستگاههاى هواشناسى استان، اقدام لازم را براى مطالعه و احداث پل شهید ناجیان، مطالعه چهار خطه کردن محور گتوند ـ شوشتر، مطالعه بهسازى محور اهواز ـ عنافچه ـ شعیبیه ـ شوشتر، مطالعه و احداث چهار خطه کردن محور مسجد سلیمان ـ لالى ـ ملاثانى ـ اهواز، مطالعه امکان‌سنجى فرودگاه جدید اهواز انجام دهد.
همچنین وزارت راه و ترابرى موظف شده است محدوده حفار اروند را از کشتی‌ها و لنج‌هاى مغروق توسط سازمان بنادر و دریانوردى لایروبى و پاک‌سازى کند و ضمن تسریع در تکمیل کمربندى شمالى اهواز تا پایان سال مالى 1387 و کمربندى جنوبى اهواز در سال 1388، احداث خط آهن شوشتر به مسجد سلیمان (زیلائی) به طول پنجاه کیلومتر و خط دوم خط آهن اهواز ـ بندر امام خمینى (ره) را مطالع کند و اعتبارات فصل راه استان در لایحه بودجه سال 1388 را تقویت کند.
این مصوبه وزارت راه را مکلف کرده است ضمن مطالعه و احداث فرودگاه بهبهان پس از طى مراحل قانونی، ایجاد مرز هوایى در فرودگاه پایگاه چهارم شکارى دزفول با همکارى وزارت دفاع و پشتیبانى نیروهاى مسلح را بررسى کند و نسبت به مطالعه احداث کمربندى مسجد سلیمان نیز اقدام کند.
این مصوبه از سوى دکتر پرویز داودى، معاون اول رئیس‌جمهوری براى اجرا ابلاغ شده است./د/207
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:24 |
نگاهی گذرا به زندگینامه سلطان سیدعلی سیاهپوش معروف به آقا رودبند
دزفول - خبرگزاری ایسکانیوز:یکی از زیارتگاه ها و اماکن مقدسه ای که شهره شهردزفول شده و مورد توجه خاص وعام گردیده بقعة شریف جناب قطب العارفین سیدسلطانعلی سیاهپوش فرزند سیدصدرالدین موسی بن صفی آلدین سیداسحاق اردبیلی معروف به شیخ صفی وازنوادگان امام هفتم شیعیان مشهود به آقارودبند است.
به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز" عمارت وبارگاه ملکوتیش،گنبدسفیدومخروطی شکل ودوگلدسته بزرگ لاجوردی سربه آسمان کشیده اش که گویی نشانة خشوع وخضوع وبندگی آن سیدبزرگواربدرگاه احدّیت است منظره وفضای عرفانی این مکان مقدس راچندین برابر می کندوبه هربیننده ای تداعی میشودکه این بزرگواریکی ازبزرگترین عرفای این دیار عارف پرور بوده که عروج ملکوتیش درسال 799 ه.ق درعهد تیموریان بدست امیر تیمور گورکانی درمحل میعادگاه آن عارف مجاهدووارسته ومهاجردرمرتفع ترین محل یکی ازمحلات حیدرخانه «شمال غرب دزفول»مشرف به رودخانه همیشه نیلگون دزکه ارتفاعش ازسطح رودخانه حدوداًبه60مترمیرسدبه طرزباشکوه وزیبایی به سبک معماری باستانی بناشده است،درمقابل ایوان بزرگ بقعةمتبرکه شاه رودبندمزارشریف دخترمکرمه اش «بی بی گزیده خاتون»درفاصله ای نه چندان دور واقع شده که صاحب کراماتی چنداست.
وجودقبرستانی قدیمی درجواراین بزرگوارودخترمکرمه اش حاکی ازتبرک جستن ازتربت پاک ومطهر این بزرگواران است که کرامات واستجابت دعای زائرین درکنارتربتشان به وقوع پیوسته است. بدین جهت درایام سوگواری وعزاداری سالارشهیدان حضرت اباعبدا...الحسین (ع)محل تجمع وطواف عاشقان وشیفتگان حضرتش بنابرسنت پیشینیان سوگواران جنوب شهرکه به نعمت خانه یانعمتیهاموسومنددرروزهای عصرتاسوعاوصبح عاشورای حسینی درهیئتهای سینه زنی وزنجیرزنی باگذشتن ازمحله های مختلف حیدرخانه بدیدارسوگواران نعمت خانه ایها دردسته هاوهیئت های منظم می آیند.
«شرح احوالات قطب العارفین سیدعلی سیاهپوش»
تاریخ نگاران نگاشته اند که این سیدجلیل القدر ابتدامدتی دردارالارشاداردبیل منزل داشته وبه تزکیه نفس اماره وصفای روح وجلای باطن مشغول بوده وبعدازمدتی ریاضت کشیدن وترک لذات دینوی ازاردبیل موطن خودرحل سفربربسته وبه کاظمین شرفیاب شده ودرمجاورت امامین شرفین گوشةعزلت گزیده وبه مجاهدت نفسانی پرداخته ولحظه ای ازشب وروزراترک عبادات وریاضات نکرده تاشبی ازشبها درحین مجاورت ئرآن آستان مقدس درعالم رؤیاخدمت امام جواد(ع)میرسدوامام جوادبه ایشان می فرمایندشماازجانب جدم رسول خدا مامورهستی به قلعةدزفول رفته ومردم آن دیار راازدین باطلی که دراختیارکرده اندبرهانیدوچنانچه پیروی واطاعت نکردندازجانب حضرت رسول وبه امرباری تعالی اختیارآب رودخانه برای تنبیه صیان متمردین به شما تفویض شده است برخیزوبرو...
درابتدای ورودش به دزفول درمیعادگاهش که محل مرقدفعلی است بزرگان وساکنین شهربرای عرض تهنیت خدمت ایشان میآیندوسیدبزرگوارایشان راموعظه میکنندتاازاین دین باطل اجداشان دست کشیده وبه دین مبین اسلام ومذهب دوازده امامی مشرف شوند،این موعظات باعث عصیان وسرکشی قلعه نشینان میشودوسیدعلی سیاهپوش رامورداستهزاقرارمیدهندتاسرانجام آقارودبندمتذکرمیشودچنانچه دست ازعصیان برندارندبه امرخدای تعالی وبرای تنبیه شما آب رودخانه برروی شمابسته وخشکیده خواهدشدواین سخن آنانراجسورترمیکندتااینکه آب برروی آنهابسته میشود،وقتی ساکنین دراثربی آبی متوجه هلاکت قریب الوقوع فرزندانشان میشوند دست نیاز به دامان ایشان درازکرده واسلام می آورندوهمگی دورکعت نمازاجابت دعابه جای میآورندوآب رفته به رودخانه جاری میشود.
مقارن بااین واقعه ودرهمان سال امیرتیمورگورکانی برترکستان خروج کرده وآنجاراحیطه تسخیروتعریف درآورده وبه عزم تسخیرتمام ممالک ایران باشپاه خودازآب آمویه عبورکرده ودروسط آب تازیانه مرصحش درآب می افتد،دراین حال سیدی سیاهپوش،ضعیف وفقیردربرابراوظاهرشده دست درآب کرده وتازیانه اش رابیرون آورده ودردست امیرخاقان میگذاردوبه اومی فرمایدخوشحال باش که به زودی فتوحات بزرگی به دست تواتفاق خواهدافتاد.امیرتیمورگورکانی بعدازاین واقعه به پابوس اومی افتدوعرض میکند:کیستی؟ازکجاآمده ای؟به کجامیروی؟
سیدمی فرماید دست ازمن بدار،من بدین طریق که به تو گفتم ماموربودم،دیگرمراباتوکاری نیست.امیرتیموردامن مطلوب ازدست نمی دهدتااینکه سیدبه اومی گوید:مرادردزفول ملاقات خواهی کرد.
«ملاقات امیرتیمور گورکانی باسیدعلی سیاهپوش دردزفول»
امیرتیمورگورکانی بی صبرانه درپس این دیداربه حسرت دیداردوباره گذارعمرمی نمودتااینکه لشکریان اوبه شهرآب زلال که درآن زمان آن راپل زال گفتندواردمیشودوازآنجابمدت دوروز دیگردزفول راجایگاه سپاه پیروزش قرارمیدهد،سراغ سیدسیاهپوش رامیگیردوایشان رادرپشت بقعةمتبرکةموجودکه مشرف به ردخانه ومعبدگاه آقارودبندمشهوراست مشاهده می نماید.باعده ای ازبزرگان واسیران به شوق دیدارخدمت ایشان میرسد ودرس راه درخاطرش تصورمیکندکه اگرخدمت ایشان رسیدم ومراتواضع نکردوچیزی که نخورده ام به من خورانیدمنتاآخرعمرحلقة بندگی اورابه گوش جان می کشم وخدمتگذاراوخواهم شد.
بااین خیال خدمت شاه رودبندمیرسدوبعدازسلام مطلقاًاوراتواضع نمی نمایدوبعدازلحظه ای به خادمخودمی فرماید: لقمه نانی برای میهمان مابیاور.خادم یک نان جوبه قدرکف دستی ویک فنجان ماست برای امیرخاقان می آورد.امیرخاقان گورکانی درقلب خودمیگذراندکه همه چیزبدون اشکال ونقص بوده بغیرازماست،که ماست بسیارخورده ایم ودیده ایم به محض این خیال سیدسیدبه اومیگوید:توکی(چه وقت)ماستی که ازشیرآهوان است خورده ای؟
وخطاب به خادم خودمی فرماید: آن آهوان راکه به امرخالق مامورشیردادن به این بنده حقیرهستندصداکن بیایندوامیرآنهاراملاحظه کند.خادم ازپشت بقعه صدایی میکند،هشت الی نه آهوازروی آب درپائین بقعه کنارآب می آیندوسیدمی فرماید:این ماست ازاین آهوان است.
همزمان بااین اتفاق چهارقطعه خشت خام رابه کتفین امیرودیگر رادرپشت شانه اومیزندوامیربه تصوراینکه سیدازاوکج خلق(عصبانی)شده وبدین ترتیب اوراتنبیه میکند شانه خودرامی دزددسیدقطعة چهارم رادردست نگه میداردومی فرماید:نصیب توزیاده از3مملکت بیش نبود،ترکستان،ایران وروم.
امیرتیمورگورکانی با عجز ولابه به سیدعرض میکندکه مرابه خدمتی سرفرازکن.
سید باخنده می گوید:که توبندة نفس عماره ای واحتیاج توبه همه چیزخواهدبودوامثال مافقیران راسوی طاعت ربانی احتیاجی به دنیاوغیره نخواهدبود.
حالکه اسرارداری هرچه اسیرهمراه توست باافرادی که درزندانندتمامی رامرخص کن وتوشة راه بده تابه اوطان خودبازگردند.
امیرتیمورچنان میکندوهمگان راآزادوراهی وطنشان می نماید.
بعدازاین واقعه بسیاری ازبزرگان وروسای آن اسیران بازن وفرزندان وعشیره خودراآزادکرده آن جناب دیده لذا نسل اندرنسل اولادایشان مریدان شاه رودبنگشته اند.
منابع:تاریخ خوزستان،نگاهی به تاریخ خوزستان،بقاع متبرکه دزفول،دیارشهریاران،تذکره الاخیارومجمع الابرار.به کوشش احمد افشاریان زاده.
//چرخابی
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:22 |
بيست‌ودومين روز جنگ غزه/
تداوم حملات همه‌جانبه‌ي صهيونيست‌ها
افزايش شمار شهدا و زخمي‌ها به بيش از ‌٦٤٠٠ تن
رژيم صهيونيستي درحال بررسي اعلام آتش‌بس يك‌جانبه

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: بين‌الملل - فلسـطيـن

هم‌زمان با بيست و دومين روز حملات رژيم صهيونيستي به نوار غزه، در حالي كه منابع رژيم صهيونيستي از احتمال تصميم اين رژيم براي اعلام آتش‌بس يك جانبه در غزه خبر مي‌دهند، حملات هوايي، دريايي و تلاش براي پيشروي زميني به داخل شهرهاي غزه همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در تازه‌ترين حملات هوايي صهيونيست‌ها به يك مدرسه‌ي وابسته به آژانس كمك رساني به آوارگان فلسطيني (آنروا) در بيت لاهيا، يك زن و يك كودك فلسطيني به شهادت رسيدند و پنج تن ديگر نيز طي اين حمله زخمي شدند.

همچنين در بمباران برج‌هاي كرامه واقع در شمال غرب نوار غزه، سه فلسطيني به شهادت رسيدند.

بر اساس گزارش شبكه‌ي تلويزيوني الجزيره، اين حملات و بمباران‌هاي هوايي با حملات ناوچه‌هاي رژيم صهيونيستي همراه است.

تانك‌هاي رژيم صهيونيستي نيز در تلاش هستند تا از محورهاي مختلف به خاك غزه پيشروي كنند كه در محورهاي شمال شرق، غرب و جنوب غزه با مقاومت شديد گروه‌هاي فلسطيني روبرو شده و درگيري‌هاي شديدي بين نيروهاي مقاومت و نيروهاي اشغالگر در اين محورها صورت گرفته است.

اين در حالي است كه گروه‌هاي فلسطيني همچنان اهداف رژيم صهيونيستي را در سرزمين‌هاي اشغالي هدف حملات موشكي خود قرار مي‌دهند كه صبح امروز (شنبه) مقاومت فلسطين يك موشك به سمت اهداف رژيم صهيونيستي شليك كرد.

اين در حاليست كه تا عصر روز جمعه در سلسله جنايات رژيم صهيونيستي در غزه دست كم 15 فلسطيني در حملات مختلف صهيونيست‌ها به منطقه‌ي الشجاعيه، اردوگاه البريج و اردوگاه جباليا به شهادت رسيدند. اين حملات همچنين با حملات توپخانه‌يي به مناطق مختلف غزه همراه بود.

جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي همچنين صبح امروز نزديكي منطقه‌ي شيخ رضوان واقع در شمال غرب غزه را بمباران كردند و مناطق نوار مرزي بين غزه و مصر نيز شاهد سلسله بمباران‌هاي هوايي رژيم صهيونيستي بود.

در تازه‌ترين آمار از آغاز حملات رژيم صهيونيستي به نوار غزه، تا كنون 1188 فلسطيني به شهادت رسيده و بيش از 5220 تن ديگر زخمي شدند كه بيش از 370 تن آنها كودك و 85 تن نيز زن هستند.

در حمله‌ي جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي به اردوگاه البريج در نوار غزه، اعضاي يك خانواده‌ي فلسطيني هدف قرار گرفتند كه به شهادت مادر اين خانواده و پنج فرزندش منجر شد.

گردان القدس شاخه نظامي جنبش جهاد اسلامي فلسطين نيز از زخمي شدن تعدادي از نيروهاي اشغالگر در درگيري با مجاهدان مقاومت فلسطين در منطقه‌ي العمور واقع در شرق خان يونس خبر داد.

گردان ناصرالدين شاخه نظامي كميته‌هاي مقاومت مردمي فلسطين نيز اعلام كرد: عصر روز جمعه دو موشك به مجتمع يهودي‌نشين اشكول در سرزمين‌هاي اشغالي شليك كرده است.گروه‌هاي مقاومت فلسطين از شليك 39 موشك از نوع گراد به اهداف رژيم صهيونيستي خبر دادند.

اين در حالي است كه مقامات مصري مانع از ورود هياتي متشكل از شوراي حقوقي و پزشكي اسلامي و اروپايي به غزه شدند كه قصد عبور از گذرگاه رفح را داشتند.

از سوي ديگر، عاموس گلعاد مشاور وزير جنگ رژيم صهيونيستي كه براي بررسي طرح پيشنهادي مصر در خصوص آ‌تش‌بس به قاهره سفر كرده بود، پس از بازگشت از مصر طي نشستي با ايهود المرت نخست وزير رژيم صهيونيستي و ايهود باراك وزير جنگ اين رژيم آنها را در جريان نتايج سفرش به قاهره قرار داد.

وي با عمر سليمان وزير اطلاعات مصر ديدار كرده و در خصوص موضع‌گيري رژيم صهيونيستي در قبال طرح پيشنهادي مصر براي آتش‌بس در غزه بحث و تبادل نظر كرده بود.

بررسي اعلام آتش‌بس يك‌جانبه از سوي رژيم صهيونيستي

اين در حالي است كه قرار است كابينه‌ي امنيتي رژيم صهيونيستي عصر امروز (شنبه) طي نشستي روند عمليات نظامي در غزه و احتمال اعلام آتش‌بس يك جانبه از سوي اين رژيم را بررسي كند.

به رغم اخبار منتشر شده مبني بر تصميم رژيم صهيونيستي براي اعلام اين آتش‌بس خبرنگار شبكه‌ي تلويزيوني الجزيره اعلام كرد كه هيچ‌گونه علايمي كه نشان‌ دهنده‌ي تمايل اسراييل به پايان جنگ در غزه باشد ديده نمي‌شود.

منابع اطلاع رساني رژيم صهيونيستي اعلام كردند: دولت اسراييل فردا (يكشنبه) آتش بس يك جانبه را اعلام خواهد كرد.

اين منابع اعلام كردند كه امكان برگزاري نشست ميان ايهود المرت، محمود عباس، رييس تشكيلات خودگردان فلسطين و حسني مبارك،‌ رييس جمهور مصر در روز يكشنبه وجود دارد.

مسوولان غربي گفته‌اند: احتمالا المرت، عباس و حسني مبارك توافقنامه‌ي زودهنگام را در روز يكشنبه امضا خواهند كرد كه آتش بس پيشنهادي ميان اسراييل و حماس را تحكيم خواهد بخشيد.البته هنوز اسراييل و حماس اختلافات خود را در قبال شروط برقراري آتش بس حل و فصل نكرده‌اند.

مسوولان غربي كه خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: اين توافقنامه ترجيحا در برگيرنده تدابير امنيتي در مرزهاي نوار غزه، مصر و اسراييل خواهد بود و از دو طرف خواهد خواست كه عباس و نيروهاي تشكيلات خودگردان فلسطين بر گذرگاه‌هاي اصلي نظارت داشته باشند.

منابع رژيم صهيونيستي نيز گفته‌اند: مقام‌هاي مصري به المرت ابلاغ كردند كه مراسم امضاي توافقنامه روز يكشنبه اجرا خواهد شد، اما اسراييل اعلام كرد آتش‌بس هنوز زود است چرا كه اسراييل و حماس هنوز بر سر شروط آتش بس به توافق نرسيدند.

مسوولان غربي در ادامه يادآور شدند كه بان كي مون، ‌دبيركل سازمان ملل در جلسه امضاي توافقنامه حضور خواهد داشت.

منابع سياسي رژيم صهيونيستي اعلام كردند: رهبران اسراييلي به طور جدي آتش بس يك جانبه را بررسي مي‌كنند و به جاي ورود به يك توافقنامه‌ي رسمي با ميانجيگري مصر در حال بررسي راه‌كار خود هستند.

موسي ابومرزوق، معاون رييس دفتر سياسي حماس در ارزيابي اين اخبار به سايت اينترنتي شبكه الجزيره گفت: در صورت اتخاذ آتش بس يك جانبه از سوي اسراييل، جنبش حماس نيز موضع‌گيري خاصي خواهد داشت.

ابومرزوق درباره امضاي توافقنامه گفته است: محمود عباس در ميدان درگيري‌ها نيست كه او توافقنامه امضا كند بلكه حماس و گروه‌هاي مقاومت فلسطين هستند كه با اسراييل درگيرند.

اين در حالي است كه احمد ابوالغيط وزير امور خارجه مصر خبر انجام ديدار ميان المرت و عباس را در قاهره در روز يكشنبه رد كرده است.

محمد نصر عضو دفتر سياسي حماس اعلام كرد: مسوولان مصري به جنبش حماس گفتند كه پاسخ اسراييل را نسبت به شروط جنبش حماس در قبال طرح مصر دريافت كرده‌اند و از اين هيات خواستند دوباره به منظور انجام مذاكرات بيشتر به قاهره سفر كند.

اين در حالي است كه خبرنگار الجزيره گفته است: اسراييل بر عدم پذيرش طرح مصر تاكيد كرده است و تصميم به اعزام مجدد عاموس گلعاد، مسوول اسراييلي به مصر جهت بررسي طرحي روشن براي پايان دادن به قاچاق سلاح به نوار غزه گرفته است.

مارك رگو، سخنگوي ايهود المرت گفته است: زماني كه از گزارش گلعاد مطلع شويم ليوني نشستي را در كابينه جهت بررسي اين گزارش‌ها با مسوولان امنيتي برگزار مي‌كند.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:12 |
* نشست مسکن مهر اهواز و دزفول*
استاندار خوزستان:
20ميليارد تومان به ايجاد زيرساخت مسكن مهر شهرهاي رامين و شيرين شهر اختصاص يافت

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - اهواز
سرويس: انرژي و صنعت

استاندار خوزستان گفت: در جلسه اخير هيئت دولت براي ايجاد زيرساخت هاي مسکن مهر درشهرهاي جديد رامين و شيرين شهر، پنج درصد معادل 20 ميليارد تومان به اعتبارات استاني خوزستان افزوده شد.

به گزارش سرويس انرژي و صنعت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خوزستان - و به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري خوزستان، سيد جعفر حجازي در نشست بررسي مسکن مهر شهرستانهاي اهواز و دزفول در استانداري خوزستان با بيان اين مطلب توضيح داد: برخي از اتحاديه هاي مسكن مهر در شهرهاي رامين و شيرين شهر از نبود زيرساخت هايي همچون مدرسه, پارک, امکانات درماني و بيمارستان در اين اظهار نگرانيهايي مي كردند. براي حل اين مشكل، مقرر شده است همه نيازمندي هاي مسكن مهر در بودجه سال آينده در نظر گرفته شود.

وي عنوان كرد: همچنين دولت دو هزار و 400 ميليارد تومان را در قالب يک خط اعتباري براي تقويت منابع بانکي طرح مسکن مهر کشور اختصاص داد. از اين ميزان اعتبار 115 ميليارد تومان به استان خوزستان باز مي گردد.

حجازي با اشاره به اينكه فرصت جذب اين ميزان اعتبار تا پايان سال جاري پيش بيني شده اظهار داشت: با توجه به اينکه بسياري از تعاوني هاي مسكن مهر در شهرستاني استان خوزستان داراي مشکلاتي همچون معارض زمين و آماده نبودن نقشه ها هستند از ابتداي هفته جاري بررسي مشکلات مسکن مهردر تمامي شهرستان ها در اولويت كاري قرار گرفت.

وي تصريح كرد: در اين بررسي ها مشکلات و ابهامات اين طرح ظرف فرآيند 45روزه تا پايان بهمن ماه حل خواهد شد.اميدواريم با چنين فعاليت هايي مشكلات پيش روي تعاوني هاي مسكن مهر حل شود و اين تعاوني ها بتوانند اعتبار موجود را تا پايان سال جذب کنند. در صورت جذب نشدن، اعتبارات برگشت داده مي شود.

حجازي در مورد اجراي طرح مسکن مهر در شهرستان دزفول نيز بيان كرد: مشکل مسکن مهر در اين شهرستان زمين نيست، اما اتحاديه ها و تعاوني ها اصرار بر واگذاري زميني دارند که مشکل حقوقي و معارض دارد.

استاندار خوزستان يادآور شد: به همين منظور مقرر شد از اراضي موجود شهرستان دزفول به تعاوني هايي كه تمايل به ساخت مسكن دارند قطعه زمين واگذار شود. با انجام اين فعاليت ها پيش بيني مي شود مشکل حدود شش هزار نفر واجد شرايط طرح مسکن مهر در اين شهر حل شود.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:8 |

روزنامه هاي ايران

اعتماد
www.etemaad.com
اطلاعات
www.ettelaat.com
اسرار
www.asrarnews.com
ابرار
www.abrarnews.com
ابتکار
www.ebtekarnews.com
آفرينش
آفتاب يزد
www.aftabyazd.com
آرمان
               
خبر
www.khabaronline.ir
حمايت
www.hemayat.net
حسبان
جوان
www.javannewspaper.com
جمهوري اسلامي
www.jomhourieslami.com
جام جم
www.jamejamdaily.net
تفاهم
www.tafahomnews.com
ايران
www.iran-newspaper.com
               
کار و کارگر
قدس
www.qudsdaily.com
فرهنگ آشتي
www.ashtidaily.com
صداي عدالت
شرق
www.sharghnewspaper.com
سياست روز
رسالت
www.resalat-news.com
خراسان
www.khorasannews.com
               
تهران تايمز
www.tehrantimes.com
ايران ديلي
www.iran-daily.com
الوفاق
www.al-vefagh.com
هموطن سلام
www.hamvatansalam.com
همشهري
www.hamshahri.net
همبستگي
www.hambastegidaily.com
مردم سالاري
www.mardomdalari.com
کيهان
www.kayhannews.com
               
نود
www.navad.net
کيهان ورزشي
خبر ورزشي
www.khabars.net
جهان فوتبال
www.jahanefootball.net
پاس جوان
www.pasejavan.ir
ايران ورزشي
www.iran-varzeshi.com
افتخار
www.eftekharnews.com
ابرار ورزشي
www.abrarnews.com
               
دنياي اقتصاد
www.donya-e-eqtesad.com
حيات نو اجتماعي
www.hayateno.info
جهان صنعت
www.jahanesanat.com
جهان اقتصاد
www.jahaneghtesad.com
پول
www.pool-newspaper.com
اقتصاد پويا
www.eghtesadpooya.com
آسيا
www.asianews.ir
ابرار اقتصادي
www.abrarnews.com
               
         
هدف و اقتصاد
www.hadafnews.com
عصر اقتصاد
www.asrdaily.com
صبح اقتصاد
www.sobh-e-eghtesad.com


+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:4 |
 
شنبه 87/10/28 01-17-2009 تعداد اخبار: 286
11:54:14 فارسي / English / عربي
 
عناوين کل اخبار ايسنا
نمايشگاه مطبوعات
انديشه‌هاي امام و رهبري
مسائل راهبردي ايران
سند چشم‌انداز ايران
اقتصاد و بازرگاني
انرژي و صنعت
جامعه اطلاعاتي
اجتماعي
بهداشت و درمان
صنفي - آموزشي
علمي - پژوهشي
سياسي
مجلس
فقه و حقوق
انرژي هسته‌يي
سياسي خارجي
بين‌الملل
همسايگان ايران
فرهنگ و حماسه
گفت و گوي اديان و تمدنها
فرهنگ و ادب
فرهنگ و هنر
تلويزيون و راديو
ميراث و گردشگري
ورزشي
شهرستان‌ها
عكس
نمايشگاه عكس
English
عربي
درباره ايسنا
جستجو
دانشگاه‌هاي ايران
مناطق خبري ايسنا
خبرگزاري‌هاي ايران
روزنامه‌هاي ايران
ارسال خبر به ايسنا
پيشنهاد سوژه
تماس با ايسنا
گزارش اشکال در سايت
 
 
 
 
 
*امسال وضعيت توسعه ميدان آزادگان قطعي مي‌شود*‌
مديرعامل متن به ايسنا خبرداد:‌
انجام فعاليت‌هاي لرزه‌نگاري سه‌بعدي در آزادگان شمالي

فعاليت‌هاي لرزه‌نگاري سه‌بعدي در ميدان نفتي آزادگان شمالي آغاز شده و با منابع داخلي براي ساخت جاده و سلر(محل چاه) مشاور انتخاب شده است.

ناجي سعدوني ـ مديرعامل شركت مهندسي . . . ادامه خبر


/همايش بحران جهاني، فرصت‌ها و چالش‌ها/‌
نوذري پيشنهاد كرد:‌
تعيين نفت ‌٤٠ دلاري در بودجه سال ‌٨٨

وزير نفت با بيان سناريوهاي مختلف براي پيش‌بيني قيمت هر بشكه نفت در سال آينده به دولت توصيه كرد كه قيمت 40 دلاري را براي بهاي بشكه نفت در بودجه سال 88 مد نظر قرار دهند.

ادامه خبر


قائم مقام وزير علوم:‌
دانشجويان غزه در دانشگاه‌هاي ايران بورسيه تحصيلي مي‌شوند

قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري، گفت:‌ با امتيازات در نظر گرفته شده در داخل كشور، دانشجويان كشور غزه در صورت تقاضا، مي‌توانند در دانشگاههاي ايران بورسيه تحصيلي ‌شوند.

ادامه خبر


مدير گسترش و ارزيابي وزارت بهداشت:‌
رشته‌هاي كارداني علوم پزشكي از دفترچه كنكور 88 حذف شد

مدير دفتر گسترش و ارزيابي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از حذف كليه رشته‌هاي كارداني به استثناي رشته‌هاي بهداشت حرفه‌اي، بهداشت محيط و فوريت‌هاي پزشكي از دفترچه كنكور88 خبر داد.

ادامه خبر


بنابر آخرين بررسي وزارت آموزش‌وپرورش درباره تفكيك جنسيتي‌وقوميتي كتب درسي؛
مديركل تاليف كتب درسي آموزش‌وپرورش:‌ برخي كتب درسي 10 تا 15درصد تفكيك جنسيتي مي‌شوند

مديركل تاليف كتب درسي وزارت آموزش و پرورش با اعلام اين كه تاليف كتب درسي مجزا براي دختران و پسران در دستور كار آموزش و پرورش نيست، از اعمال تفكيك جنسيتي در برخي كتب درسي . . . ادامه خبر


مدير اداره‌ي نغمات آييني خبر داد:‌
توليد قطعات «حماسه‌ي غزه»
برپايي همايش پيرغلامان در 9 بهمن

مدير اداره‌ي نغمات آييني از ساخت حدود پنج قطعه با نام «حماسه غزه» خبر داد.

مجيد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس راديو خبرگزاري . . . ادامه خبر


*به بهانه‌ي عمليات كربلاي 5*‌
نگاهي به زندگي و فعاليت‌هاي سرلشكر پاسدار شهيد داور يسري

سرويس فرهنگ و حماسه خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهيدان دوران دفاع مقدس به ويژه شهيدان عمليات كربلاي ‌5، نگاهي دارد به زندگي و فعاليت‌هاي سرلشكر پاسدار شهيد داور يسري. الهي، . . . ادامه خبر


دبير شوراي عالي انفورماتيك خبر داد:‌
بررسي و اظهارنظر شورا در پروژه‌هاي بزرگ انفورماتيكي كشور

مدير راهبري و تشخيص صلاحيت عوامل نظام فن‌آوري اطلاعات در معاونت در معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور از بررسي و اظهارنظر در پروژه‌هاي بزرگ انفورماتيك كشور به‌عنوان . . . ادامه خبر


ميراسماعيلي:‌
استدلالIJF براي حذف مربيان منطقي نيست
تست آمادگي جسماني ملي‌پوشان رضايت‌بخش نبود
برنامه‌ها و گزارش عملكرد تيم ملي در جلسه يكشنبه مطرح مي‌شود

آرش ميراسماعيلي گفت: در جلسه روز يك‌شنبه شوراي فني، گزارش عملكرد و برنامه‌هاي آتي تيم ملي مطرح و شوراي فني در اين خصوص به بحث و بررسي خواهند پرداخت. سرمربي تيم ملي جودو بزرگسالان در گفت‌وگو با خبرگزاري . . . ادامه خبر


+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:1 |
کدخدايي در گفت و گو با ايرنا
اصلاح سريع قانون انتخابات ضروري است/ با اقدام عجولانه ومقطعي مخالفيم
سخنگوي شوراي نگهبان اين شورا را يکي از مدافعين اصلاح قانون انتخابات دانست و گفت: شورا در جهت اصلاح قانون انتخابات پيشگام بوده و معتقد است هر چه سريع تر و با دقت بايد اين اصلاح صورت گيرد.
عباسعلي کدخدايي در گفت و گو با خبرنگاران ايرنا، افزود: اينکه اين اصلاح چگونه و توسط چه مرجعي صورت مي گيرد، قابل تامل و بررسي است.
سخنگوي شوراي نگهبان در عين حال گفت که اين شورا با اصلاحات مقطعي و عجولانه موافق نيست زيرا اين موضوع مصالح کشور را مورد خدشه قرار مي دهد.
وي تصريح کرد: اگر اصلاحي صورت مي گيرد بايد نظرات کارشناسي همه کارشناسان در آن لحاظ شود. اينکه در قالب يک مصوبه يا طرحي دو فوريتي قانون انتخابات را اصلاح کنند موافق نيستيم.
کدخدايي تصريح کرد: از نمايندگان درخواست داريم که اگر قصد اصلاح قانون انتخابات را دارند دقيق تر و با تامل بيشتر به اين کار بپردازند. قانون انتخابات قطعا بايد تغيير کند اما بايد شرايط خاصي در آن لحاظ شود که اميدواريم اين کار در مراحل بعد صورت گيرد.
خبرنگاران از کدخدايي پرسيدند،"شما تاکيد کرديد اين موضوع که اصلاح قانون انتخابات توسط چه کسي و چه مرجعي باشد قابل تامل است ؛ بيشتر توضيح مي دهيد، يعني مرجعي غير از مجلس؟ " کدخدايي در پاسخ به اين سوال گفت: آنچه مسلم است بر اساس احکام اوليه قانون اساسي، مجلس تنها مرکز قانونگذاري است، بنابراين بايد در مجلس به تصويب برسد، اما پيشنهادهاي ديگري هم وجود دارد، هرچند که نمي خواهيم اين پيشنهادها را تاييد يا رد کنيم.
وي اضافه کرد: يکي از پيشنهادها اين است که مجمع تشخيص مصلحت نظام بتواند سياست هاي کلي انتخابات را تصويب کند يعني همان کاري که در مورد اصل 44 صورت گرفت و مجلس پس از اين سياست هاي کلي، قانونگذاري کند.
از سخنگوي شوراي نگهبان سوال شد که آيا مجمع وارد اين قضيه شده است؟ او اظهار داشت: اخباري به گوش مي رسد که مجمع تشخيص مصلحت نظام اقداماتي انجام داده است. اينکه در چه مرحله اي است، خبر ندارم.
کدخدايي در پاسخ به اين سوال که آيا مجمع تشخيص مصلحت نظام في البداهه وارد قضيه شده است؟" گفت: قطعا مجمع نمي تواند في البداهه وارد شود. طبق وظايفي که براي مجمع تعريف شده است يا بايد موضوعي از طرف رهبر معظم انقلاب به آنها ارجاع شود و يا اينکه در مورد حل و فصل اختلافات مجلس و شوراي نگهبان در مورد يک مصوبه، تصميم بگيرد.
وي اضافه کرد: مساله اي را که درباره سياست هاي کلي انتخابات گفتم در حقيقت با اصل 44يک شبيه سازي کردم که از طرف رهبر معظم انقلاب به مجمع ارجاع شده بود.
از سخنگوي شوراي نگهبان سوال شد که آيا موضوع سياست هاي کلي انتخابات نيز توسط رهبر معظم انقلاب به مجمع ارجاع شده است؟ او در پاسخ گفت: به شکل اينکه يک معضل باشد، نه، اما مطلع هستم که در حد کارشناسي ارجاعاتي شده است و مجمع در حال کار روي آن است. يعني در پي درخواست يکي از وزراي سابق و ارجاع رهبري، مجمع دارد کار کارشناسي مي کند و به جمع بندي مشخص نرسيده است.

** تبليغات زودهنگام انتخاباتي
کدخدايي يکي از مسايلي را که در قانون انتخابات به آن توجه نشده است، موضوع تبليغات زودهنگام انتخاباتي عنوان کرد و گفت: در قانون انتخابات رياست جمهوري و مجلس مهلت تبليغات را دقيقا قبل از روز راي گيري اعلام کرده اند و تبليغات تعريف مشخصي دارد.
وي در عين حال گفت: اينکه افراد اقداماتي انجام دهند که آثاري در زمان انتخابات داشته باشد در قانون فعلي صحبتي از آن نشده است و علاوه بر اين احصاء آن هم دشوار است. به طور مثال اگر نماينده اي بخواهد به يک مسجد کمک کند تشخيص اين مطلب که اين اقدام تبليغاتي است يا نه دشوار است.
سخنگوي شوراي نگهبان گفت: طبعا قوانين انتخابات شفاف نيست و ابهام دارد و اقدام در اين خصوص نيز با دشواري مواجه مي شود.

** آخر بهمن آخرين مهلت ارايه نرم افزار انتخابات
سخنگوي شوراي نگهبان با تاکيد بر اينکه برگزاري انتخابات رايانه اي از الزامات و ضروريات است، گفت: بايد به سمت برگزاري انتخابات رايانه اي حرکت کنيم و تا کنون نيز زمان را از دست داده ايم.
عباسعلي کدخدايي افزود: گر چه تلاش هاي خوبي از سوي وزارت کشور صورت گرفته است، اما ما نيز چنانچه برنامه ها را دريافت کنيم آماده نظارت بر انتخابات رايانه اي هستيم.
سخنگوي شوراي نگهبان از تشکيل کميته هاي کارشناسي بين شوراي نگهبان و وزارت کشور درباره برگزاري انتخابات به صورت رايانه اي خبر داد و گفت: جلساتي در اين خصوص با وزير محترم کشور و معاون سياسي اين وزارتخانه داشته ايم اما هنوز برنامه و نرم افزار مشخصي را دريافت نکرده ايم.
وي گفت: هر مرحله که وزارت کشور آمادگي لازم را داشته باشد و زيرساخت هاي فني و نرم افزاري را مهيا کند ما نيز آماده ايم که بر انتخابات رايانه اي نظارت کنيم.
سخنگوي شوراي نگهبان در پاسخ به اين سوال که "آيا وزارت کشور اعلام کرده است که حاضر است مراحلي از انتخابات را رايانه اي برگزار کند؟"، گفت: به طور رسمي خير؛ ولي به احتمال زياد وزارت کشور آماده است که مراحل ثبت نام ، تجميع و ثبت کد ملي را به صورت رايانه اي انجام دهد.
سخنگوي شوراي نگهبان در پاسخ به اين سوال ، افزود: پايان بهمن آخرين فرصت است که مي توانيم نسبت به نرم افزارها تصميم گيري کنيم.
کدخدايي در خصوص شمارش رايانه اي آرا نيز گفت: شمارش رايانه اي آرا در انتخابات مجلس به جهت سرعت کمک مي کند ولي در انتخابات رياست جمهوري چون گزينه ها کمتر هستند و کل کشور يک حوزه است شايد کمکي در اين زمينه نکند و بيشتر همان مراحلي که ذکر شد رايانه اي شود.
کدخدايي همچنين در پاسخ به اين سوال که "آيا هيات هاي نظارت براي نظارت بر اين مراحل انتخابات رايانه اي آمادگي دارند؟"، اظهار داشت: کاملا آماده هستيم؛ ولي برنامه ها براي رايانه اي کردن اين مراحل انتخابات بايد در ظرف زماني مشخص اعلام شود.

** شکل گيري هيات نظارت در همه استان ها
سخنگوي شوراي نگهبان با اعلام اين مطلب که هيات هاي نظارت در همه استان ها شکل گرفته است، گفت: اکنون مشغول بررسي هاي هيات هاي شهرستان ها هستيم و نتيجه آن نيز به زودي مشخص مي شود.

** تشکيل کميته اي براي تعيين واجدين شرايط
از سخنگوي شوراي نگهبان در خصوص تعداد واجدان شرايط راي دادن در انتخابات رياست جمهوري آينده سوال شد که وي در پاسخ گفت: براي تعيين تعداد واجدان شرايط، کميته هايي بين شوراي نگهبان ، وزارت کشور و نهادهاي ذيربط تشکيل شده است و منتظريم که نتيجه کارشناسي از طرف اين کميته اعلام شود.

** شوراي نگهبان صلاحيت داوطلبان را فله اي بررسي نمي کند
سخنگوي شوراي نگهبان در پاسخ به اين سوال که آيا ثبت نام فله اي داوطلبان رد صلاحيت فله اي را نيز به دنبال خواهد داشت؟ با رد اين موضوع گفت: شوراي نگهبان توجهي به تعداد ثبت نام کنندگان ندارد.
کدخدايي تصريح کرد: تمام پرونده ثبت نام کنندگان با دقت و جديت بررسي شده و اعلام نظر مي شود. هر تعداد که ثبت نام کنند تک تک مورد بررسي دقيق قرار گرفته و نظر شورا درباره آنها اعلام مي شود.
کدخدايي در پاسخ به اين سوال که چرا به رغم اينکه ملاک شوراي نگهبان در بررسي صلاحيت ها قانون است، گاهي برخي داوطلبان رد صلاحيت و گاهي تاييد مي شوند؟، گفت: آنچه ملاک ماست قوانين موجود است و اسناد و مدارکي که براي ما ارسال مي شود. گاهي اتفاق مي افتد که يک سند مورد قبول واقع نشده است ولي در دوره بعد سند ديگري آمده است و صلاحيت فرد احراز نشده است يا اينکه در دوره اي عدم صلاحيت احراز شده است و در دوره بعد خود فرد اسنادي آورده که نشان مي دهد اسناد قبلي مخدوش است و تاييد شود. اين تغييرات به دليل تغيير اسناد است.
از کدخدايي سوال شد که " با اين وجود نامزدهاي انتخابات آتي نبايد خيالشان راحت باشد که چون در گذشته تاييد شده اند ، اين دوره هم تاييد مي شوند؟" کدخدايي به اين سوال اينگونه پاسخ داد: انسان جايز الخطا است. همه افراد نمي توانند مدعي شوند که خطايي نمي کنند و ممکن است مرتکب تخلف شوند.
کدخدايي گفت: ما اصولا نسبت به نامزدهاي احتمالي اظهار نظر نمي کنيم چون اکنون سند و مدرک نداريم و در موضعي نيستيم که در شرايط فعلي اظهار نظر کنيم چون اينگونه اظهار نظر ما خلاف قانون است.
وي افزود: زماني اظهار نظر اعتبار قانوني دارد که ثبت نام شده باشد و اعضاي شوراي نگهبان صلاحيت ها را بررسي کنند؛ آن موقع مي توانيم بررسي کنيم که صلاحيت يک فرد قابل تاييد است يا نه. اکنون اسناد و مدارکي نديده ايم و قضاوت زود هنگام نخواهيم داشت.
سخنگوي شوراي نگهبان در ادامه اين گفت و گو با اشاره به هفته هاي پرکار شوراي نگهبان در روزهاي آينده، به مجلس و دولت توصيه کرد که در ارايه ، بررسي و تصويب لايحه بودجه همکاري بيشتري داشته باشند.
گفت و گو از: جواد خرمي مقدم - داريوش غفاري

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 304704
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 11:59 |

روز گذشته کارگاه نقاشي در ساحل جزيره هرمز به منظور همدردي با مردم غزه برگزار شد.     

تاريخ و محل توزيع کارت آزمون کارداني پيوسته نيمسال دوم سال 1387 دانشگاه آزاد اسلا مي

 گروه آزمون و سنجش: تاريخ و محل توزيع کارت آزمون کارداني پيوسته  نيمسال دوم   سال 1387 دانشگاه آزاد اسلا مي  اعلا م شد. کارت ورود به جلسه آزمون روز چهارشنبه 87/11/2  طبق جداول مندرج  در صفحه 9 امروز روزنامه  توزيع خواهد شد.

به رياست آيت الله هاشمي رفسنجاني
پنجمين اجلاس هيات موسس دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد
ايسکانيوز:پنجمين اجلاس هيات موسس دانشگاه آزاد اسلامي در سال جاري به رياست آيت الله هاشمي رفسنجاني و ساير اعضا در محل مجمع تشخيص مصلحت نظام تشکيل و ابتدا در مورد برنامه هاي توسعه تحصيلات تکميلي در دانشگاه آزاد اسلامي بحث و تبادل نظر شد.
بر اساس ...

» ادامه
احمدي نژاد: استدلال قوي براي نقدي شدن يارانه ها داريم
گروه سياسي: محمود احمدي نژاد با بيان اينکه آينده از آن امريکا و انگليس نيست و کاخ سفيد اجازه کدخدايي دنيا را ندارد از رابطه با واشنگتن برمبناي عدالت استقبال کرد و گفت: آزادي نزديک به مطلق در دولت نهم وجود دارد.رئيس جمهوري که روز پنج شنبه در دهمين نشست ...
» ادامه
آيت ا... جنتي: بايد فاصله بين درآمدهاي مردم کم شود
گروه سياسي: امام جمعه موقت تهران برکاهش فاصله درآمدها ميان دهک هاي بالا و پايين جامعه تاکيد کرد.آيت الله احمد جنتي همچنين ابلاغ سياست هاي کلي برنامه پنج ساله پنجم از جانب مقام معظم رهبري را امري بسيار عالي و فوق العاده خواند که بايد حقش ادا شود. جنتي ...
» ادامه
باهنر:مجلس بودجه را به طرح تحول وصل نمي کند
گروه سياسي: محمد رضا باهنربا بيان اينکه مجلس بودجه را به طرح تحول اقتصادي وصل نمي کند ، خاطرنشان کرد: مجلس آثار لايحه تحول اقتصادي را در لايحه بودجه درنظر خواهد گرفت. نايب رئيس مجلس در حاشيه يادواره شهداي شهرستان محمودآباد در گفتگو با فارس اجراي طرح ...
» ادامه
رضايي: ايران قدرت اول سياسي و نظامي منطقه است
گروه سياسي: دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ايران قدرت اول سياسي ، نظامي امنيتي خاورميانه شده و به جايگاه10 قدرت نخست جهان در زمينه هاي فوق ارتقا» يافته است.به گزارش ايسنا، محسن رضايي که در حضور کارآفرينان، توليدکنندگان، بازرگانان و مديران دولتي استان ...
» ادامه
تجليل سيد حسن خميني ازخاتمي وميرحسين
گروه سياسي: حجت الاسلام سيد حسن خميني از شخصيت سيد محمد خاتمي و ميرحسين موسوي در نشست دهه چهارم و ضرورت تعامل و تحول، تجليل کرد.به گزارش فارس، نوه امام خميني (ره) در افتتاحيه نشست دهه چهارم ضرورت تعامل و تحول که از سوي جمعيت توحيد و تعاون برگزار شد، ...
» ادامه
ميزان تعهدات آزمون دستياري تخصصي دندانپزشکي اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : ميزان تعهدات داوطلبان بيست و سومين دوره آزمون پذيرش دستيار رشته هاي تخصصي دندانپزشکي از سوي وزارت بهداشت اعلام شد. به گزارش مهر، ثبت نام آزمون بيست و سومين پذيرش دستيار تخصصي دندانپزشکي از تاريخ 5 بهمن ماه به صورت اينترنتي آغاز مي ...
» ادامه
پيروزي سپاهان، راه آهن، ابومسلم، مس و استقلال اهواز
يک گل و 3 امتياز براي خروج از بحران
هفته بيست و دوم مسابقات ليگ برتر باشگاههاي کشور با برتري تيم هاي پرسپوليس ،سپاهان اصفهان، راه آهن شهرري، ابومسلم خراسان، مس کرمان و استقلال اهواز همراه بود.
گفتني است که ، در جريان اين رقابت ها ، تيم فوتبال پرسپوليس در حاليکه 52 دقيقه به دليل اخراج ...

» ادامه
فيلم تلويزيوني « زينب » آماده نمايش شد
فيلم تلويزيوني « زينب » به نويسندگي و کارگرداني عليرضا توانا در گروه اجتماعي شبکه يک سيما آماده نمايش شد .
به گزارش آفرينش اين فيلم تلويزيوني داستان يک دانشجوي دکتري اديان و عرفان را دنبال مي کند که همزمان با نگارش پايان نامه اش به دليل بيماري در ...

» ادامه
مصرف گياه يونجه از تصلب شرائين پيشگيري مي کند
مصرف گياه يونجه با کاهش چربي هاي زيانبار خون و جلوگيري از تشکيل پلاک هاي چربي در رگ هاي خوني از تصلب شرائين پيشگيري مي کند. به گزارش ايسنا به نقل از رويترز، مصرف گياه يونجه باعث کاهش کلسترول تام ، کلسترول زيانبار يا در اصطلاح کلسترول LDL و تري گليسيريد ...
» ادامه
بازار خودرو کمي تکان خورد
بازار خودرو اين هفته با کمي تغيير در قيمت ها نسبت به هفته هاي گذشته همراه بود، ولي کاهش چنداني در قيمت ها مشاهده نشد.
به گزارش ايسنا، در حالي هنوز نمايشگاه داران پايتخت از کاهش فروش خود گله مند هستند که فروش شرکت سايپا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 ...

» ادامه
استاندار اردبيل : مطبوعات درمعماري فرهنگي نقش اساسي دارد
اردبيل - خبرنگار آفرينش
استاندار اردبيل گفت : اهالي رسانه و خبرنگاران درمعماري فرهنگي کشور و استان اردبيل نقش اساسي را دارند و رکن اصلي توسعه کشور محسوب مي شوند .
به گزارش خبرنگار ما ، منصور حقيقت پور در نشست خبري با خبرنگاران اهالي رسانه افزود: ...

» ادامه
استاد دانشگاه نيوکاسل انگلستان در واحد علوم و تحقيقات:
سرمايه گذاري در فضاهاي عمومي بايد از حمايت بخش دولتي برخوردار باشد
ايسکانيوز: پروفسور علي مدني پور در نشست خود با دانشجويان واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي گفت: بدون حمايت دولت از شهرداري ها نمي توان انتظار خدمات شهري خوب داشت.
به گزارش "ايسکانيوز"، پروفسور علي مدني پور استاد دانشگاه نيوکاسل انگلستان در نشست ...

» ادامه
آشنايي با بازيکن جديد استقلال
هافبکي با 11 بازي ملي بدون گل زده
"پائولو رينالدو کورزادو دوراند" که به عضويت تيم فوتبال استقلال تهران درآمده است با 24 سال سن سابقه 11 بازي براي تيم ملي فوتبال پرو را دارد.
به گزارش مهر، رينالدو در تاريخ 21 سپتامبر 1984 در ليما پرو متولد شده است. اين جوان 24 ساله با يک متر و 80 سانتيمتر ...

» ادامه
حميد عسکري اسفندماه در تهران کنسرت مي دهد
کنسرت حميد عسکري اسفندماه در تهران و رشت برگزار مي شود .
حميد عسکري در "ايسکانيوز" در اين خصوص گفت: اسفندماه امسال کنسرتي را در تهران برگزار مي کنم.
وي افزود: همچنين در نظر دارم کنسرت رشت را هم در اسفندماه برگزار کنم اما اگر به هر دليل اين اتفاق ...

» ادامه
تاثير انفجارات عظيم خورشيدي در به هم ريختن اوضاع زمين
تحقيقات دانشمندان ناسا نشان مي دهد انفجارات و فورانهاي عظيم خورشيدي مي تواند پيامدهاي جدي براي ارتباطات، شبکه هاي نيرو و ساير فناوريهاي روي زمين به همراه داشته باشد.
به گزارش مهر، نتايج تحقيق دانشمندان ناسا براي نخستين بار داده هاي اقتصادي روشني ...

» ادامه
مخالفت مجلس با کاهش يا تثبيت حقوق کارمندان و بازنشستگان
يک عضو کميسيون اجتماعي گفت: براساس قوانين موجود دولت موظف به افزايش حقوق کارمندان براساس تورم ساليانه است; لذا مجلس در راستاي اجراي طرح هدفمندکردن يارانه ها مجوزي براي کاهش يا تثبيت حقوق کارمندان به دولت نمي دهد.هادي مقدسي در گفت وگو با باشگاه خبري ...
» ادامه
دردهمين کارگاه آموزشي قرآن و مهارتهاي زندگي مطرح شد:
ياد خدا و انس با قرآن ازايجاد استرس درانسان جلوگيري مي کند
کرج - خبرنگار آفرينش
دهمين کارگاه آموزشي قرآن و مهارت هاي زندگي به همت دارالقرآن خانه کارگر و با حضور حجت الاسلام دکترمحمدحسين توانايي عضوهيئت علمي دانشگاه آزاد واحد کرج، درمحل آمفي تئاتر بيمارستان تخصصي البرزشهرستان کرج برگزارشد.
دراين کارگاه که ...

» ادامه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين;
در غزه جنايت هايي رخ مي دهد و مدعيان حقوق بشر سکوت کرده اند
ايسکانيوز: رييس ستاد اقامه نماز کشور در جمع مديران، کارمندان و دانشجويان دانشگاه با اشاره به اسرار نماز گفت: نماز انسان را از فحشا و منکر دور مي کند و شرط قبول همه طاعات، نماز است . به گزارش "ايسکانيوز"، رييس ستاد اقامه نماز کشور که در مسجد امام رضا(ع) ...
» ادامه
رييس شوراي اطلاع رساني منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي :
روابط عمومي واحدها پاسخگويي به ابهامات و تهاجمات را اولويت کاري خود قرار دهند
ايسکانيوز: سيد موسوي با بيان اينکه عده اي سعي مي کنند با تهاجمات رسانه اي و تبليغاتي ،افکار مردم را نسبت به دانشگاه ازاد اسلامي مخدوش کنند گفت: روابط عمومي ها بايد پاسخگويي به ابهامات و تهاجمات را در سرلوحه خود قرار دهند .
به گزارش "ايسکانيوز": اولين ...

» ادامه
امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران:
رينالدو را گرفتيم ، عنايتي را هم مي گيريم
امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران در خصوص بازي امروز تيمش مقابل برق شيراز گفت:بازي هاي دور برگشت شرايط خاص خود را دارد. اگر تيم ما مي خواهد در صدر جدول باقي بماند بايد کمترين اشتباه و بيشترين تمرکز را داشته باشد.
وي افزود: همه ديدارها ...

» ادامه
اجراي قطعي 4 نمايش پس از جشنواره تئاتر فجر در تئاتر شهر
اجراي 4 نمايش در مجموعه تئاتر شهر پس از برگزاري بيست و هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر قطعي شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر، تالار اصلي پس از پايان جشنواره فجر ميزبان نمايش «آمادئوس» نوشته پيتر شفر به کارگرداني منيژه ...

» ادامه
نقش دانشگاه ها در گفتگوي فرهنگ ها
استاد : دکتر حسن احدي --( قسمت دوم و پاياني )
بحران هويت تمدني و نقش دانشگاه ها.
هويت ناظر است بر احساس و نحوه نگرش درباب خود و بحران هويت به معناي درهم آميختگي و آشفتگي احساس و نگرش آدم ها , فرهنگ ها و تمدن ها در باب چيستي خود, به عبارت جامعه شناختي , بحران هويت دال برازدست دادن حس خود بودن ...

» ادامه
رييس کل بانک مرکزي پيش بيني کرد;
آمريکا و اروپا در آينده اي نزديک با افزايش قيمت ها مواجه مي شوند
رييس کل بانک مرکزي با پيش بيني ادامه روند کاهشي قيمت نفت و شديدتر شدن بحران اقتصادي در اروپا و آمريکا، گفت: معتقدم آمريکا و اروپا در آينده اي نزديک گرفتار بحراني همچون بحران سال 1929 در زمان جنگ جهاني دوم خواهند شد. محمود بهمني در گفت وگو با مهر با ...
» ادامه
منابع درس فرهنگ و معارف اقليتهاي ديني کنکور 88 اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : منابع درس فرهنگ و معارف اقليتهاي ديني آزمون سراسري 88 از سوي سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش ، سازمان سنجش آموزش کشور منابع درس فرهنگ و معارف اقليت-هاي ديني آزمون سراسري 88 را به شرح زير اعلام کرد:
کتب ...

» ادامه
ثبت نام پذيرفته شدگان منوط به مشخص شدن محل تعهد خاص آنهاست
گروه آزمون وسنجش : دبير شوراي علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با تاکيد بر اخذ تعهد خاص توسط پذيرفته شدگان آزمون دکتري تخصصي رشته هاي علوم پايه پزشکي، گفت: دانشگاه هاي علوم پزشکي، افرادي که محل تعهد آنها مشخص نشده باشد ...
» ادامه
كوتاه و خواندني و سوت پايان دقيقه 90
معادله مجهول بوناچيچ

در حالي که روز گذشته از سوي چند سايت خبري اعلام شد که ، حضور لوکا بوناچيچ در پرسپوليس قطعي شده است ، اما بنا بر اظهار نظر مسئولان اين باشگاه و مديربرنامه هاي بوناچيچ، توافق نهايي هنوز صورت نگرفته و مذاکرات ادامه دارد.
گفتني ...

» ادامه
دوچرخه صلح نادعليان در خليج فارس حرکت مي کند
دوچرخه صلح احمد نادعليان از 29 دي براي ثبت خط نوشته صلح در خليج فارس حرکت مي کند.
به گزارش آفرينش به نقل از کميته اطلاع رساني نخستين جشنواره بين المللي مجسمه هاي شني خليج فارس(صلح و دوستي ملل)، احمد نادعليان، که دبيري اين جشنواره را برعهده دارد، اثري ...

» ادامه
سريال «شهريار» از شبکه تلويزيوني آذربايجان پخش مي شود
سريال تلويزيوني «شهريار» ساخته کمال تبريزي از شبکه تلويزيوني آينس (ANS) آذربايجان پخش مي شود. به گزارش آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به همت رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در باکو اين سريال ...
» ادامه
تاتوي امروز, خالکوبي ديروز
اين کارشناس با اشاره به ممنوع بودن خالکوبي در آرايشگاه ها تاکيد کرد: ممنوع کردن اين امر در آرايشگاه ها سبب شده برخي از افرادي که تمايل به خالکوبي دارند در مکان هاي غيربهداشتي وحتي در حضور افراد نامطمئن و غيرحرفه اي اقدام به خالکوبي نمايند و مورد سو ...
» ادامه
امروز آخرين مهلت ثبت نام آزمون دکتري تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي سال 88
گروه آزمون وسنجش : به گزارش خبرنگار آفرينش ، داوطلبان مي توانند تا ساعت 24 امروز شنبه پس از تهيه دفترچه راهنما و يک قطعه کارت اعتباري از دفاتر پستي، با مراجعه به پايگاه اينترنتي مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org ثبت نام کنند. لازم به ذکر است، فارغ ...
» ادامه
تغييرات دروس و ضرايب آزمون کارشناسي ارشد پزشکي اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت تغييرات دروس و ضرايب آزمون کارشناسي ارشد سال تحصيلي 88 - 89 را اعلام کرد.
به گزارش مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکي در اطلاعيه اي رشته ها، دروس، ضرايب و مدارک مورد پذيرش کارشناسي ارشد رشته هاي علوم پايه ...

» ادامه
با موضوع مشکلات يک کودک روستايي;
رهبرقنبري تله فيلم «و کسي در راه است» را ساخت
«رهبر رقنبري» تله فيلم «و کسي در راه است» را براي پخش از شبکه دو سيما آماده کرد.
به گزارش آفرينش، تله فيلم «و کسي در راه است» داستان زندگي صمد نوجوان 11 ساله طي آزموني سخت به عنوان پيام رسان تلفنخانه روستايي محل زندگي خود انتخاب مي شود اما به دليل ...

» ادامه
بعد از ده روز;
خبر انتخاب «درباره الي...» در بخش مسابقه برلين اعلام شد
بعد از ده روز که پذيرفته شدن فيلم «درباره الي...» در بخش مسابقه جشنواره برلين به «اصغر فرهادي» و عوامل سازنده اين فيلم اعلام شده بود، اين خبر از سوي سايت جشنواره اعلام رسمي شد.
به گزارش آفرينش به نقل از سايت جشنواره برلين، فيلم "درباره الي..." ساخته ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه آخر

»
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۷ و ساعت 11:55 |
دبیر کل اتحادیه بین‌المجالس اسلامی محاکمه جنایتکاران را از اهداف نشست استانبول عنوان کرد
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز:دبیر کل اتحادیه بین المجالس اسلامی رسیدن به آتش‌بس و پایان دادن به محاصره و همچنین دعوت از امت اسلامی برای اتخاذ مواضعی واحد و محاکمه جنایتکاران را از جمله اهداف نشست استانبول عنوان کرد.
به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران" ایسکانیوز" "محمد اورل قلیچ" در افتتاحیه نشست فوق العاده کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی گفت: اتحادیه بین المجالس تجاوزات و تهاجمات هوایی رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند.
وی افزود: اسرائیل وحشیگری خود را در زمینه نسل کشی افزایش داده و با توجه به اینکه 19 روز از این فاجعه می‌گذرد تهاجمات خود در برابر دیدگان جهانیان ادامه می‌دهد، بدون اینکه کسی بتواند جلوی خودسری و خودخواهی این رژیم را بگیرد.
به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، دبیر کل اتحادیه بین المجالس اسلامی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی به پیام مردم جهان برای جلوگیری از کشتار کودکان و زنان پاسخی نداده است.
اورل قلیچ با بیان اینکه این اجلاس برای محکوم کردن جنایات اسرائیل نیست، تصریح کرد: ما برای اتخاذ مواضع مهمی جمع شده‌ایم که برای متوقف کردن این بحران تصمیم بگیریم.
وی افزود: از جمله این تصمیمات ادامه رایزنی‌ها با جامعه بین المللی برای رسیدن به آتش‌بس و پایان دادن به محاصره و همچنین دعوت از امت اسلامی برای اتخاذ مواضعی واحد و محاکمه جنایتکاران است.
سپس وی خواستار تشکیل هیاتی از پارلمان‌های بین‌المجالس شد که بر نحوه کمک رسانی به مردم فلسطین نظارت کند.
خبرنگار:120
اخبار مرتبط
• نشست فوق العاده کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی امروز برگزار می‌شود
• رئیس جمهوری ترکیه خواستار برقراری هر چه سریع تر آتش بس در نوار غزه شد
• تاکید ایران و ترکیه بر ادامه تلاش‌ها برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه
• لاریجانی وارد آنکارا شد
• بیشتر روسای مجالس اتحادیه بین‌‏المجالس اسلامی در نشست استانبول حضور دارند
• رئیس مجلس شورای اسلامی راهی ترکیه شد
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 14:3 |
شهدای غزه به یک هزار و 17نفر رسید
تهران - خبرگزاری ایسکانیوز: با گذشت نوزدهمین روز از مقاومت مردم فلسطین در نوار غزه و حملات گسترده نظامیان صهیونیست با سلاح های ممنوعه ،‌شهدای غزه به یک هزارو 17 نفر رسید.
به گزارش روز چهارشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران بر اثر تجاوزهای مکرر ارتش ر‍ژیم صهیونیستی
تا کنون چهار هزار و 580 نفر نیز زخمی‌ شده‌اند.
در حالی شمار شهدا و زخمی‌های غزه از شش‌هزار و 581 نفر می‌گذرد که همزمان با اوج‌گیری نگرانی‌های داخلی در رژیم صهیونیستی از پایان بی‌نتیجه جنگ در غزه و نرسیدن تل‌آویو به اهداف از پیش تعیین شده خود، "تسیپی لیونی" وزیر امور خارجه این رژیم پیشنهاد عقب‌نیشنی نیروهای این رژیم در ازای توقف شلیک موشک‌های مبارزان فلسطینی را مطرح کرده است.
رسانه های خبری منطقه تصریح کردندکه قرار است وزیر جنگ صهیونیستی یک هفته آتش بس اعلام کند.
نظامیان رژیم صهیونیستی امروز برای چندمین بار از سلاح های ممنوعه علیه مردم غزه استفاده کردند که دهها تن بر اثر آن به شدت مجروح شدند و در میان مجروحان چندین کودک دچار سوختگی های شدید شده اند./110
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 14:2 |
رییس جمهوری در جمع خبرنگاران:
رژیم صهیونیستی هیچ جایی در منطقه ندارد
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: رئیس جمهوری با اشاره به پیروزی قطعی جبهه مقاومت در فلسطین گفت: در دفاع از مظلومان غزه محور اصلی ، مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی است و باید در برابر تلاش های دشمن برای ایجاد اختلاف بین امت اسلامی هوشیار باشیم.
به گزارش روز چهارشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" دکتر محمود احمدی نژاد در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رژیم اشغالگر صهیونیست هیچ جایی در این منطقه ندارد و وجود این رژیم صهیونیستی ظلم به تمام بشریت است.
وی موضوع فلسطین را پیچیده ترین و مهم ترین موضوع دوران حاضر دانست و گفت: نباید انتظار داشت با چند اقدام به فوریت، مسئله غزه حل شود، بلکه در یک روند دنبال حل مسئله غزه هستیم.
احمدی نژاد افزود: مهمترین بخش، پی گیری و اقدامات برای توقف حملات به غزه و کشتن مردم بی دفاع این سرزمین و پایان دادن به محاصره است که فوریت دارد.
رئیس جمهوری اقدامات جمهوری اسلامی ایران را در خصوص غزه ، بلند مدت و کوتاه مدت خواند و تصریح کرد: متوقف شدن حملات به غزه، پایان دادن به محاصره آن و به رسمیت شناختن حقوق مردم غزه از مهمترین اقدامات کوتاه مدت است.
وی پایان دادن به تجاوز و زورگویی و زیر پا گذاشتن حقوق انسانی، پرداختن به کوتاهی سازمانهای بین المللی از وظایف خویش که سالهای متمادی است خود را پرچمدار حقوق بشر معرفی می کنند و همچنین کاهش دخالت قدرت های زورگو در این سازمان ها را از اقدامات بلند مدت کشورمان دانست.
رئیس جمهوری افزود: ما باید وضع مدیریت بحران در جهان را اصلاح کنیم تا از بروز چنین تهاجمها و جنایاتی جلوگیری شود.
وی گفت: هر اتفاقی در غزه بیفتد در نهایت مقاومت پیروز است و صهیونیست ها هرگز نمی توانند به اهداف خود دست یابند.
رئیس جمهوری افزود: دشمنان فلسطین می خواستند مقاومت را از هستی ساقط کنند و در این زمینه به هر روشی از جمله کشتار زنان و کودکان دست زدند، که این نشانه قدرت آنها نیست بلکه اوج ذلت و جنایتکاری است و در حقیقت در این ماجرا، طراحان این سناریوی ضدبشری باخته اند.
احمدی نژاد افزود: اگر تاکنون کسانی در گوشه و کنار دنیا نسبت به جنایتکار بودن رژیم صهیونیستی تردید داشتند امروز همه دنیا می داند این رژیم باید برود.
وی سران رژیم اشغالگر قدس را منفورترین چهره ها در نزد بشریت امروز خواند و گفت:جنایات صهیونیستها به حدی است که اگر صفت گرگ و درندگی به سران صهیونیستی بدهیم به گرگ و درندگان هم ظلم کرده ایم.
رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر این که دولت به دنبال کاهش وابستگی بودجه به نفت است، گفت: کمترین قیمت نفت در بودجه لحاظ شده است و ما خوشحالیم که قیمت نفت کاهش یافته و منابع جدیدی را برای هزینه ها تعریف کرده ایم.
احمدی نژاد در پاسخ به سئوالی درباره زمان ارائه لایحه بودجه سال 88 به مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: بودجه سال 88 یکشنبه آینده در جلسه دولت نهایی می شود و معاونت برنامه ریزی یک هفته وقت می خواهد تا جدول بندی و چاپ نسخه هایی از آن را آماده کند.
وی افزود: ارائه لایحه بودجه 88 پس از یک هفته تعطیلی مجلس که پس از این مدت وجود دارد به نمایندگان مجلس ارائه خواهد شد.
احمدی نژاد در پاسخ به سئوالی درباره جلسه اخیر وی با تعدادی از مسئولان و مدیران شهری درباره ترافیک تهران گفت: ترافیک تهران موضوع مهمی است و دولت از ابتدا نیز نسبت به حل آن اهتمام داشته و آن مقداری که از دست دولت برمی‌آمده، چه در زمینه تخصیص منابع و چه ارائه امکانات و تجهیزات، این کار را انجام داده است.
وی افزود: بیش از 30 درصد امکاناتی که ما برای شهرهای کل کشور درنظر گرفته‌ایم را به تهران داده‌ایم و سهم تهران در بودجه‌های این موضوع نیز 30 درصد است؛ برای مترو نیز در این 3 سال دولت بودجه بسیار خوبی اختصاص داده که با قبل از آن قابل مقایسه نیست و همین افزایش بودجه در اتوبوس‌ها و سایر امکانات نیز انجام گرفته است.
وی بحث ترافیک تهران را مقداری پیچیده دانست و اظهار داشت: در جلسه‌ای با آقایان چمران، قالیباف، معاون ایشان، وزیر کشور و مدیران ترافیکی، همکارانی از نهاد ریاست‌ جمهوری، وزیر صنایع و رئیس ستاد حمل و نقل کشور داشتیم. بحث‌های خیلی خوب و مفصلی درباره ترافیک تهران مطرح شد و در سه سطح کار تقسیم‌بندی شد؛ یک سطح، طرح جامع حمل و نقل تهران است که از گذشته درباره آن طرح‌هایی نوشته شد و تغییراتی داده شد اما هنوز طرحی که به تصویب مرجع نهایی رسیده باشد، نداریم و قرار شد مطالعات را بیاورند و ما به سرعت تصویب کنیم تا همه مطالعاتی را که در تهران انجام می‌شود بر اساس آن طرح جامع باشد.
وی ادامه داد: در زمینه دو کار کوتاه مدت نیز قرار شد پیشنهادات و طرح‌ها را بیاورند که یک بخش آن مدیریت تقاضای حمل و نقل است یعنی اقدامات مدیریتی که می‌توانیم برای کاهش تراکم ترافیک انجام دهیم؛ بخش دیگری که فوریت دارد و قرار شد پیشنهادات عملیاتی درباره آنرا بیاورند، افزایش ظرفیت ناوگان موجود است یعنی ما می‌توانیم با اعمال مدیریت ظرفیت تاکسی، ون، مینی‌بوش و اتوبوس و مترو را بالا ببریم.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: مطالعات ما نشان می‌دهد که اکنون در حال استفاده از 60 درصد این ظرفیت هستیم و اگر مقداری هماهنگی‌ها و همدلی‌ها بیشتر شده و مدیریت دقیق‌تری اعمال شود ما می‌توانیم 40 درصد ظرفیت خالی را پر کنیم و به کاهش ترافیک تهران کمک کنیم.
رئیس جمهوری درباره کمک به متروی تهران اظهار داشت: در این سه سال بیش از 500 میلیارد تومان فقط از سوی دولت به متروی تهران اختصاص یافته است و به گفته آقای شهردار امسال 600 میلیارد تومان نیز شهرداری برای این کار گذاشته که نصف آن مجوز‌ها و نصف دیگر پول نقد بوده است؛ این‌ها رقم‌های خوبی است.
وی ادامه داد: دولت تمام مجوزها و فاینانس‌هایی که شهرداری می‌خواست در اختیارشان گذاشت و تسهیلاتی که شهرداری در طول این دو سه سال از بانک‌ها می‌خواست، ما به صورت مطلق بانک‌ها را آزاد گذاشتیم تا شهرداری تهران توجیه لازم را بیاورد و هر مقدار تسهیلات می‌خواهد دریافت کند و در همین راستا حداقل 500 میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک‌ها داده شده است./د/207/198/110
خبرنگار:127
اخبار مرتبط
• وزیر اطلاعات: با هر فعالیت غیر قانونی زیر پوشش قانونی برخورد خواهیم کرد
• هیبت ارتش صهیونیستی فرو ریخته است
• مخالفت با طرح هدفمند کردن یارانه ها سیاسی است
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 14:1 |
در نشست فوق العاده اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی:
لاریجانی بر محاکمه عوامل جنایات غزه به عنوان جنایتکاران جنگی تاکید کرد
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز:رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر محاکمه عوامل جنایات غزه به عنوان جنایتکاران جنگی، از پارلمان‌های کشورهای اسلامی خواست تا با تدوین قانونی در مجالس خود زمینه محاکمه مجرمین بین‌المللی را از طریق دادگاه‌های داخلی خود فراهم کنند.
به گزارش گروه دریافت خبر باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران" ایسکانیوز" مشروح سخنان دکتر "علی لاریجانی" در نشست فوق العاده اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در خصوص تحولات نوار غزه در پی‌ می‌آید:
آقای رئیس.
رؤسای محترم مجالس.
رؤسای محترم هیاتها.
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
از ریاست محترم مجلس ملی ترکیه در برگزاری این اجلاس و حسن استقبال تشکر می کنم. حضور تعداد کثیری از رؤسای مجالس کشورهای اسلامی در کنار اعضای کمیته اجرایی و هیاتهای مختلف در این اجلاس فوق العاده، نشانگر حساسیت نمایندگان امت اسلامی نسبت به وضعیت اسفبار مردم غزه و جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی است.
قریب به 20 روز از حوادث دردناک نوار غزه می گذرد. در طول این ایام اخبار اسفناکی از کشته شدن حدود هزار انسان بیگناه از جمله بیش از سیصد کودک و یکصد زن و مجروح شدن حدود پنج هزار نفر و تخریب زیربناها و همچنین خبرهایی از فقدان امکانات درمانی و بهداشتی و همچنین برق و حداقل های مورد نیاز جهت زندگی در غزه به گوش همه جهانیان رسید.
علی رغم بالابودن میزان سانسور خبری خصوصاً در روزهای اول اما به دلیل وسعت جنایات انجام شده، دیگر توان کتمان آن نبود. افکار عمومی جهانی در التهاب از این خبرهای دردناک بود که به ناگاه در 48 ساعت گذشته با دو خبر عجیب مواجه شد. دو خبری که به نوعی توجه جهانیان را به خود جلب کرد. خبر اول این که مهم‌ترین مسئله رئیس جمهور آینده آمریکا مشکل انتخاب توله سگ برای دخترش می‌باشد که وقت زیادی از ایشان گرفته و به نظر ایشان از انتخاب وزیر بازرگانی آمریکا مشکل‌ تر است! و خبر دوم که قدری جالب‌تر است این که ارزیابی رئیس جمهور فعلی آمریکا در آیینه از خودش موجب افتخار وی است. البته که بوش در آیینه باید به خودش افتخار کند. آیا به نظر شما ایجاد زندان گوانتا‌نامو و شکنجه‌های قرون وسطی عراق افتخار نیست؟ آیا جنایات در افغانستان برای رئیس جمهور آمریکا افتخار نیست که جشن عروسی افغان‌ها را با بمباران‌های وسیع تبدیل به عزا کرده‌اند؟ آیا جنایات اسرائیل در جنگ تابستان 2006 که با بمب‌های حاوی اورانیوم ضعیف شده آمریکا بر سر مردم لبنان فرو ریخت افتخار نیست؟ آیا اعطای هزار بمب ممنوعه آتش‌زا به رژیم صهیونیستی برای ریختن بر سر فلسطینیان مظلوم و سوزاندن کودکان و زنان بیگناه فلسطینی در غزه افتخار آمیز نیست؟
اینکه در پیش روی جهانیان تابلویی با دو تصویر وجود دارد. یک تصویر کشته شدن این تعداد از بیگناهان، کودکان و زنان و تخریب منازل و نسل کشی و جنایت، تصویر دیگر دغدغه انتخاب توله سگ و افتخار به خود در برابر آیینه و خود شیفتگی. و اتفاق تصویر دوم مربوط به مشرب نحله‌ای است که خود را متصدی حمایت از حقوق بشر و صیانت از صلح و امنیت جهانی می داند. این تصویر کسانی است که با چنگ اندازی به سازمان ها و مجامع بین المللی عملاً هویتی تاثیر گذار مبتنی بر منافع عمومی برای این سازمان ها باقی نگذاشته و حیثیت مجامع بین المللی را در رویکردهای انحصار طلبانه و خود خواهانه خویش به سخره گرفته اند. این تصویر به خوبی نشان می دهد که امروز مفاهیم بلند بالایی چون حقوق بشر، دمکراسی، حمایت از کرامت انسانی صرفا بازیچه ای جهت تسویه حساب قدرت های بزرگ با ملت های حق طلب و کشورهای مستقل است و در منظر مدعیان حقوق بشر قربانی نمودن صدها انسان و مجروح و بی خانمان نمودن هزاران انسان در مقابل انتخاب سگ حتی اولویتی در حد یک تقبیح لفظی و کلامی هم ندارد.
رنج آورتر آن که سازمان ملل متحد و شورای امنیت که اصلی ترین کار ویژه آن صیانت از صلح و امنیت جهانی است در این حادثه بزرگ نیز آلت دست برخی قدرت های بزرگ شده یا سکوت نموده ویا به جای این که ظالم را بر سر جای خود بنشاند و جلوی زورگویی او را بگیرد از مظلوم می خواهد که ابتدایی ترین حق دفاع از خود صرف نظر کند و شورای امنیت با این کار به متجاوز جایزه جنایت می دهد. آیا ملت فلسطین مثل بقیه انسان‌ها حق سکنی در سرزمین خود ندارند؟ آیا ملت فلسطین حق ندارند به روش دمکراتیک دولت خود را انتخاب کنند؟ آیا ملت فلسطین حق ندارند با امکانات اولیه از خود و سرزمین خود دفاع کنند.
با فاجعه غزه دو گونه می‌توان برخورد کرد: یکی یافتن ریشه‌ها و قطع کردن آنها و دوم مهار پدیده شوم و غیر انسانی اخیر‌. طبعاً به دلیل عمق این جنایت و در راستای رسیدن به راه حل‌هایی جهت مساعدت سریع‌تر به مردم بی‌پناه غزه در صدد نیستیم وقت خود و شما را در این مجال به ریشه‌ها مصروف کنیم. اما بر این نکته تاکید می‌کنم که این پدیده زشت در اشغالگری و روحیه تجاوزگری رژیم صهیونیستی است. همانگونه که تجاوز به غزه اولین تجاوز این رژیم نیست، آخرین تجاوز آن هم نخواهد بود. کما اینکه هنوز سرزمین برخی کشورهای مجاور در دست‌اندازی و یا در تصرف رژیم صهیونیستی است. لذا هر راه حلی برای پایان بخشیدن به بحران غزه باید گوشه چشمی به ریشه اصلی این مسئله نیز داشته باشد.
آقای رییس!
همکاران محترم!
فجایع جانسوز غزه و سستی نهادهای بین‌المللی در جلوگیری و کنترل این فجایع و ماجراجویی و تجاوزگری رژیم صهیونیستی هیچ عذر و بهانه‌ای را برای سستی و بی‌تفاوتی ما مسلمانان در مساعدت به مقاومت و امدادرسانی به مردم مظلوم فلسطینی به عنوان بخشی از خانواده امت اسلامی باقی نمی‌گذارد. البته مقاومت جانانه فلسطینیان شجاع در غزه بار دیگر اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را درهم کوبید. کما اینکه این اتفاق در جنگ 33 روزه لبنان نیز که هدف، حذف حزب الله بود، رخ داد و با مقاومت جاودانه ملت لبنان درهم شکسته شد.
آقای رییس!
حادثه غم‌انگیز غزه بلاشک از مصادیق آشکار جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به شمار می‌رود. لذا باید کلیه برنامه‌ریزان و عاملان این جنایت‌ها به عنوان جنایتکاران جنگی و جانیان علیه صلح و بشریت و نسل‌کشی محاکمه و مجازات شوند. از دبیرخانه اتحادیه بین‌المجالس اسلامی انتظار می‌رود با همکاری سایر کشورها در ثبت وقایع این جنایت اهتمام ورزد. برهمین اساس از پارلمان‌های کشورهای اسلامی می‌خواهم تا با تدوین قانونی در مجالس خود زمینه محاکمه مجرمین بین‌المللی را از طریق دادگاه‌های داخلی خود فراهم کنند. برخی از دولت‌های اسلامی با رژیم صهیونیستی دارای روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری هستند. در چنین شرایطی که حتی برخی کشورهای غیراسلامی روابط خود را با این رژیم تعلیق کرده‌اند، استمرار این روابط از طرف کشورهای اسلامی موجب تعجب است. پارلمان‌های اسلامی می‌توانند بر دولت‌‌ها بر سر قطع روابط فشار آورند. از طرف دیگر متاسفانه تعداد معدودی از پارلمان‌های اسلامی نیز دارای گروه‌های دوستی با رژیم صهیونیستی هستند و یکی از انتظارات امت اسلامی از اجلاسی همانند اجلاس استانبول این است که از این پارلمان‌ها بخوهند گروه‌های دوستی با رژیم صهیونیستی را منحل اعلام کنند.
مجمع عمومی بین‌المجالس آسیایی پیگیری مصائب غزه را بر عهده تروئیکای آسیایی قرار داد و این اجلاس در دمشق تشکیل گردید و بیانیه‌هایی در جهت خاتمه بحران صادر نمود. حمایت از تلاش تروئیکای آسیایی در این نشست و تلاش در جهت اجرای آتش‌بس و عقب‌نشینی نیروهای صهیونیستی و رفع محاصره و باز شدن گذرگاه‌ها از اولویت‌های این اجلاس است که مناسب است با تصمیم جمعی زمان مشخصی را برای تحقق آن ارائه نماییم تا زمینه کمک رسانی به ملت مظلوم فلسطین فراهم گردد و متجاوز و همدستانش تنبیه شوند
پیشنهاد می‌شود هیاتی از طرف اتحادیه بین‌المجالس اسلامی متشکل از جمعی از نمایندگان مجالس کشورهای عضوجهت همدردی با این مردم مظلوم و نظارت بر چگونگی کمک‌رسانی توسط کشورهای اسلامی به نوار غزه سفر کنند.
امیدوارم دبیرخانه اجلاس مدلی برای مشارکت همه کشورها در جهت کمک‌رسانی و بازسازی غزه پیشنهاد کند تا هرچه سریع‌تر به فریاد یاالمسلمین عزیزانمان در غزه برسیم.
در پایان از همه روسای مجالس کشورهای عضو دعوت می‌‌نمایم در کنفرانس دفاع از حقوق مردم فلسطین که به زودی در تهران برگزار می‌گردد، شرکت فرمایند.
خبرنگار:120
اخبار مرتبط
• آغاز به کار نشست فوق العاده کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس در استانبول
• قطعنامه سازمان ملل درخصوص غزه تاکنون نتیجه نداده است
• دبیر کل اتحادیه بین‌المجالس اسلامی محاکمه جنایتکاران را از اهداف نشست استانبول عنوان کرد
• نشست فوق العاده کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی امروز برگزار می‌شود
• رئیس جمهوری ترکیه خواستار برقراری هر چه سریع تر آتش بس در نوار غزه شد
• تاکید ایران و ترکیه بر ادامه تلاش‌ها برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه
• لاریجانی وارد آنکارا شد
• بیشتر روسای مجالس اتحادیه بین‌‏المجالس اسلامی در نشست استانبول حضور دارند
• رئیس مجلس شورای اسلامی راهی ترکیه شد
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 14:0 |
شمار شهدا در نوار غزه به 1040 تن افزایش یافت
حملات شدید رژیم صهیونیستی پیش از آغاز ماموریت میانجیگری در نوار غزه
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: رژیم صهیونیستی پیش از شروع مذاکرات با میانجیگران بین المللی، حملات خود به نوار غزه را در بیستمین روز متوالی همچنان ادامه داد.
به گزارش روز پنج شنبه بخش آلمانی گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از روزنامه " دی ولت"، طبق اظهارات یک سخنگوی رژیم صهیونیستی در شب گذشته بیش از 70 موضع در نوار غزه مورد هدف قرار گرفت. در این بین شمار شهدا در نوار غزه به 1040 تن افزایش یافت.
با وجود ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان حرکتی جدید برای میانجیگری آتش بس در نوار غزه را به عهده گرفته است. اشتاین مایر امروز صبح در چارچوب ماموریت میانجیگری جدید در خاور میانه وارد سرزمینهای اشغالی شد./125
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:59 |
عناوین کل اخبار
خبرنگاران از آرامگاه کوروش بازدید کردند

تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: جمعی از خبرنگاران و مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آرامگاه کوروش و مراحل مرمت سقف آن بازدید کردند.

 
13:53 26/10/1387
مرگ روزانه 1500 زن باردار در سراسر جهان بهنگام زایمان

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل(یونیسف) روزانه 1500 زن براثر عوارض مربوط به دوران بارداری و یا در زمان وضع حمل از دنیا می روند.

 
13:50 26/10/1387
هیلاری کلینتون: اروپا باید از وابستگی سیاسی به روسیه اجتناب کند

تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آینده آمریکا در پی ادامه بحران گاز بین اروپا و روسیه با ابراز نگرانی از این مساله اظهار داشت که وابستگی کشورهای اروپایی به گاز کشور روسیه در دراز مدت به وابستگی سیاسی اروپا به روسیه منجر خواهد شد.

 
13:50 26/10/1387
خرابکاران به تالاب قدیمی انگلستان خسارت وارد کردند

تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: گروهی خرابکار با ریختن زباله‌های صنعتی به درون یکی از تالاب‌های قدیمی انگلستان، باعث کشته شدن آبزیان و وارد آمدن خسارتی چند صدهزار پوندی به آن شدند.

 
13:42 26/10/1387
فرمانده سپاه ناحیه اهر:
باید با برنامه ریزی لازم دستاوردهای انقلاب اسلامی را به نسل جوان بازگو نماییم

اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : سرهنگ پاسدار اسمعلی محمدی فرمانده سپاه ناحیه اهر در جمع اعضای ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: باید با برنامه ریزی های مدون دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را به نسل جوان بازگو نماییم.

 
13:40 26/10/1387
جایگاه اختصاصی سوخت "دز" به CNG مجهز شد

دزفول- خبرگزاری ایسکانیوز: جایگاه اختصاصی شرکت بهره برداری ازشبکه های آبیاری شمال خوزستان در دزفول به سامانه عرضه گاز طبیعی«CNG»مجهز شد.

 
13:39 26/10/1387
از پژوهشگران و پرسشگران برتر و کارکنان فعال اطاق فکر مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی تجلیل شد

بجنورد - ایسکانیوز : مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی در جمع پژوهشگران و پرسشگران برتر صدا و سیمای مرکز استان گفت: شناخت نیازهای مخاطبان مهمترین قدم برای شروع تولیدات صدا و سیما است.

 
13:37 26/10/1387
نشست دبیران مرکزی شورای حل اختلاف استان گلستان

تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: نشست دبیران مرکزی شوراهای حل اختلاف استان گلستان برگزار شد.

 
13:35 26/10/1387
در نه ماهه نخست سال انجام گرفت
بررسی 49 هزار و 160 پرونده در خراسان شمالی

بجنورد - ایسکانیوز : رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: در نه ماهه نخست امسال 33 هزار و 358 پرونده در دادگستری و 15 هزار و 802 پرونده نیز در دادسرای عمومی و انقلاب استان مختومه شده است.

 
13:34 26/10/1387
وزیر دفاع اسپانیا وارد لبنان شد

تهران - خبرگزاری ایسکانیوز: سخنگوی وزارت دفاع اسپانیا اعلام کرد، کارمه چاکن وزیر دفاع این کشور در سفری غیرمنتظره وارد لبنان شد.

 
13:33 26/10/1387
در چهارمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی؛
مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: در مراسم اختتامیه چهارمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی که با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران، نماینده فدراسیون جهانی روابط عمومی و اساتید علوم ارتباطات کشور برگزار شد، مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان روابط عمومی برتر کشور، لوح تقدیر و تندیس ویژه بررسی مشارکت در تولید و ارتقای سرمایه اجتماعی را دریافت کرد.

 
13:32 26/10/1387
معاون دادگستری کل استان گلستان خبر داد:
برگزاری نمایشگاه جامع عملکرد 30 ساله قوه قضائیه در استان

تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: معاون برنامه ریزی و توسعه قضائی دادگستری کل استان گلستان از برگزاری نمایشگاه جامع عملکرد 30 ساله قوه قضائیه دراستان خبر داد.

 
13:32 26/10/1387
اقتصاد زیمباوه با شیوع وبا فلج شده است

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: گزارش ها حاکی است که کشور زیمباوه پس از شیوع وبا در کشورش با کاهش بازدید توریست مواجه شده است و می توان گفت که این امر خسارت جبران ناپذیری را به اقتصاد زیمباوه وارد کرده است.

 
13:31 26/10/1387
نماینده یونیسف در ایران :
راه اندازی دادگاه اطفال درخوزستان دستاورد بزرگی در تحقق حقوق کودکان است

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: نماینده یونیسف در ایران راه اندازی دادگاه اطفال در خوزستان را از دستاوردهای بزرگ دادگستری خوزستان در تحقق حقوق کودکان برشمرد و گفت: این تلاش در جهت برطرف کردن مشکلات حوزه اطفال جای تقدیر دارد.

 
13:30 26/10/1387
رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی:
نیاز استان به احداث حداقل 10 مرکز فرهنگی هنری

بجنورد - ایسکانیوز : رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: علیرغم امکانات محدود و اینکه از نظر تعداد مراکز، مربیان و کارکنان در قیاس با استانهای دیگر در پائین ترین سطح قرار داریم و لیکن با عنایت خداوند متعال و تلاش مداوم، بی وقفه و خستگی ناپذیر تمامی همکاران و مربیان توانسته ایم در 6 ماهه اول سال 1387 در خیلی از فعالیتها جزء استان برتر کشور باشیم.

 
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:57 |
درخواست احمدی نژاد از پادشاه عربستان برای اعلام موضع صریح درخصوص غزه
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی از پادشاه عربستان درخواست کرد، در برابر حوادث سهمگین و آدمکشی آشکار و قتل عام فرزندان و پاره های تن امت اسلامی در غزه قفل سکوت را بشکند و صریحاً اعلام موضع کند.
به گزارش روز پنجشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در ادامه پیام به ملک عبدالله با بیان اینکه امیدوارم موضعگیری شما باقیمانده امید قدرت های فاسد در ایجاد تفرقه در جبهه اسلامی را به یاس کامل مبدل سازد، تاکید کرد: به فضل الهی و به لطف ایمان و پایمردی مقاومت و مردم غزه بدون تردید رژیم صهیونیستی دستاوردی جز شکست و خواری و نهایتاً اضمحلال نخواهد داشت. همه می دانند که این رژیم آینده ای ندارد و رفتار فعلی او نشان از یأس او برای ادامه استقرار و زندگی در منطقه است.
متن کامل پیام رییس جمهوری اسلامی ایران به پادشاه عربستان به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود
پادشاه عربستان سعودی
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
اطلاع دارید که نوزده شبانه روز است که مردم بی گناه و بی دفاع غزه تحت هجوم وحشیانه و ددمنشانه صهیونیست های بی فرهنگ قرار دارند و در حالی که در محاصره کامل و از زمین و هوا و دریا تحت شدیدترین حملات و بمباران ها هستند، سخت ترین ایام را می گذارنند.
کودکان و زنان و سالخوردگان و مردم کوچه و بازار در حالی که در خانه و وطن خود به سر می برند قتل عام می شوند و صحنه هایی از ظلم و جنایت به تصویر کشیده می شود که دل هر آزاده ای را به درد و البته به خروش وا می دارد.
قدرت های زورگو و مدعی دموکراسی و حقوق بشر که آدمکشان صهیونیست را تا دندان مسلح کرده اند و این رژیم جعلی را از اساس برای جنایت ، تجاوز و اشغالگری برپا کرده اند؛ هم به طور کامل از اقدامات او حمایت می کنند و هم با استفاده از ابزارهای بین المللی فرصت کافی برای کشتار را در اختیار این سیه دلان قرار می دهند.
از آنان انتظاری نیست لیکن تاسف آنجاست که برخی دولت های منطقه اسلامی و عربی نیز به هر دلیل و نیت با سکوت و یا لبخند رضایت، این نسل کشی کم نظیر را تحمل یا حمایت می کنند و چشم انتظارند که مقاومت قهرمانانه مردم بی دفاع، تسلیم زورگویی ها و رذالت های اشغالگران گردد که خدا چنین روزی را نیاورد.
به فضل الهی و به لطف ایمان و پایمردی مقاومت و مردم غزه بدون تردید رژیم صهیونیستی دستاوردی جز شکست و خواری و نهایتاً اضمحلال نخواهد داشت. همه می دانند که این رژیم آینده ای ندارد و رفتار فعلی او نشان از یأس او برای ادامه استقرار و زندگی در منطقه است.
در حالی که همه ملت ها و آزادگان جهان به پا خواسته اند و فریاد محکومیت رژیم اشغالگر و جنایت او در غزه و حمایت از مردم مظلوم را به آسمان بلند کرده اند، انتظار از جنابعالی که پادشاهی کشور عربستان سعودی و مدیریت و خادمی حرمین شریفین، قبله گاه مسلمین و حرم نبوی را بر عهده دارید، این است که در برابر این حوادث سهمگین و آدمکشی آشکار و قتل عام فرزندان خودتان و پاره های تن امت اسلامی در غزه قفل سکوت را بشکنید و صریحاً اعلام موضع کنید.
امیدوارم موضع گیری شما باقیمانده امید قدرت های فاسد در ایجاد تفرقه در جبهه اسلامی را به یاس کامل مبدل سازد.
از خداوند متعال پیروزی ملت های آزاده و مقاومت دلیرانه غزه و خذلان و نابودی مستکبران و صهیونیست ها را مسئلت دارم./د/207/198/
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:57 |
خبرنگاران از آرامگاه کوروش بازدید کردند
تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: جمعی از خبرنگاران و مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آرامگاه کوروش و مراحل مرمت سقف آن بازدید کردند.
به گزارش روز پنجشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" رئیس بنیاد پژوهشی پارسه پاسارگاد در بازدید خبرنگاران از آرامگاه کوروش در جمع خبرنگاران گفت: قبل از ثبت جهانی پاسارگاد به همت پایگاه و متخصصان سازمان یک سری وظایف به عهده ما گذاشته شد.
طالبیان در ادامه خاطرنشان کرد: توجه به حفاظت پاسارگاد با نیت حفاظت و مرمت از جمله این سیاست‌هاست که در چارچوب قوانین میراث جهانی بنیان گذاشته شده است.
وی با اشاره به اینکه آماده کردن یک سری حریم‌ها و دقیق سازی عرصه و یک سری نشانه‌ها از جمله اقداماتی است که در طول چند سال اخیر در راستای این سیاست‌ها انجام شده اظهار داشت: برای نمونه اقداماتی برای کاخ‌ها و باغ‌های پاسارگاد، برای حفظ تداوم و یکپارچگی و نیز مستندنگاری دقیق و ژئوفیزیک انجام شده است. ضمن اینکه هم‌اکنون اصلاح مسیرهای اشتباه باغ‌ها نیز در حال انجام است.
وی با بیان اینکه تلاش برای تداوم و حفظ معانی و مفاهیم پاسارگاد در دستور کار ما قرار دارد تصریح کرد: به دلیل آسیب‌های فراوان ناشی از بارندگی‌ها و نفوذ آب درون آرامگاه و سقف کارهای حفاظت اضطراری از سال 80 آغاز شد. به طوری که از این سال مطالعات جامعی توسط یک تیم متخصص و با حضور متخصصان منابع طبیعی مرمت معماری و آزمایشگاه با استفاده از پایان‌نامه‌های مختلف آغاز شد.
طالبیان اضافه کرد: سقف آرامگاه به دفعات مختلف مرمت شد البته کار بعدی روی اصلاح مرمت دوره سامی بوده است که این کار با تیم فنی ما به خوبی انجام شد.
وی با اشاره به اینکه سقف آرامگاه خوشبختانه فصل بارندگی را گذرانده است ادامه داد: آرامگاه از وضعیت مناسبی برخوردار است و امید است عملیات مرمت و حفاظت به دقت ادامه یابد.
به گفته این مقام مسئول در بنیاد پژوهشی پارسه پاسارگاد در اینجا مسئله نجات بخشی در سال‌های آینده نیز مورد توجه قرار گرفته است.
وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر گزارش‌های مفصلی آماده شده که در سمینار و کارگاه های آموزشی و سمینار بین‌‌المللی سنگ که توسط سازمان میراث فرهنگی برگزار می‌شود ارائه خواهد شد. البته ویژه نامه‌ای نیز در این موضوع تهیه می‌شود./د/190
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:55 |
در چهارمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی؛
مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان روابط عمومی برتر کشور معرفی شد
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: در مراسم اختتامیه چهارمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی که با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران، نماینده فدراسیون جهانی روابط عمومی و اساتید علوم ارتباطات کشور برگزار شد، مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان روابط عمومی برتر کشور، لوح تقدیر و تندیس ویژه بررسی مشارکت در تولید و ارتقای سرمایه اجتماعی را دریافت کرد.
به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، در این مراسم همچنین از دکتر قالیباف به عنوان مدیر مردم مدار کشور در سال گذشته به دلیل توسعه ارتباطات شهروندی تجلیل به عمل آمد.
در مراسم افتتاحیه که با حضور مسوولین فرهنگی و اساتید روابط عمومی و ارتباطات ایران و کشورهای آمریکا، انگلیس و ترکیه برگزار شد نیز با اهدای لوح تقدیر و تندیس ویژه از مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان روابط عمومی برتر کشور در زمینه برنامه ریزی ارتباطی و نوآوری در سال 87 تقدیر به عمل آمد.
چهارمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی با تقدیر از دوستداران روابط عمومی و قرائت پیامی از سوی جامعه روابط عمومی ایران درباره محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به کار خود پایان داد./01
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:50 |
جایگاه اختصاصی سوخت "دز" به CNG مجهز شد
دزفول- خبرگزاری ایسکانیوز: جایگاه اختصاصی شرکت بهره برداری ازشبکه های آبیاری شمال خوزستان در دزفول به سامانه عرضه گاز طبیعی«CNG»مجهز شد.
به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز" مدیرامورپشتیبانی این شرکت بااعلام این خبرافزود:این جایگاه سوخت دارای دوپمپ تزریق گاز است که باهزینه ای بالغ بر 10 میلیاردو700میلیون ریال ازمحل اعتبارات شرکت بهره برداری شمال خوزستان وشرکت پخش فرآورده های نفتی ایران احداث شده است.
«سیدعبدالرحیم لطیفی»افزود:عملیات ساختمانی طرح ازمردادماه سال 85 آغازشده بودوبانصب پمپ های تزریق گاز،بهره برداری ازاین جایگاه آغازشده است.
وی باتوجه به موقعیت جغرافیایی جایگاه سوخت دز اظهارامیدواری کردمشکلات تامین سوخت وسائل نقلیه گازسوزبویژه کشاورزان منطقه مرتفع شود.
جایگاه اختصاصی دومنظوره شرکت بهره برداری ازشبکه های آبیاری شمال خوزستان(دز)درجنوب دزفول ودرابتدای جاده محمدبن جعفر(ع)واقع است.//چرخابی
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:49 |
استاد حبيب نقاش در نمايشگاه گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران
نقاشی- همشهري آنلاين:
استاد حبيب نقاش از دزفول به تهران آمده است تا در نمايشگاه گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران آخرين اثر خود را خلق كند.

او فرزند ملا حسن نقاش است و در سال 1311 شمسي در دزفول به دنيا آمده است. او با الهام از آثار پدر بزرگوارش هم اكنون در سنين كهولت به خلق آثار هنري با شيوه‌اي جديد مي‌پردازد.

"استاد حبيب نقاش" نقاشي پشت شيشه را از پدر و پدربزرگش ياد گرفته است. او سال‌هاست صحنه‌هايي از زندگي ائمه را روي شيشه ثبت مي‌كند.

او علاوه بر نقاشي پشت شيشه پرده‌هاي نقالي و مينياتور را نيز به تصوير مي‌كشد. شاگرداني هم در دزفول دارد البته با خنده مي‌گويد دختر‌ها بهتر پشت شيشه نقاشي مي‌كنند.

شيشه‌اي كه زير دستان استاد حبيب نقاش در حال شكل گرفتن است 10 روز ديگر به تابلويي نفيس در نمايشگاه گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران تبديل مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند به مؤسسه فرهنگی - هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر مراجعه كنند.

 نقاشي روي شيشه يا به عبارتي ديگر نقاشي پشت شيشه به دو صورت انجام مي شود يكي به نوعي تقليد آن از هنر «ويترا»ي فرانسوي است كه پنجره شيشه اي نام دارد و از پنجره‌هاي بسته و شيشه‌هاي رنگين درست مي شود. بدين صورت كه رنگ شفاف را روي شيشه مي زنند و در فاصله رنگ‌ها خميري غليظ را اضافه مي‌كنند كه فضاي بين رنگها را مي‌سازد.

اما نوع ديگر نقاشي پشت شيشه يكي از رشته‌هايي است كه در «مكتب شيراز» و در دوره‌هاي زند و قاجار مكتب شيراز به وجود آمده است. در آن زمان هنرمندان صحنه هايي از زندگي ائمه اطهار(ع) را به تصوير مي‌كشيدند.

علت اينكه هنرمندان شيشه را براي شمايل سازي به جاي چوب انتخاب كردند اين بود كه براي شمايل سازي روي چوب مراحل سختي بايد طي مي‌شد. رنگ روي چوب دوام زيادي نداشت و رنگها در اثر برخورد با هوا و نور آفتاب تغيير مي‌كردند. براي جلوگيري از اين كار بايد يك لايه روغن جلاي براق روي آن مي‌زدند.

روغن جلا، بعد از مدتي ترك مي خورد و شكست‌هايي در سطح نقاشي ايجاد مي‌كرد. اما نقاشان شيراز با اين ابداع به جاي چوب، از شيشه استفاده كردند و مستقيماا بدون جلا روي شيشه نقاشي كردند. ضمن اينكه رنگ از پشت شيشه تغيير چنداني نمي‌كرد و به نوعي شيشه كار روغن جلا را انجام مي داد.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:13 |
مجوز انتشار 26 نشريه صادر شد
روزنامه‌نگاری- همشهري آنلاين:
هيات نظارت بر مطبوعات در جلسه مورخ 13آذر با انتشار یک روزنامه، 6ماهنامه ، 17فصلنامه و 2 دوفصلنامه موافقت شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني عناوين اين نشريات به شرح زير است:

روزنامه «ايرانيان» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي «بيژن نوباوه وطن» ، ماهنامه «فناوري نانو» به  صاحب امتيازي دفتر همكاري هاي فناوري رياست جمهوري و مديرمسئولي « علي محمد گرد فرامرزي» ، ماهنامه «عصر فناوري سيستم هاي همراه» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي «ميترا عدالت»، ماهنامه «من و كودكم» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي «صديقه غلامي» ، ماهنامه «پيام تشكلهاي كشاورزي» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي «شهرام يعقوب زاده مقدم»، ماهنامه «كارايي» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي «توفيق رسولي مجارنشين»، ماهنامه «يافته هاي اقتصاد» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي «غلامرضا خانكشي پور»، فصلنامه «دانش شناسي» به صاحب امتيازي «دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال» و مديرمسئولي «موسي جديدي»، فصلنامه «Iranian journal of language studis» به صاحب امتيازي « دانشگاه زنجان» و مديرمسئولي «محمدعلي سلماني ندوشن»، فصلنامه «دامپزشكي و آزمايشگاه» به صاحب امتيازي «دانشگاه سمنان» و مديرمسئولي «محمدرضا سليمي بجستاني»، فصلنامه «دانش و پژوهش علوم دامي» به صاحب امتيازي «دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرج» و مديرمسئولي «ابوالقاسم لواف»، فصلنامه «مجله انجمن زمين شناسي مهندسي و محيط زيست» به صاحب امتيازي « انجمن زمين شناسي مهندسي و محيط زيست ايران »و مديرمسئولي «ضياءالدين شعاعي» ، فصلنامه «انوار امروز» به صاحب امتيازي «دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان چهارمحال و بختياري-دانشكده پرستاري و مامايي شهركرد» ومديرمسئولي «محمد رحيمي مديسه» ، فصلنامه «Iranian journal of quality in work environment» به صاحب امتيازي «انجمن علمي بهداشت كار ايران» و مديرمسئولي «فريده گل بابايي»، فصلنامه « نامه الهيات» به صاحب امتيازي«دانشگاه آزاد اسلامي» و مديرمسئولي«غلامعلي آريا»، فصلنامه « علوم انساني دانشگاه هرمزگان» به صاحب امتيازي« دانشگاه هرمزگان» و مديرمسئولي«اقبال زارعي»، فصلنامه « پيام نامه اقتصادي» به صاحب امتيازي «دانشگاه پيام نور- مركز تفت» و مدير مسئولي «ابراهيم بهرامي نيا»، فصلنامه «جلوه نقش» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي «سيد فرهاد آيت اللهي»، فصلنامه «مجله سازمان نظام پزشكي استان قم» به صاحب امتيازي «سازمان نظام پزشكي استان قم» و مدير مسئولي«محمدرضا قدير»، فصلنامه «علوم مهندسي برق» به صاحب امتيازي «دانشگاه آزاد اسلامي- واحد تهران جنوب» و مديرمسئولي «نيما محمدي طبري»، فصلنامه «مجله دامپزشكي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز» به صاحب امتيازي «دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز» و مديرمسئولي«ودود رضويلر»، فصلنامه «آبياري و زهكشي» به صاحب امتيازي «انجمن آبياري و زهكشي ايران» و مديرمسئولي«عباس كشاورز»، فصلنامه«Journal of cardiovascular and thoracic research» به صاحب امتيازي «دانشگاه علوم پزشكي تبريز» و مديرمسئولي «آقاي عليرضا يعقوبي گلرودي»، فصلنامه «مجله شيمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائمشهر» به صاحب امتيازي «دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائمشهر» و مديرمسئولي «حسن صادقي فر»، دو فصلنامه« مطالعات اقتصاد اسلامي» به صاحب امتيازي « دانشگاه امام صادق(ع) و مديرمسئولي«محمد هادي زاهدي وفا» و دوفصلنامه« سوخت و احتراق» به صاحب امتيازي « انجمن احتراق ايران» و مديرمسئولي«كيومرث مظاهري بادي».

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 13:10 |
پيش فروش تندر90 ايران خودرو ادامه دارد

برخلاف برخي از شايعات مبتي بر توقف پيش فروش تندر 90 ، ثبت نام اين خودرو درنمايندگي هاي مجاز ايران خودرو در سراسر كشور همچنان ادامه دارد . 
دكتر منوچهر منطقي ،مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان مطلب فوق افزود : قيمت فروش تندر90 ايران خودرو براساس مصوبه وزارت صنايع و معادن و برمبناي قيمت سال 85 است .

وي درخصوص قيمت مدل هاي مختلف تندر90 ايران خودرو اظهارداشت : قيمت مبناي تندر90 مدل E0   9 ميليون و 500 هزار تومان و E1CP  نيز 10 ميليون و 550 هزار تومان تعيين شده است .

دكتر منطقي ادامه داد : قيمت هاي تعيين شده طبق بخش نامه اي به نمايندگي هاي مجاز سراسر كشور اعلام شده است .

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو تصريح كرد : زمان تحويل اين خودرو ها درماه هاي فروردين ، ارديبهشت و خرداد سال 88است  و هرگونه تغييرات قيمتي غير مستقيم از قبيل بيمه ، عوارض دولتي ، ماليات و...خارج از كنترل ايران خودرو و برمبناي مقررات دولت محترم است  كه برعهده  مشتري خواهد بود .

دكتر منطقي خاطر نشان ساخت : درحال حاضر تعداد 65 نمايندگي مجاز خدمات پس از فروش دركشور آمادگي خدمات رساني به مشتريان تندر 90 را دارند .

 گفتني است، پيش فروش تندر90 ايران خودرو از نهم دي ماه امسال آغاز شده است .
 

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:51 |
سعيد حداديان درپاتوقى بارنگ و بوى محرم
وقتى قلب هاى عاشق به سوز مى آيد
[ميثم تولاّيى ]
آواى حزن انگيز نوحه حالا ديگر از تلفن همراه هم به گوش مى رسد و اين يعنى مرثيه اهل بيت (ع) در دنياى مدرن امروز همچنان قلب هاى عاشق را به سوز مى آورد و اينجاست كه وظيفه مداحان سنگين تر از گذشته مى شود. اگر زمانى نوحه خوانى در چهار ديوارى تكيه محدود مى ماند يا حداكثر در نوار كاستى پخش مى شد، اكنون نسل جديد وسايل ارتباطى نوحه را به طور گسترده به گوش جان عاشقان مى رسانند. حالا مداحان هم مجبورند محتواى نوحه را با شرايط روز تلفيق كنند و اينجاست كه نوحه با سياست آميخته مى شود و نوحه خوان به اين وادى مى آيد.
مصاحبه با سعيد حداديان را كه قبل از ماه محرم انجام شده ولى به دليل تعطيلات در اين شماره كه يك هفته از تاسوعا و عاشوراى حسينى مى گذرد، به چاپ رسيده است در ادامه بخوانيد.
406782.jpg
به عنوان سؤال اول جنابعالى چقدر سابقه فعاليت در دانشگاه تهران داريد
۱۱ سال.
در دانشگاه تهران چه سمتى داريد
مسئول دفتر ادبيات و هنر نهاد رهبرى دانشگاه تهران.
آقاى حداديان شما مداحى را شغل مى دانيد
مداحى در گذشته بيشتر به عنوان يك شغل محسوب مى شد ولى الان اكثر بر و بچه هايى كه مداحى مى كنند يك شغل ثابت هم دارند و در كنار اين شغل در هيأت ها و عزادارى ها مداحى مى كنند اما در گذشته اين طورى نبود، قبلاً يك گروهى بودند به عنوان مداح اهل بيت كه اتفاقاً ملبس هم بودند و اصلاً شغلشان صرفاً همين بود.
اين گذشته يعنى چند سال پيش
۵۰ سال پيش را عرض مى كنم، حدود ۲۰ سال قبل از انقلاب.
مهمترين تفاوتى كه ميان مداحان بعد از انقلاب با قبل از انقلاب مى بينيد در چيست
امروز مداحى كشور قطعاً متعالى تر است نسبت به آنچه كه زمان طاغوت بوده، چون قاطبه مداحان امروز كشورمان در خدمت نظام اسلامى هستند اما معلوم نبود كه قاطبه مداحان زمان طاغوت دلشان با انقلاب امام بوده باشد. اما مى خواهم برگردم به سؤال قبلى شما كه فكر مى كنم جواب آن را كامل ندادم و اگر درست بگويم سؤالتان اين بود كه مداحى شغل است يا اشتغال
اول از همه بايد بگويم كه مداحى اشتغال است اگرچه مى تواند شغل هم باشد. چرا ببينيد من به شخصه نه پول و نه هيچ هديه اى را قبول نمى كنم اما گرفتن آن را هم نقد نمى كنم چون اگر قرار باشد مداحى در تمام يكصد مناسبتى كه ما در طول سال داريم يعنى ثلث يك سال كه ۳۶۵ روز است از صبح تا شب براى اين هيأت يا براى آن مسجد حنجره پاره كند ديگر رمقى و كششى براى كار كردن پيدا نمى كند مگر اين كه طرف خيلى زرنگ باشد و خيلى هم در محيط كارش و اداره اش تحويلش بگيرند و بتواند پاره وقت يك جايى استخدام شود وگرنه اصلاً نمى تواند زندگى اش را بچرخاند.
تصور مى كنيد اين اتهامات و بعضاً شايعاتى كه در خصوص نرخ دستمزدهاى مداحان براى آنها ساخته مى شود ناشى از چيست
ببينيد كسانى كه اين گونه حرف و حديث ها را پشت سر مداح جماعت مى سازند مشكل اصلى شان با چند تا نوجوان است كه فعلاً در حال رشد هستند و خيلى هم زحمت مى كشند بنابراين به نظر من اگر حرفى يا انتقادى بعضاً صحيح هم راجع به آنها زده مى شود نبايد با برخورد چكشى به اصلاح و ترميم آنها برآييم.
قدرى مى خواستم از پسرتان بپرسم، خودتان تمايل به ورود او به عرصه مداحى داشتيد يا خواست خودش بود
هم خواست خودش بود و هم اين كه من تشويقش كردم.
فكر مى كنيد پسرتان چقدر در عرصه مداحى موفق بوده و آيا آينده روشنى براى او مى بينيد
اول از همه اين را بگويم كه الان نمى شود در مورد او كه ۲۱ سالش است نظر داد، بايد قدرى پخته تر شود اما در مجالس كلامى مثل بيت رهبرى و شب هاى احيا مى توانم بگويم آن طورى كه من مد نظرم است خوانده، مابقى نه.
چه توصيه اى يا نصيحتى به فرزندتان داشتيد براى ورود به جرگه مداحان
تقواى در متن. مداح بايد اهل تقوا باشد ممكن است بگويند اولا تقوا در وجود است اما همين كه من آمدم مداح شدم يعنى تقوا دارم، در همين حدى كه ائمه را به امامت قبول دارم و تولى و تبرى مى كنم، يعنى متقى هستم حالا از اينجا به بعدش را بايد خودم دست به كار شوم و به تقوايم بيفزايم، گرچه به آن ايده آل نمى رسم اما بايد تا آخر عمرم كار كنم.
فكر مى كنم قدرى از بحث دور شديم، منظورتان از تقواى در متن چيست
يعنى آن مطلبى كه من دارم به مردم ارائه مى دهم تجلى گاه دين باشد و محبت اهل بيت (ع) را به آنها تزريق كند و حتى شبهات را پاسخ دهد يعنى از لحاظ علم كلام هم پخته باشد و اخلاص را ترويج دهد. آن شعرى كه ما مى خوانيم بايد از لحاظ محتوا و پيام لااقل به اعتقادات مردم لطمه وارد نكند اگر كمكى هم نمى كند و بعد در مرحله دوم كمك كند. من به همه كسانى كه مى خواهند مداح شوند پيشنهاد مى كنم يك سال معلمى كنند، يكى از فوايد معلمى آموختن حرف زدن است.
آقاى حداديان، مقام معظم رهبرى در بيانات خود در خصوص عزاى ائمه، پيوسته بر افزودن شعور مخاطب در اين جلسات تأكيد دارند. به نظر مى رسد اين افزايش آگاهى در عزاداران بيشتر متوجه روحانيون باشد؛ فكر نمى كنيد در يك روند اشتباه مداحان نقش روحانيون را كمرنگ كرده اند
واقعاً سؤالتان خوب بود. ببينيد ماقبل از انقلاب چند تا نماز جمعه داشتيم دو يا سه تا، الان چند تا داريم بهترين خطبا در نماز جمعه دو تا خطبه مى خوانند نه يكى و آن دو خطبه هم حكم دو ركعت نماز را دارد.
بنابراين كشور ما الآن از لحاظ منبر الحمدلله به احسن وجه اداره مى شود، سيماى جمهورى اسلامى هم در طول هفته از بهترين خطبا، بهترين اهل منبر، بهترين اهل وعظ استفاده مى كند ضمناً ما يك سخنرانى تقريباً واجب در هر هفته داريم كه بايد آن را گوش دهيم و آن فرمايشات آقا در جمع گروه هاى مختلف مردم است كه چهارشنبه ها خدمتشان مى رسند، حالا سؤال من اينجاست آن افرادى كه مى گويند مداحان باعث شده اند جمعيت پاى منابر كمتر شود چه وقت ديده ايد مجلس آقاى فاطمى نيا يا آيت الله خوشوقت كم شود اين كه مى گويند مداح آمده جاى منبرى را گرفته تهمت است، شما كل مداحانى را كه جمعيت زيادى گرد آنها هستند با كل وعاظ و روحانيونى كه سرشناس اند قياس كنيد صدق كلام من را در مى يابيد. آقاى رفيعى در مسجد اعظم قم در ماه مبارك رمضان منبر مى رود كل مسجد جمعيت نشسته است حتى آقاى امين هم نشسته اند.
406689.jpg
اين را هم بگويم اين ۵ مداحى كه جمعيت دارند از دامن همين منبرى ها و روحانيون بيرون آمده اند، اگر آقاى حداديان جمعيت دارد براى اين است كه مورد تأييد روحانيت است و از دامن روحانيت درآمده، اگر حضرت آقاى ارضى جمعيت دارد براى اين است كه از دامن روحانيت درآمده و بعد هم روحانيت او را تأييد مى كنند.
اما نمى توان كتمان كرد كه خيل عظيم مداحان تازه وارد،جايگاه و نقش مداحى را با آسيب هاى فراوانى روبه رو ساخته وگرنه اين همه انتقاد بزرگان دينى بدون علت نبود.
مداحى يك هنر قدسى است نبايد مداحان تازه وارد را تا يك خطايى مى كنند مورد سرزنش قرار داد و در ذوقشان زد چون مشكلات زيادى پيش مى آيد، يكى اين كه ديگر پيش شما نمى آيد و در دامان آدم هايى مى افتد كه جذبش مى كنند، هيچ فرقى هم نمى كند، شاعران، بازيگران، همه هنرمندان اين جورى هستند، منتهى مداحى قديس است، مقام معظم رهبرى هم سفارشات خوبى در خصوص مداحى چه مثبت و چه منفى داشته اند و دارند كه بايد پيگيرى كنيم و بعد از فرمايشات ايشان است كه ما مى فهميم كجا را اشتباه رفته ايم يا كجا را درست طى كرده ايم.
فكر مى كنيد چنددرصد از مداحان امروز جامعه ما مانند شما توصيه هاى مقام معظم رهبرى را در جهت افزايش بعد كيفى عزاداران ائمه پيگيرى مى كنند و اصولاً چه ميزان به رهنمودهاى روحانيون اصيل اهتمام مى ورزند
آنچه كه مقام معظم رهبرى مى فرمايند فصل الخطاب همه مداحان است و اگر بنده موقعى حرفى زدم كه خداى نكرده در تعارض با سخنان ايشان بود استغفار مى كنم، روحانيت الگوى مداح جماعت است يعنى هيچ وقت مداحان رقيبان علما نبوده اند بلكه هميشه شمشير آنها بوده و هستند و خصوصاً در مباحث كلامى هميشه نظرات روحانيون و علما مورد نظر ما بوده بنابراين در كت ما نمى رود كه كسى جلوى ولايت فقيه و امام موضع بگيرد براى اين كه ما ديده ايم ولى فقيه ما را ازچه پرتگاه هايى نجات داده است. پس روحانيونى كه در خط ولايت فقيه و متخلق به اخلاق باشند هميشه سردمدار بوده اند.
اين را هم بگويم مداحان زير ۳۰ سال را نمى توان تكامل يافته دانست اين را منى كه الآن ۴۳ سال دارم نمى گويم بلكه همان زمانى هم كه با حاج منصور به بيت رهبرى مى رفتيم نيز مى گفتم كه اينجا مجلس زير ۴۰ ساله ها نيست اما آن جوانگرايى حضرت آقا اجازه حضور مداحان جوان را در بيت مى داد.
خلاصه اگر بخواهيم نسخه اين سؤال را بپيچيم بايد بگويم كه يك عده اى دنبال اين هستند كه بين روحانيت و مداح ها چالش ايجاد كنند در حالى كه هميشه اين روحانيون و علما بودند كه بالاى منبر مى نشستند و مداح ها پله پائين.
تصور مى كنيد اين جمعيتى كه براى مداحى شما به مجلس مى آيند به خاطر صداى شما، سبك مداحى تان و يا چه چيزهاى ديگرى است
ببينيد امسال اين جمعيت ۱۰۰ هزار نفرى كه تخمين زدند براى شب هاى احيا آمده بودند، به خاطر صداى من نيامده بودند بلكه آنها براى اين آمده بودند كه مى دانستند من قبل از اين مراسم خدمت چندين عالم و آيت الله رفته ام و نصايح آنها را گوش داده ام، من بيش از ۲۵ سال است كه خدمت حضرت آيت الله خوشوقت هستم تا زمانى هم كه عالم ربانى آقاى حق شناس در قيد حيات بودند از نفس مباركشان استفاده مى كردم، خود حاج منصور كه ابر مرد مناجات سحر ايران و تمام كشورهاى مسلمان است اگر پاى صحبتش بنشينيد مى بينيد كه مرتب نام اساتيدش را مى برد چون محضر عده زيادى از علما را درك كرده كه الآن مى تواند جلسات به اين خوبى وعظش را اداره كند و مورد نظر و حمايت علما هم قرار بگيرد.
406677.jpg
آقاى حداديان يكى از مواردى كه خيلى زياد در جامعه مطرح مى شود بحث تمايز ميان شادى و عزا و نمادهاى مربوط به آن است. درخصوص حمد و ثناى ائمه نيز اين احساس وجود دارد كه جامعه مداحى نتوانسته در لحن و كلام، ميان مولودى و مداحى تمييز قائل شود. آيا اين نقيصه را قبول داريد
يكى از مسئولان مى گفت شادى اگر براى همه كشورها خوب باشد براى كشور ما بحران است، واقعاً هم بحران است. شما ببينيد وقتى در فوتبال استقلال و پرسپوليس خداى نكرده يك تيم پيروز مى شود چه فاجعه اى پيش مى آيد، بايد فاتحه چند تا اتوبوس را خواند.
حالا اين وسط ما شادى اهل بيت را هم مى خواهيم داشته باشيم، عزا را هم مى خواهيم داشته باشيم. اين مرزى كه آقا فرموده اند بايد اين وسط قرار بگيرد، نياز به كار تخصصى دارد كه در حد امكان بچه هاى ما دارند انجام مى دهند.
چه جور فعاليت هايى تاكنون صورت گرفته
مداحى سال هاى ۱۳۴۰ تا ۵۰ اصلاً پيچيدگى هاى الآن ما را نداشت، ما الآن لبه تيغ هستيم، ما براى شبكه چهار سيما در حال تهيه برنامه اى هستيم كه در آن با شاعران برجسته دو نسل گذشته كه صرفاً براى هيأت ها و اهل بيت شعر سروده اند مصاحبه مى كنيم و از ۶ نفر آنها كه هم برگزيده هستند و هم شناسا تجليل مى كنيم به نظرم آن برنامه خيلى از مشكلات را حل مى كند.
آن ۶ نفر چه كسانى هستند
آقايان انسانى، شفق، مجاهدى، سازگار، حسان، معيرمشهدى.
شعراى امروز را چطور مى بينيد
الآن جوان هايى كه براى اهل بيت شعر مى گويند خيلى رشد كرده اند، ما در گذشته دنبال يكى، دو تا شاعر مى گشتيم تا برايمان شعر بگويند اما الآن شاعران اهل بيت الحمدلله زياد شده اند و خوب هم شعر مى گويند.
آقاى حداديان ما در فرهنگ اسلامى داريم كه سياست عين ديانت است يعنى همان فرموده شهيد بزرگوار آيت الله مدرس. شما ورود مداحان به عرصه هاى سياسى حتى اگر اين ورود تنها با يك اظهار نظر صورت بگيرد را چگونه ارزيابى مى كنيد اصلاً معتقديد كه مداحان بايد به اين حوزه ورود پيدا كنند يا خير
سؤال خوب و به جايى بود. اول بايد بگويم كه حتماً بايد مداحان به عرصه سياست هم وارد شوند، ثانياً دركدام انتخابات ديديد كه نظرات ورزشكارها و يا بازيگران را نپرسند، با همه قشرهاى مختلف مصاحبه مى كنند و نظرشان را مى گيرند، هميشه از آقاى پروين پرسيده شده شما به چه كسى رأى مى دهى اما به سعيد حداديان و مداحان كه مى رسد همه صدايشان درمى آيد، تازه من سياسى تر بايد باشم يا آقاى پروين من در عرصه سياسى كشور صاحب نظر هستم يا آقاى پروين و قلعه نويى
من به نمايندگى از مداحان مى گويم كه ما در تمام جاهايى كه خطر جدى كليت جامعه را تهديد كند وارد عمل مى شويم و اين را هم امام راحل دستور داده اند كه انجام دهيم، مثلاً بنده به عنوان يك مداح طبق فرموده مقام معظم رهبرى بايد از دولت حمايت كنم و مى كنم اما آنهايى كه با دولت مخالفت مى كنند و دليل مخالفتشان هم مشخص است به ما مى گويند چرا وارد عرصه سياست مى شويد و از دولت حمايت مى كنيد
من، حاج منصور، آقاى طاهرى و ديگران در نظام جمهورى اسلامى ايران هيچ وقت نشده كه مورد حمايت مالى دولت قرار بگيريم بنده تا الآن يكبار هم از بسيج وام نگرفته ام البته صاحب خانه و زندگى هستم ولى از دولت كمك نگرفته ام، از دوستان قرض كرده ام ولى از نظام قرض نگرفته ام، از نظام خرج خودم نكرده ام، پس ما آدم هايى كه دنبال مسائل مادى باشيم نبوده ايم.
مى خواهم به اين آقايان بگويم شما اگر از امام حسين (ع) حيا نداريد و اينگونه به جامعه مداحى توهين مى كنيد خودتان را چگونه صاحبنظرى مى دانيد كه بدون ادله و پيروى از اصول نظريه پردازى به راحتى مى گوييد ما يك جريان سياسى هستيم.
اين را حتماً بنويسيد كه الحمدلله رب العالمين رئيس جمهور عزيزمان هم روزى كه آمد اهل هيچ گروهى نيست و اتفاقاً همان كانديداهايى كه از آنها حمايت مى كردند هر كدام منصوب به يك جايى بودند ولى مقام معظم رهبرى همان ابتدا فرمودند كه دكتر احمدى نژاد عضو هيچ حزبى نبود.
بزرگترين آرزويى كه داريد و برآورده نشده چيست
ملاقات با حضرت ولى عصر(عج) و شهادت.
كارى بوده كه حسرت انجام آن را داشته باشيد
بله، شهيد شدن (مى خندد) يكى از دوستان مى گفت ما بر خورديم كه شهيد نشديم.
كدام دوره از زندگى تان را دوست نداريد و مى خواهيد فراموشش كنيد
كل بعد از جنگ به خاطر اينكه شهيد نشدم (مى خندد)‎/
خاطره اى از زمان جنگ داريد
كل جنگ خاطره است، اما آن مداحى كه قبل از عمليات مرصاد كردم را خيلى دوست دارم چون هيچ كدام از بچه ها نمى دانستند كه زنده مى مانند يا نه ولى آنچنان شور و هيجان داشتند كه وصف نشدنى است.
قصد نداريد در عرصه هاى مسئوليت و انتخابات حضور پيدا كنيد
ابداً، من شكر مى خورم (مى خندد)، نوكرى امام حسين(ع) براى من كافيست.
آخرين فيلمى كه ديده ايد
سينمايى
بله.
بگذاريد فكر كنم.‎/‎/ اخراجى ها.
بهترين فيلمى كه در طول سال هاى اخير ديده ايد را نام مى بريد
خيلى دور، خيلى نزديك و واقعاً به نويسنده و كارگردان آن تبريك مى گويم كه چنين فيلم عرفانى را بدين زيبايى ساختند و به خوبى هم به پايان بردند چون ما ايرانى ها معروفيم كه به خوبى نمى توانيم كارها را پايان دهيم.
نقطه عطف زندگى تان را كجا مى دانيد
مرگ برادرم، من وقتى ۱۷ سالم بود برادرم شهيد شد، من خيلى به او وابسته بودم و خيلى گريه مى كردم، يادم هست يكى از علما من را ديد و گفت چرا گريه مى كنى گفتم برادرم از دنيا رفته، گفت به تو چه ! گفتم برادرم است، گفت خدا بيشتر دوستش دارد يا تو و اين نگرش من به جهان را تكامل بخشيد.
چه جور شعرهايى را براى خواندن انتخاب مى كنيد و از بين شعراى ايرانى با كداميك به قول معروف حال مى كنيد
با حافظ خيلى حال مى كنم و شعرهايى را انتخاب مى كنم كه محتواى كلى داشته باشد.
406611.jpg
يكسرى اسم مى گويم نظرتان را بگوييد:
۱) مسعود ده نمكى: سه نقطه
۲) ابراهيم حاتمى كيا: كارگردان بى نظير دفاع مقدس كه على رغم تمام انتقاداتى كه به او مى شود ولى كماكان بى نظير مانده است.
۳) حاج محمود كريمى: ابرهنرمند عرصه مداحى كشور كه مى تواند منشأ نقاط عطف فراوانى در جهت بهبود روند رشد مداحى كشور باشد.
۴) حجت الاسلام نقويان: دوست خوب من و حافظ و واعظ موفق.
۵) رضا كيانيان: تنها بازيگرى كه به طور جد در ايفاى نقش روحانيت موفق بوده است و مى خواهم اسم او را جزو ابر بازيگرها ذكر كنم، بازى او در روبان قرمز فراتر از نقشش بود لذا ميدان را از آقا پرويز عزيز مى دزديد البته شك نداريم كه آقاى پرستويى هم از برجستگان هنر سينماست.
متن كامل مصاحبه رادرشبكه ايران به آدرس:
www.inn.irبخوانيد.

حاشيه ناامن
تذكره حاج سعيد حداديان

آن فروغ ديده مداحان، آن خلوت گزيده سياحان؛ آن مانده به ياد امام وشهيدان، آن سوخته درغم عزيزان؛ آن يادگار بدر و مرصاد، هرگز نيفتاد به غبغبش باد!، آن چهره شاد و شوخ و مسرور، فارغ التحصيل مكتب حاج منصور!؛ آن مايه فخر اطرافيان، نگاهش به جوانان به سان رويانيان!!، حاج سعيد حداديان (بعثهُ الله مع شهداءِ و الصديقان)‎/
طفل تازه به دنيا آمده كودكى خويش را در بچگى سپرى همى نمود! و چندى نگذشته كه خود را بر منبر سنگرها ديد! و در آنجا روايت آهنگران به قرائت كويتى پور همى مى خواند بلا تشبيه ، به روايت عاصم به قرائت حَفص! وچه روحيه ها داد چند نفر را قبل از شهادت ناشنوا نمود! و چقدر را مدهوش.‎/‎/ الله اعلم!
سنش به سبعه وعشره(۱) نرسيده بود كه برادر خويش را در قافله شهدا ديد و اندوهى عظيم بر وى عارض گشت. همانجا بود كه به سان عطار درويش ديده و فرهاد، شيرين چشيده و خلاصه مرغ پركنده! عطاى معاش به لقاى معاد بخشيد كه:
چنين قفس نه سزاوار چو من خوش الحانيست
روم به گلشن رضوانِ شهادت كه مرغ آن چمنم
روزگار بدين سان بر وى بگذشت وگرچه جوانى را به حسرت شهادت طى نمود، لكن شيخ شيرين سخن هيئت ها شد و در اقليم مداحان، از قدرتها!! چنان كه حضرت مستطاب آقازاده را وليعهد خود نمود و منبر بدو داد و در نوجوانى حنجر از او ستاند!
چون حضرت شيخ اعلى حاج منصور ارضى كه در اين اقليم مقام نيمه خدايى دارد! وى نيز حق شاگردى ادا كرد و در سياست، به مدح اصولگرايان نشست و ذم غير!:
گفتم كه به ضدّت چه نگفتند اصلاح طلبان
گفت پرهيز كن از صحبت پيمان شكنان!
گفتم آخر تويِ سياست آيى خسرو شيرين دهنان
گفت: مرد يزدان شدم و فارغم ازين اهرمنان!!
۱ـ يه چيزى تو مايه هاى هيفده خودمون
* اشعار: با ترجمه وتلخيص وتحريف از حافظ
حسين اميرى
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:50 |

روزنامه هاي ايران

اعتماد
www.etemaad.com
اطلاعات
www.ettelaat.com
اسرار
www.asrarnews.com
ابرار
www.abrarnews.com
ابتکار
www.ebtekarnews.com
آفرينش
آفتاب يزد
www.aftabyazd.com
آرمان
               
خبر
www.khabaronline.ir
حمايت
www.hemayat.net
حسبان
جوان
www.javannewspaper.com
جمهوري اسلامي
www.jomhourieslami.com
جام جم
www.jamejamdaily.net
تفاهم
www.tafahomnews.com
ايران
www.iran-newspaper.com
               
کار و کارگر
قدس
www.qudsdaily.com
فرهنگ آشتي
www.ashtidaily.com
صداي عدالت
شرق
www.sharghnewspaper.com
سياست روز
رسالت
www.resalat-news.com
خراسان
www.khorasannews.com
               
تهران تايمز
www.tehrantimes.com
ايران ديلي
www.iran-daily.com
الوفاق
www.al-vefagh.com
هموطن سلام
www.hamvatansalam.com
همشهري
www.hamshahri.net
همبستگي
www.hambastegidaily.com
مردم سالاري
www.mardomdalari.com
کيهان
www.kayhannews.com
               
نود
www.navad.net
کيهان ورزشي
خبر ورزشي
www.khabars.net
جهان فوتبال
www.jahanefootball.net
پاس جوان
www.pasejavan.ir
ايران ورزشي
www.iran-varzeshi.com
افتخار
www.eftekharnews.com
ابرار ورزشي
www.abrarnews.com
               
دنياي اقتصاد
www.donya-e-eqtesad.com
حيات نو اجتماعي
www.hayateno.info
جهان صنعت
www.jahanesanat.com
جهان اقتصاد
www.jahaneghtesad.com
پول
www.pool-newspaper.com
اقتصاد پويا
www.eghtesadpooya.com
آسيا
www.asianews.ir
ابرار اقتصادي
www.abrarnews.com
               
         
هدف و اقتصاد
www.hadafnews.com
عصر اقتصاد
www.asrdaily.com
صبح اقتصاد
www.sobh-e-eghtesad.com
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:45 |
تبديل كاربرى
اراضى زراعى و باغ ها
406584.jpg
قانونگذار با هدف حفظ كاربرى زمين هاى زراعى و باغ ها و تداوم بهره ورى آنها در سال ۱۳۷۴ قانونى با عنوان «قانون حفظ كاربرى اراضى زراعى و باغ ها» به تصويب رساند تا از تغيير كاربرى اين اراضى جلوگيرى كند. اما اينكه تا چه اندازه موفق بوده بايد با بهره گيرى از نظرات كارشناسان و متوليان اين امر و پس از بررسى و ارزيابى با زبان آمار پاسخ گفت. ولى آنچه مسلم است يك دهه پس از تصويب اين قانون شاهد گسترش حاشيه شهرهاى بزرگ و تبديل اراضى كشاورزى و باغ ها به اماكن تجارى و مسكونى هستيم. در هر صورت صرفاً با هدف ارتقاى دانش عمومى با بررسى مقررات مربوط به اين امر مى پردازيم.
چه اراضى تحت شمول قانون فوق قرار مى گيرند
اراضى زراعى و باغ هايى كه در خارج از محدوده قانونى شهرها و شهرك ها قرارگرفتند موضوع اين قانون هستند و محدوده قانونى شهرها براساس قانون تعاريف ضوابط تقسيمات كشورى مصوب ۱۳۶۲ و محدوده شهرك ها بر مبناى مصوبه مراجع قانونى ذيربط صورت مى گيرد. در مورد محدوده روستاها در طرح هاى هادى يا بهسازى روستا به محدوده اى گفته مى شود كه با تصويب مراجع قانونى ذيربط رسيده باشد و در روستاهاى فاقد طرح هاى هادى يا بهسازى محدوده مسكونى موجود در روستا ملاك است.
آيا تغيير كاربرى اراضى كشاورزى و باغ ها امكان پذير است
مطابق قانون تغيير كاربرى اراضى مزبور جز در موارد ضرورى ممنوع است و در موارد ضرورى تغييركاربرى اراضى زراعى و باغ ها به عهده كميسيونى است كه در آن نمايندگان وزارتخانه هاى كشاورزى، مسكن و شهرسازى، جهاد سازندگى و سازمان حفاظت محيط زيست و استاندارى حضور دارند كه در هر استان زير نظر وزارت كشاورزى تشكيل مى شود و تصميمات اين كميسيون با اكثريت آراى اعضا داراى اعتبار خواهد بود و ظرف دو ماه از تاريخ درخواست متقاضى اين كميسيون موظف به تشكيل جلسه و اتخاذ تصميم است.
تشخيص اينكه اراضى مورد ادعا زراعى و باغ است و در خارج از محدوده قانونى شهر يا شهرك قرارگرفته با چه مرجعى است
اصولاً تغيير كاربرى اين اراضى در روستاها طبق ضوابطى است كه وزارت جهاد كشاورزى تعيين مى كند. در مواردى كه به اين اراضى مجوز تغيير كاربرى داده مى شود ۸۰ درصد قيمت روز اراضى و باغ ها با احتساب ارزش زمين پس از تغيير كاربرى بابت عوارض از مالكين گرفته مى شود.
البته تغييركاربرى زمين زراعى و باغ ها براى سكونت شخصى مالكين كم درآمد در مساحت كوچك برابر ضوابط و تعاريفى كه وزارت مذكور معين مى كند مشمول اين عوارض نمى شود. همچنين است در مورد نيازهاى بخش كشاورزى و دامى براى تغيير كاربرى اين اراضى كه از شمول پرداخت اين عوارض خارج است.
تغيير بدون مجوز كاربرى اراضى زراعى و باغ ها چه پيامدى دارد
چه مالك و چه متصرف اين اراضى كه به صورت غيرمجاز تغيير كاربرى دهند علاوه بر پرداخت عوارض معادل مبلغ بالا، به پرداخت جزاى نقدى تا ۳ برابر قيمت اراضى و باغ ها به قيمت روز زمين با كاربرى جديد محكوم مى شوند و دادسراها يا دادگاه ها موظف اند پس از اعلام مراتب از سوى وزارت جهاد كشاورزى ضمن رسيدگى خارج از نوبت بدواً دستور توقيف عمليات ساخت و ساز و يا هرنوع تغيير كاربرى را صادر كنند. البته فرقى نمى كند كه مرتكب اين عمل شخص حقيقى باشد يا شخص حقوقى و اگر كاركنان دولت و شهردارى ها و نهادها در اجراى اين قانون مرتكب تخلف شوند به جزاى نقدى تا سه برابر قيمت اراضى و باغ ها به بهاى روز زمين با كاربرى جديد محكوم خواهند شد و چنانچه اين تخلف را تكرار كنند علاوه بر جريمه مذكور از خدمت در ادارات دولتى و شهرداريها به صورت دائم محروم مى شوند. سردفتران اسناد رسمى نيز درصورت تخلف از مقررات اين قانون به ۶ ماه تا ۲ سال تعليق ازخدمت محكوم خواهند شد.
* نحوه رسيدگى به درخواست تغيير كاربرى
همان طور كه اشاره كرديم تغييركاربرى اراضى در روستاها طبق ضوابطى است كه وزارت جهاد كشاورزى تعيين مى كند و در ساير موارد (تغيير كاربرى اراضى زراعى و باغ ها در خارج از محدوده شهرها و شهرك ها) متقاضى تغيير كاربرى يا جانشين او (مانند ورثه يا وكيل او) بايد درخواست كتبى اش را به انضمام مدارك و اسناد مربوط تحويل دبيرخانه كميسيونى كه در سازمان كشاورزى هر استان مستقر است، ارائه كند.
كميسيون درخواست هاى ياد شده را درصورت لزوم پس از اخذ نظر دستگاه هاى اجرايى مربوطه مانند شهردارى مورد بررسى قرار مى دهد و حداكثر ظرف دو ماه از تاريخ ثبت در دبيرخانه، با رأى اكثريت اعضا در مورد درخواست تصميم مى گيرد و مراتب بلافاصله به متقاضى اعلام مى شود. چنانچه كميسيون با درخواست متقاضى موافقت كرد مراتب با نقشه و مشخصات كامل ملك به منظور تعيين قيمت روز زمين يا باغ براى كاربرى جديد به اداره كل امور اقتصادى و دارايى استان اعلام مى شود و پس از صدور گواهى مبنى بر واريز ۸۰ درصد ارزش روز زمين و يا باغ، مجوز تغيير كاربرى صادرخواهد شد.
درصورت تغيير كاربرى بدون مجوز و محكوميت متخلف مطابق حكم دادگاه بنا و تأسيسات ساخته شده نيز قلع و قمع مى شود
با معرفى متخلف به مراجع قضايى و با احراز تخلف و اقدامات مغاير قانون ابتدا دستور موقت مبنى بر توقف عمليات و اقدامات خلاف قانون صادر مى شود و سپس برابر مقررات به اتهام رسيدگى و حكم صادر مى شود. درصورت محكوميت متخلف به پرداخت جريمه نقدى، مرجع قانونى مربوط موظف است برابر حكم دادگاه پس از وصول جريمه، مجوز بنا و تأسيسات را صادر كند.
تملك اراضى و املاك براى اجراى برنامه هاى عمومى و عمرانى
مطابق مقررات جارى چنانچه براى اجراى برنامه هاى عمومى، عمرانى و نظامى وزارتخانه ها يا مؤسسات و شركت هاى دولتى يا وابسته به دولت و نيز شهردارى ها و بانك ها، دانشگاه هاى دولتى به اراضى و ساختمان ها و تأسيسات و ساير حقوق مربوط به اراضى ( مانند حق عبور، حق مجرى، حق استفاده از فضاى يك ملك) اشخاص حقيقى يا حقوقى مثل شركت هاى خصوصى نياز داشته باشند و اعتبار آن قبلاً به وسيله سازمان و دستگاه دولتى مربوط يا از طريق سازمان برنامه و بودجه تأمين شده باشد، دستگاه دولتى مربوط يا از طريق سازمان برنامه و بودجه تأمين شده باشد، دستگاه دولتى مزبور مى تواند ملك يا ساختمان مورد نياز خود را مستقيماً يا به وسيله هر سازمان خاص ديگرى كه مقتضى مى داند بر طبق مقررات و شرايط مربوط خريدارى يا تملك كند. بايد توجه داشت كه برنامه هايى بايد مد نظر دستگاه هاى اجرايى قرار گيرد كه براى امور عمومى و امنيتى آن دستگاه لازم و ضرورى باشد و اين ضرورت بايد به تأييد و تصويب بالاترين مقام اجرايى آن دستگاه برسد.
بنابراين يك وزارتخانه يا سازمان براى تأمين مسكن اعضاى تعاونى كارمندان خود نمى تواند به استناد مقررات نحوه خريد و تملك اراضى و املاك، مالكيت خصوصى ديگران را محدود كند و نسبت به تملك آن اراضى اقدام كند زيرا اين امر نه ارتباطى با امنيت عمومى دارد و نه به منافع عمومى جامعه بر مى گردد. البته بايد دانست كه دستگاه هاى اجرايى قبل از هر اقدامى بايد براى اجراى طرح هاى خود از اراضى ملى شده و يا دولتى استفاده كنند و عدم وجود اين اراضى بايد به تأييد وزارت جهاد كشاورزى برسد.
نحوه تعيين قيمت اراضى و املاك و جبران خسارت
اصولاً بهاى عادله اراضى يا ساختمان ها و تأسيسات و ساير حقوق مربوط و خسارات وارده از طريق توافق بين دستگاه هاى اجرايى و صاحبان و مالكان آن تعيين مى شود. در صورت توافق اگر بهاى عادله و مبلغ مورد معامله يا خسارت مالك بيش از يك ميليون ريال نباشد سازمان دولتى مى تواند رأساً نسبت به خريد ملك و پرداخت خسارت اقدام كند و هر گاه مبلغ مزبور بيش از يك ميليون ريال باشد اين امر بايد به تصويب اعضاى هيأت موضوع ماده ۷۱ قانون محاسبات عمومى برسد و يا اگر متقاضى اين امر شهردارى است بايد به تصويب شوراى اسلامى شهر يا استان برسد. در صورت حصول توافق، سازمان دولتى موظف است حداكثر ظرف سه ماه نسبت به خريد ملك و پرداخت حقوق يا خسارات اقدام و يا آنكه انصراف خود را از خريد و تملك كتباًً به مالك يا مالكين اعلام كند.
به هر حال عدم اقدام به خريد يا اعلام انصراف در مدت مذكور به منزله انصراف است.
در صورت عدم وجود توافق بين دستگاه دولتى و مالك چه راه حلى وجود دارد
در اين حالت بهاى عادله توسط هيأتى مركب از سه نفر از كارشناسان رسمى دادگسترى تعيين مى شود.
نحوه انتخاب كارشناسان رسمى دادگسترى چگونه است
يك نفر از كارشناسان از طرف دستگاه اجرايى متقاضى تملك و خريد، يك نفر از سوى مالك يا صاحب و نفر سوم با تراضى طرفين انتخاب مى شود و اگر براى معرفى كارشناس سوم هر يك از طرفين استنكاف كنند، با معرفى دادگاه محل وقوع ملك نفر سوم انتخاب مى شود. نظر اكثريت اين سه نفر در تعيين بهاى عادله قطعى و لازم الاجرا است.
كارشناسان براى تعيين بهاى عادله چه ملاكى دارند
ملاك تعيين قيمت اراضى و املاك بهاى عادله روز بر مبناى قيمت اراضى و ساختمان ها و تأسيسات مشابه در حوزه عمليات طرح بدون در نظر گرفتن تأثير پروژه مذكور در قيمت آنهاست زيرا وجود و تأسيس ساختمان هاى دولتى و تأسيسات عمومى عمدتاً به صورت مثبت يا منفى بر قيمت ساير اراضى و املاك مجاور اثر مى گذارد.
در مواردى كه ملك محل سكونت يا مكان درآمد براى مالك باشد، علاوه بر بهاى عادله صدى پانزده به قيمت ملك افزوده خواهد شد. تشخيص اين امر نيز با دستگاه اجرايى متقاضى است و در صورت بروز اختلاف تشخيص نهايى با دادگاه است.
چنانچه ملك مورد نظر زمين زراعى باشد و علاوه بر مالك زمين زراعى، در آن زمين مطابق عرف، كشاورز يا كشاورزانى داراى حق باشند، آيا نسبت به جبران حقوق آنان نيز اقدام مى شود
اگر برابر نظر اداره كشاورزى زارعين داراى حقوقى در ملك باشند حقوق زارعين ذى نفع به تشخيص اداره كشاورزى از محل ارزش كل ملك به آنان پرداخت و بقيه در هنگام انجام معامله به مالك پرداخت مى شود.چنانچه در ملك ساختمان روستايى فاقد سند مالكيت و يا هر گونه اعيانى و يا حقوقى مانند حق ريشه، روستايى فاقد سند مالكيت و يا هر گونه اعيانى و يا حقوقى مانند حق ريشه، بهاى شخم، بذر، كود و.‎/‎/ وجود داشته باشد يا زارع زحماتى براى آماده كردن زمين متحمل شده باشد قيمت اعيانى و حقوق متعلق به آن برابر قرارداد موجود بين زارع و مالك يا طبق مقررات يا عرف محل از طريق توافق و يا از سوى كارشناسان تعيين و از محل ارزش كل ملك به او پرداخت مى شود و بقيه به مالك پرداخت خواهد شد.
اداره آموزش هاى مردمى معاونت آموزش قوه قضائيه
منبع: روزنامه ایران-۲۶/۱۰/۸۷
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:39 |
تشديد حملات ارتش صهيونيستي به غزه
‌ - رسيدن آمار شهدا به 1054 تن و زخمي‌ها به4850 تن
‌- اصابت موشك‌هاي مقاومت به كارخانه مواد شيميايي رژيم صهيونيستي

شبكه تلويزيوني الجزيره از گسترش دامنه‌ي درگيري‌ها در نوار غزه و بمباران شديد محورهاي مختلف اين منطقه جهت فراهم كردن زمينه‌ي لازم براي پيشروي نيروهاي زميني رژيم صهيونيستي به داخل غزه خبر داد. به گزارش . . . ادامه خبر


احمدي‌نژاد به ساكنان فلسطين و سربازان صهيونيستي پيام داد
«اي سربازان رژيم صهيونيستي، از دستور كشتار سرپيچي كنيد و انسان‌هاي بي‌گناه را نكشيد»

دكتر احمدي‌نژاد در گفت‌وگو با شبكه‌هاي الجزيره عربي و انگليسي، العالم و پرس تي وي در پيامي خطاب به ساكنان فلسطين اشغالي و سربازان رژيم صهيونيستي تصريح كرد: ساكنان فلسطين اشغالي براي اعتراض به جنايات صهيونيست‌ها . . . ادامه خبر


با وجود گذشت 36 ساعت و به علت ممانعت رژيم صهيونيستي؛
كشتي حامل كمك‌هاي مردمي ايران در 45 مايلي غزه و آب‌هاي بين‌المللي متوقف است

رژيم صهيونيستي با وجود گذشت بيش از 36 ساعت از متوقف بودن كشتي حامل كمك‌هاي مردمي جمعيت هلال احمر به مظلومان غزه همچنان از عزيمت از كشتي به سمت غزه و انتقال كمك‌هاي مردمي به مردم جنگ زده ي غزه . . . ادامه خبر


وزير مسكن: شهر‌هاي اطراف تهران با طرح «مسكن مهر» گل كردند
استاندار تهران: واگذاري زمين‌هاي «مسكن مهر» توسط تعاوني‌ها از هفته آينده آغاز مي‌شود

در جلسه شوراي تامين مسكن استان تهران اعلام شد كه واگذاري زمين‌هاي مسكن مهر توسط تعاوني‌ها از هفته آينده آغاز مي‌شود.

به گزارش . . . ادامه خبر


گردهماي روساي جهاد دانشگاهي سراسر كشور در كرمان برگزار شد
طيبي: موفقيت‌هاي جهاددانشگاهي نمونه‌اي از توانمندي جوانان فرهيخته ايراني است

نشست روساي واحدها،‌ پژوهشكده‌ها، ‌سازمان‌ها و مراكز جهاد دانشگاهي سراسر كشور با حضور امام جمعه‌ كرمان،‌ رييس جهاد دانشگاهي كشور، رييس دانشگاه شهيد باهنر كرمان، استاندار كرمان، رييس دانشگاه علوم . . . ادامه خبر


*قرارداد توسعه ميدان آزادگان شمالي بين ايران و چين امضا شد*‌
مديرعامل شركت ملي نفت:‌
نفت خام درجاي ميدان 6ميليارد بشكه برآورد مي‌شود

قرارداد توسعه ميدان آزادگان شمالي بين شركت ملي نفت ايران و شركت چيني CNPC امضاء شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين مراسم كه با حضور مديران شركت ملي نفت ايران و CNPC چين برگزار . . . ادامه خبر


مجمع استادان زبان و ادبيات فارسي ادامه يافت
محمداعظم رهنورد زرياب مطرح كرد:‌
ادامه‌ي جريان ننگين پارسي‌ستيزي در افغانستان

ششمين مجمع بين‌المللي استادان زبان و ادب فارسي امروز (چهارشنبه، 25 دي‌ماه) با انجام سخنراني‌هاي استادان ايراني و غيرايراني در دانشگاه تهران پي گرفته شد.

به گزارش خبرنگار بخش ادب . . . ادامه خبر


يك باستان‌شناس:‌
مسأله‌ي نبود بودجه در جيرفت قابل قبول نيست
حضور هيأت خارجي بايد تحت ضوابط مشخص باشد
ايتاليايي‌ها به انتشار نتايج كارهاي پيشين موظف شوند

شهرام زارع ـ باستان‌شناس و سردبير مجله‌ي باستان‌پژوهي ـ در نوشتاري، مسأله‌اي را که درباره‌ي جايگزيني افرادي به‌جاي دکتر مجيدزاده در کاوش‌هاي جيرفت طرح شده، بسيار حيرت‌آور، اعجاب‌انگيز و ابهام‌آميز . . . ادامه خبر


معاون مطبوعاتي ارشاد خبر داد:‌
بررسي عملكرد رسانه‌ها در پوشش اخبار غزه در همايش "رسانه و غزه"

عملكرد رسانه‌هاي منطقه‌يي، اسلامي، عربي و غربي درباره پوشش اخبار غزه، در همايش يك روزه‌ "رسانه و غزه" روز يكشنبه 29 اسفندماه بررسي مي‌شود.

به گزارش خبرنگار . . . ادامه خبر


+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:37 |

در نشستی از سوی خانه مطبوعات خوزستان بررسی شد: مباحث مهندسی فرهنگی با موضوع دولت فراگیر

شوشان: در نشستی مطبوعاتی با حضور دکتر مهدی قمیشی، حجت الاسلام مسلم سلیمانی و مهندس پرویز پورفرخی، دومین جلسه از سلسله مباحث مهندسی فرهنگی با موضوع دولت فراگیر توسط خانه مطبوعات خوزستان برگزار شد.

امید حلالی مدیر خانه مطبوعات خوزستان در ابتدای این نشست گفت: با توجه به اینکه جریان های مختلف سیاسی در درون اردوگاه های خود اظهار نظرهای مختلفی را برای رسیدن به وحدت ارائه می دهند، خانه مطبوعات نیز به عنوان یک نهاد مدنی آمادگی خود را جهت دریافت نظرات و پیشنهادات صاحبنظران به منظور ایجاد نشاط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه اعلام می دارد.

در ادامه دکتر مهدی قمیشی عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در جامعه حزبی همیشه بحث رقابت حاکمیت یا اداره کشور مطرح بوده و الگوی رقابت سیاسی و حزبی، محصول جامعه مدرن بشر امروزی است که در گذشته یا نیاز به چنین الگویی در جامعه نبوده و یا به فکر کسی برای ایجاد چنین الگویی خطور نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه لایه میانی میان حاکمیت و مردم باید وجود داشته باشد افزود: مطبوعات، سندیکاها، باشگاه ها و احزاب از جمله لایه های میانی به شمار می آیند که در گذشته بدلیل کوچک بودن رقابت در جامعه از این لایه ها برای برخورد با توده استفاده نشده است و در آینده نیز باید شرایطی فراهم شود که لایه های میانی به منظور ارتباط دوگانه بین حاکمیت و مردم تقویت شوند.

قمیشی اظهار داشت: در تعاریف جدید گفته شده است که در قدرت های حاکم باید یک قدرت نقاد و اپوزوسیون وجود داشته باشد و در صورتی که چنین قدرتی وجود نداشته باشد شاهد هیچ گونه رشدی در جامعه نخواهیم بود و احزاب نیز باید این توان را داشته باشند که از سوی مردم بتوانند حاکمیت را نقد کرده و کنترل کنند.

وی با بیان اینکه جامعه ای مثل ایران که تازه با پدیده هایی مانند جامعه مدنی و حزبی روبرو شده است افزود: برخی کشورها دارای سابقه ای چند صد ساله در زمینه نهادهای مدنی و حزبی می باشند و این در حالی است که حکومت در ایران به شکل پادشاهی وجود داشته و مقوله حزب و رقابت های سیاسی از دوران مشروطه به بعد هر چند به صورت ناقص وارد ایران شده است.

بنا به گزارش شوشان، دکتر مهدی قمیشی رسیدن به شکل های مختلف سیاسی از جمله اصولگرایی و اصلاح طلبی و درک تفاوت بین این دو احزاب را پیشرفت مهمی برای جامعه ایران پس از دو دهه عنوان کرد و گفت: یکپارچه شدن اصولگرایی و اصلاح طلبی غیر مفید بوده و جامعه را به سمت خودکامگی و استبداد پیش برده و لازمه رسیدن به توسعه سیاسی در جامعه وجود یک اپوزوسیون و رقیب است که بتواند موارد مختلف را نقد کند.

این فعال سیاسی بیان داشت: تفاوت در افکار موضوعی واقعی است که با امر و نهی از بین نمی رود و احزاب دارای تفکراتی هستند که تمام جامعه برای رسیدن به توسعه، ناگزیر به استفاده از آن می باشند.

قمیشی در ادامه گفت: ائتلاف درون جناحی در صورتی موثر واقع خواهد شد که جامعه را به سمت دو حزبی بودن پیش ببرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران بیان داشت: گاهی اوقات گروه هایی اقتدارگرا با این هدف که جامعه را به سمت یکصدایی پیش ببرند اقدام به سوء استفاده هایی از این موضوع کرده و جامعه را بحران زده نشان می دهند.

در ادامه این نشست مهندس پرویز پورفرخی با اشاره به نقش اندیشه ساز رسانه های نوشتاری در گسترش فرهنگ یک مملکت گفت: تا زمانی که رویکرد انتقادی در جامعه گسترش پیدا نکند و تبدیل به فرهنگ نشود نمی توان مدعی شد که درست حرکت کرده ایم یا خیر؟

وی با بیان اینکه بنیادهای اجتماعی همواره باید به سمت وحدت و همگرایی در حرکت باشند گفت: وحدت موضوع اجتماعی مقدسی است که اساس یک جامعه را تشکیل می دهد و به معنای سلیقه افراد نیست و باید با اتکاء بر مبانی و بازشناسی، موضوع وحدت را بررسی کرد.

پورفرخی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر اساس گفتمان توحیدی شکل گرفته است افزود: باید در نظام انقلاب اسلامی بر اساس بستر وحدت حرکت کنیم و انقلاب اسلامی مبتنی  بر فرهنگ غنی اسلام و اتکاء بر طبقات محروم و سپردن سرنوشت کشور به عموم مردم بوده که توانسته است نظام بین الملل را در بسیاری موضوعات به چالش بکشاند.

وی گفت: تفکیک بین اصولگرایی و اصلاح طلبی از مبانی معرفتی انقلاب اسلامی پیروی نمی کند.

این فعال سیاسی در پایان با بیان اینکه به بحران در اداره جمهوری اسلامی اعتقاد ندارم گفت: مواردی که از آنها به عنوان بحران یاد می شود موج های کوچکی می باشند که در دریای نظام جمهوری اسلامی قرار دارند.

همچنین در این نشست حجت الاسلام مسلم سلیمانی با قدردانی از خانه مطبوعات خوزستان جهت برگزاری چنین میزگردهایی گفت: در رابطه با موضوع بحران در کشور دو اظهار نظر وجود دارد که به نظر می رسد هر دو غلط باشند، اظهار نظر اول به نوعی سیاه نمایی است و به افرادی تعلق می گیرد که عقیده دارند جمهوری اسلامی آنقدر باورهای ارزشی در خود دارد که هیچ وقت به بن بست بحران نخواهد رسید و در مقابل نیز عده ای طوری وانمود می کنند که هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد و همه چیز عادی است.

وی با بیان اینکه مردم، دولت و دین به عنوان اضلاع تشکیل دهنده مثلث کشور می باشند گفت: در ایران بین مردم و دولت رابطه دو طرفه برقرار است و هر دو به دین نیازمندند و مشروعیت، حاکمیت و دیگر مسائل ناشی از وجود همین دین است و کشورهای استعمارگر به دنبال این هستند که نقش دین در کشور را کمرنگ و بی اثر جلوه دهند.

وی در ادامه، لازمه حکومت را در چهار موضوع دانست و گفت: نخست موضوع حاکمیت است که پس از رحلت پیامبر به دنبال این بوده اند که حاکمیت دین اسلام در جامعه ایجاد نشود و تاکنون هر ترفندی که دشمنان برای جدا کردن دین از مردم بسته اند به نتیجه نرسیده است.

سلیمانی گفت: اگر تحزب به معنای وارداتی آن مدنظر باشد حدود 100 سال سابقه در کشور داریم ولی درصورتی که به معنای تشکل و توده های مردمی باشد، سالهای سال است که در ایران سابقه تحزب وجود دارد.

وی مشروعیت را یکی دیگر از عوامل لازمه حکومت نامبرد و گفت: مشروعیت به 2 شکل انطباق با دین و انطباق با میل مردم که همان مقبولیت است قابل بررسی است .

وی افزود: نظام الهی با احکام دینی در تضاد نبوده و ضمن داشتن مشروعیت مورد پذیرش و مقبولیت مردم می باشد.

حجت الاسلام سلیمانی قدرت را یکی دیگر از لزومات حکومت برشمرد و گفت: حاکمیت برای اجرای احکام الهی باید قدرت داشته باشد .

وی اضافه کرد: اقتدار یکی دیگر از لزومات مبحث حاکمیت است .

وی با اشاره به اینکه امام راحل 2200 مرتبه از موضوع وحدت سخن گفته است گفت: تجربه 30 ساله ملت به ما نشان می دهد که دولتهایی که در طول این مدت فعالیت داشته اند همواره به تنهایی و تک بعدی عمل کرده اند و یک جناح به تنهایی نمی تواند مشکلات کشور را حل کند.

سلیمانی با تاکید بر اینکه باید تعریفی برای مکانیزم وحدت در نظر گرفته شود گفت: وحدت باید با شعار شایستگی و ارشدیت در جامعه پیاده شود.

وی با بیان اینکه تخصصی شدن قدرت، سهم خواهی نیست گفت: باید تمام جریانها و جناح ها حول محور ولایت فقیه، قران و دین جمع شده و با علم و تدبیر در جهت توسعه و پیشرفت کشور گام بردارند.

سلیمانی در پایان گفت: مقبولیت را می توان با حضور مردم در عرصه های مختلف مشاهده کرد اما مشروعیت براساس عمل به تکالیف الهی رقم خواهد خورد و اگر کسی بداند فردی از او شایستگی بیشتری برای تصدی گری یک سمت را دارد و همچنان بر آن سمت باقی بماند ، فاقد مشروعیت است.

همچنین در این نشست عبدالرحمن نیک سرشت از کارشناسان سیاسی گفت: از گذشته بر سر چگونگی تشکیل دولت ها بحث های مختلفی در سیاست مطرح بوده و بسیاری از دولت های ملی و به خصوص در کشورهای عقب افتاده با موضوع استعمار زدایی روبرو شده و تحت استثمار قرار گرفته اند اما نوع ملتها در نهایت، دولت ملی بوده که با شکل های مختلف و ائتلاف های چند حزبی فعالیت می کنند.

وی افزود: امروز بسیاری از نخبگان سیاسی کشور بر این عقیده اند که بحران به شکل های مختلفی در جامعه نمایان است و در تلاشند با تشکیل الگوهای سیاسی جدید به برآورده کردن احتیاجات کشور بپردازند.

گفتنی است حاضرین در پایان این نشست به ذکر سوالاتی از کارشناسان جلسه پرداختند.

 

 عکس از: مرتضی دهداری

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ و ساعت 12:32 |