استاندار خوزستان، در جريان بازديد از طرحهاي عمراني دزفول، خواستار گنجاندن پروژه‌هاي بزرگ در رديف اعتبارات ملي شد.

"سيدجعفر حجازي" روز چهارشنبه در اين ديدار گفت:برخي طرحها كه هزينه‌هاي آنها ميلياردي مي‌باشد در سالهاي اخير در رديف اعتبارات استاني قرار گرفته كه اين كار باعث كندي عمليات احداث آنها شده است.

وي گنجاندن پروژه‌هاي بزرگ و پرهزينه در رديف اعتبارات استاني را كه پيش از اين صورت پذيرفته است، نادرست دانست و افزود: اعتبارات استاني محدود است و نمي‌توان آن را صرف چند پروژه بزرگ كرد.

استاندار خوزستان با حضور در ورزشگاه"مجديان" دزفول از نزديك با عمليات اجرايي تكميل و نصب سكوهاي تماشگر اين ورزشگاه آشنا شد.

"خليل سخراوي" مديركل تربيت بدني استان خوزستان در اين ديدار گفت: اين پروژه در مراحل اوليه ساخت است و نياز به ‪ ۶۰‬ميليارد ريال اعتبار دارد.

استاندار خوزستان درسفر به دزفول همچنين از طرح ساخت پل پنجم اين شهر ديدن كرد و از نزديك در جريان عمليات اجرايي آن قرار گرفت.

پل پنجم دزفول به طول ‪ ۵۰۰‬متر با اعتبار اوليه ‪ ۳۰‬ميليارد ريال در حال ساخت است و تاكنون كارهاي اجرايي آن ‪ ۳۰‬درصد پيشرفت داشته است.

طرح جامع فاضلاب دزفول كه با‪ ۴۰‬ميليارد ريال درحال ساخت است از ديگر پروژه‌هاي مورد بازديد استاندار خوزستان بود. ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 9:20 |

 

جمعي از ساكنان بافت قديم شهر دزفول خواستار توجه مسوولان استان خوزستان به حل مشكلات خود شدند.

اين افراد روز چهارشنبه مشكلات خود را در جريان ديدار استاندار خوزستان از بافت قديم دزفول با وي در ميان گذاشتند.

در اين بازديد، پيرمردي‌كه سن‌خود را ‪ ۸۵‬سال اعلام كرد به‌استاندار خوزستان گفت: اهالي بافت قديم دزفول از مشكلات نبود گاز شهري، بهداشت و سيستم فاضلاب شهري و روشنايي معابر رنج مي‌برند.

وي گفت :پرسه زدن افرادمعتاد در خرابه‌هاي اين مناطق امنيت مردم و سلامتي جوانان را به مخاطره انداخته است.

وي افزود: امكانات موجود اين منطقه كه در مركز شهر قرار دارد به اندازه امكانات يك روستاي دور افتاده نيست در حاليكه در گذشته بافت قديم دزفول بهترين نقطه اين شهر به شمار مي‌رفت.

يكي ديگر از اهالي، به مشكلات ايجاد شده از سوي سازمان ميراث فرهنگي در زمينه صدور مجوز ساخت و ساز منازل اين منطقه اشاره كرد و گفت: خانه‌هاي بسياري در حال تخريب است و صاحبان آنها اجازه دست زدن براي تعمير ملك خود به اين دليل كه در محدوده ميراث فرهنگي قرار دارد، را ندارند.

برخي از مسوولان محلي كه استاندار خوزستان را همراهي مي‌كردند با تاييد مشكلات اهالي ساكن بافت قديم دزفول از استاندار خواستار پيگيري دريافت اعتبار تخصيصي سفر رييس جمهوري براي مرمت آثار تاريخي و بافت قديم استان شدند.

رييس شوراي‌شهر دزفول گفت: در سفر سال گذشته رييس جمهوري،يكهزار ميليارد ريال براي مرمت بافت‌هاي قديم و آثار تاريخي استان خوزستان اختصاص يافت كه هنوز مبلغي براي اين شهرستان درنظر گرفته نشده است.

وي خواستار تعيين سهم دزفول از اعتبار مزبور براي مرمت بافت قديم اين شهر شد.

" رضا رجو" افزود: بافت قديم اين شهر وضعيت نابساماني دارد و مردم ساكن در اين مناطق از مشكلات بسياري رنج مي‌برند و بايد سازمانهاي متولي براي رفع اين مشكلات تلاش كنند.

وي بااشاره به ارزش تاريخي اين بافت گفت: آثار تاريخي بسياري متعلق به دوره‌هاي ساسانيان و تيموريان از جمله" پل قديم" در دزفول وجود دارد كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

در اين سفر استاندار خوزستان ضمن بازديداز كوچه‌ها و محله‌هاي محروم بافت قديم دزفول از نزديك مسايل و مشكلات اهالي را مورد بررسي قرار داد. ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 9:15 |
 

صفهاي طويل براي تهيه گاز مايع در چند روز گذشته در برخي شهرهاي شمالي خوزستان ايجاد و كمبود اين ماده براي شهروندان اين شهرها مشكل آفرين شده است.


اين مشكل با سردشدن هوا در منطقه بويژه شهرهاي گتوند و دزفول از دو هفته پيش تاكنون تشديد شده و مقابل جايگاههاي توزيع گاز موسوم به طرح "سبدي"، صفهاي طولاني متقاضيان تشكيل گرديده است.

در اين شهرها، متقاضيان بسياري از مقابل جايگاههاي توزيع پس از ساعتها انتظار با دست خالي بازمي‌گردند و با جمله " گاز نداريم، تمام شد" روبه‌رو مي‌شوند.

در جايگاه توزيع گاز در حاشيه ساحل "دز"در دزفول هر روز شمار زيادي از مردم براي تهيه گاز، صفهاي طولاني تشكيل مي‌دهند كه در اين بين بعضا" براي روزهاي پي در پي موفق به دريافت اين نوع سوخت نمي‌شوند.

"مرتضي مرادي"يك شهروند دزفولي گفت:عمده مشكل ناشي از اين است كه سهميه مورد نياز مردم اين منطقه ارسال نمي‌شود و هر ازگاهي بايد براي تهيه يك كپسول گاز مدتها عذاب كشيد.

در" گتوند " نيز در جايگاه توزيع گاز يكهزار كپسول خالي در انتظار شارژ قرار دارد ونبود آن با توجه به اينكه شهرگتوند فاقد شبكه سراسري گاز شهري است مشكلات بسياري را بويژه با سردشدن هوا براي شهروندان ايجاد كرده است.

اين مشكل به حدي است كه شمار زيادي از شهروندان گتوندي طي يكي دو روز گذشته با تجمع مقابل فرمانداري خواستار رسيدگي به اين مشكل شدند.

"محمدعلي كلانتر" يكي از شهروندان گتوندي به خبرنگار ايرنا گفت: حدود سه هفته‌است كه گاز نداريم و بطور مرتب به اين محل كه‌تنها نمايندگي توزيع گاز در اين شهر است مراجعه مي‌كنم اما تاكنون موفق به تهيه گاز نشده‌ام.

وي افزود:اين مشكل در حالي است كه استان خوزستان داراي پالايشگاه و ذخاير عظيم گاز و نفت است و شهروندان آن بويژه اهالي مناطق محروم از كمبود اين ماده سوختي در مناطق خود رنج مي‌برند.

"محمد آقاجاني"رييس شوراي اسلامي شهرستان گتوند در محل جايگاه توزيع گاز مايع به خبرنگار ايرنا گفت: با پيگيرهاي انجام شده از سوي شوراي شهر و فرمانداري با مسوولان ذي ربط قول مساعد داده شده است تا اين مشكل بزودي مرتفع شود.

فرماندار گتوند نيز با اشاره به مشكل كمبود گاز براي مردم اين منطقه خواستار رسيدگي و توجه جدي به اين معضل شد.

" قدرت‌الله اماني پور"افزود: پيگيري‌هاي لازم براي حل اين مسئله از طريق مسوولان ذي ربط و استانداري خوزستان در حال انجام است و قول مساعدداده شده است تا يك سرويس گاز اضافه بر سهميه به اين شهرستان ارسال شود.

وي گفت: اين مشكل در بخشهاي كوهستاني بويژه مناطق عشايري و نيز بخش "عقيلي" و "جنت مكان" وجود دارد و اهالي آنها از اين بابت در مضيقه‌اند.

گاز كپسول شهرهاي شمالي استان بويژه مناطق فاقد شبكه گاز شهري از طريق پالايشگاه آبادان و نيز نمايندگي توزيع گاز در انديمشك تامين مي‌شود.

يك منبع مسوول در شركت پخش فراوردهاي نفتي دزفول، دليل بروز اين مشكل را ايجاد وقفه كوتاه در پالايشگاه آبادان به‌دليل انجام سرويس و تعميرات سالانه دراين پالايشگاه اعلام كرد و گفت:اين‌مشكل ظرف سه روز آينده مرتفع خواهد شد. ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 9:13 |
استاندار خوزستان با اشاره به اهميت شهرستان دزفول بر رفع موانع اجرايي پروژه‌هاي مختلف اين شهرستان تاكيد كرد.

دكتر سيد جعفر حجازي در جمع مديران دستگاههاي اجرايي دزفول گفت: دزفول‌از بزرگترين و با اهميت‌ترين شهرهاي خوزستان است كه با مشكلاتي از قبيل تامين منابع براي استقرار و تكميل زير ساختها روبروست.

وي افزود: اين شهرستان داراي ظرفيت مناسبي در بخش گردشگري و كشاورزي است كه در صورت توجه بيشتر موجب تحول منطقه خواهد شد.

فرماندار دزفول نيز اشتغال را از مهمترين دغدغه‌هاي مردم اين شهرستان عنوان كرد.

" حميد قناعتي " با اشاره به اينكه مشكلات فعلي اشتغال را نمي‌توان با انجام يك يا چند طرح پر هزينه همچون پتروشيمي، برطرف كرد خواستار توجه به كارآفريني در بخش كارگاههاي كوچك و زودبازده شد.

وي عمده مشكلات كارآفرينان در دزفول را مسئله وثيقه بانكي دانست و گفت:
‪ ۱۸۰۰‬ميلياردريال تسهيلات ارزان قيمت مربوط به سفر سال گذشته رييس جمهوري به منطقه، اختصاص يافت كه فقط يك سوم آن جذب شده است.

قناعتي خاطرنشان كرد در صورت رفع موانع بانكي رونق عمده‌اي در بخش كارآفريني و اشتغال ايجاد خواهد شد.

استاندار خوزستان چهارشنبه در ديدار از دزفول از چند پروژه عمراني ، بافت قديم و برخي نقاط محروم اين شهر ديدن كرد و از نزديك مسايل و مشكلات اين منطقه را مورد بررسي قرار داد.

شهرستان دزفول با ‪ ۴۵۰‬هزار نفر جمعيت در شمال استان خوزستان قرار دارد و يك قطب مهم كشاورزي خوزستان به شمار مي‌رود. ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 9:10 |

يك مركزنگهداري از معلولين ذهني كه‌توسط خيرين دزفول ساخته شده‌روز دوشنبه طي آييني به بهره برداري رسيد.

اين مركز در زميني به مساحت ‪ ۱۵هزار مترمربع با زيربناي ‪ ۱۵۰۰متر مربع با دو ميليارد و ‪ ۵۰۰ميليون ريال توسط موسسه خيريه گنجويان دزفول بناشده است.

به گفته " فريدون ايرواني " يكي از اعضاي موسسه خيريه گنجويان اين مركز داراي دو سالن به همراه‌امكانات وتجهيزات رفاهي و كمك آموزشي براي نگهداري شبانه روزي از ‪ ۱۰۰معلول ذهني از نقاط مختلف طراحي و ساخته شده است.

وي افزود: اين مركز كه‌كار ساخت آن از سال ‪ ۸۲شروع شده همچنين داراي هشت هزار متر مربع محوطه و پنج هزارمترمربع زمين چمن براي انجام امور تفريحي و رفاهي معلولين است.

در اين آيين فرماندار دزفول طي‌سخنان با تجليل از اقدام خيرين دزفولي در ساخت اين مركز ويژه نگهداري معلولان گفت: نيكوكاران با اين اقدام صالح خود نقش ارزشمندي در كمك به اين قشر و جامعه ارايه كردند.

" حميد قناعتي "برضرورت توجه به امور معلولين منطقه تاكيد كردو خواستار برنامه‌ريزي و ارايه راهكارهاي مناسب جهت بكارگيري و هدايت انرژي معلولان در امور مختلف اعم از هنري و ذوقي شد.

دراين مراسم رييس اداره بهزيستي دزفول نيز با تبريك روز جهاني معلولين گفت: در اين شهرستان سه هزار و ‪ ۵۰۰نفر در زمينه انواع معلوليتهاي ذهني، جسمي، حركتي، ناشنوايي ،نابينايي شناسايي شده و تاكنون براي سه هزار و ‪ ۲۰۰نفر آنان كارت شناسايي صادر شده است.

"حسن رشادتيان " افزود: در دزفول هشت مركز نگهداري از معلولان وجود دارد و ساخت مركز ديگر در دست اقدام است.

در اين آيين كه مسوولاني از بهزيستي استان ،تني چند از نيكوكاران و خانواده‌هاي معلولان جضور داشتند " داريوش رضايي " يكي از معلولين دزفولي به زبان انگليسي روزجهاني معلولين را به تمامي معلولان تبريك گفت، و چند برنامه فرهنگي و شاد توسط معلولان منطقه اجرا شد. منبع: ایرنا

 

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 23:33 |

يكهزار دانشجوي كوهنورد در يك برنامه ورزشي به ارتفاعات بخش سردشت در شمال دزفول صعود كردند.

در اين صعود كه از دو روزگذشته با هماهنگي هيات كوهنوردي دزفول انجام شد دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي ،پيام نور ، اصول دين و آموزشكده سپاه شركت داشتند.

رييس هيات كوهنوردي دزفول با اعلام این خبر  گفت: كوهنوردان شركت‌كننده موفق شدند به قله ‪ ۱۶۵۰متري "سگريون" در شمال دزفول در منطقه كوهستاني سردشت صعود كنند.

غلامحسين حسن‌پورافزود: همچنين دانشجويان رشته تربيت بدني دانشگاه آزاد دزفول در يك برنامه ورزشي غارنوردي موفق شدند غار"خفاش"در شهرستان دهلران را در نوردند.

وي گفت:در اين برنامه غارنوردي ‪ ۱۵دانشجوي اين دانشگاه كه درس كوهنوردي را گذرانده‌اند شركت داشتند.

شهرستان دزفول در شمال استان خوزستان با داشتن ‪ ۴۰گروه كوهنوردي يكي از مناطق فعال گروه‌هاي كوهنوردي در استان خوزستان است كه اين گروهها علاوه بر فتح قله‌هاي داخل كشور تاكنون چندين صعود جهاني نيز داشته‌اند. منبع : ایر نا

 

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 23:28 |

امام جمعه دزفول در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه با گراميداشت سالروز شهادت آيت‌الله مدرس و تاسيس مجلس شوراي اسلامي گفت : مجلس از اركان مهم و شاخص نظام است.

" حجت‌الاسلام اصغر عسكري" در مصلاي امام علي (ع) دزفول افزود: مجلس باتوجه به نقش موثر خود در تصويب قوانين كشور و نظارت بر اجراي آنها از محورهاي اصلي هدايت نظام محسوب مي‌شود.

وي شهيد مدرس را فردي الگو براي نمايندگان مجلس دانست و افزود: مبارزه ايشان با رژيم ستمشاهي در دوران خفقان و ظلمت بايد براي همه نمايندگان در دوره‌هاي مختلف مجلس الگو باشد.

امام جمعه دزفول بي‌اعتنايي به دنيا و كار براي خدا را دو ويژگي برجسته شهيد آيت الله مدرس برشمرد و گفت : مردم بايد در انتخابات آتي به اين ويژگي‌ها توجه داشته باشند تا كساني به خانه ملت بروند ، به دنبال نام و نشان نباشند.

حجت‌الاسلام عسكري در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اهميت وجود انتقاد سازنده گفت : روحيه انتقادگري وا نتقاد پذيري براي پيشرفت جامعه لازم است.

وي افزود: توجه به نظر مردم و استفاده از آن در مسايل جاري براي تكامل جامعه بسيار كار ساز است ، زيرا جامعه‌اي كه در آن روحيه نقد پذيري نباشد جامعه‌اي مرده است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان كرد كه نصيحت و خير خواهي براي حاكمان ازاصول تربيتي اسلام است و اگر مسوولين اجرايي انتقاد پذير نباشند ، به استبداد خواهيم رسيد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به روز جهاني معلولين خواستار توجه مسوولين منطقه به مسايل رفاهي معلولان، بويژه در زمينه سهولت رفت و آمد معلولين در ساختمان‌هاي اداري و معابر عمومي دزفول شد و گفت: شهرداري بايد براي متخلفين از آيين نامه مربوط به پايان كار صادر نكند.ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه نهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 22:42 |

در نخستين هفته از مسابقات فوتسال ليگ برتربانوان باشگاه‌هاي ايران تيم استقلال جنوب دزفول بر تيم نساجي مازندران غلبه كرد
دراين مسابقه كه پيش از ظهر جمعه درسالن آموزش و پرورش دراهواز برگزار شد تيم استقلال جنوب دزفول با نتيجه چهار بر سه به برتري رسيد.

به گزارش روابط عمومي هيات فوتبال خوزستان دراين ديدارگلهاي تيم استقلال دزفول رابه ترتيب زيور بابايي ، زيبا بابايي سهيلا مملي و زهره كريمي پور به ثمر رساندند.

براي تيم نساجي مازندران سميه حيدرزاده (دوگل ) و هانيه بابايي گلزني كردند.

دراين مسابقات هشت تيم شركت دارد كه بصورت رفت وبرگشت با هم مسابقه مي دهند.

تيم فوتسال باشگاه استقلال جنوب دزفول سال قبل نايب قهرماني اين مسابقات را ازآن خود كرده بود.ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه نهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 22:41 |

مسابقات قهرماني تكواندو باشگاههاي بانوان استان خوزستان سالن در ورزشگاه "شهيد مجديان" دزفول آغاز شد.

در اين رقابتها كه در رده سني نوجوانان برگزار مي‌شود ، ‪ ۱۵تكواندوكار در قالب ‪ ۱۵تيم شركت دارند.

به گفته خانم " مژده پزشكيان " يكي از مسوولان برگزاري اين رقابتها،تيم هاي شركت‌كننده از شهرهاي شوش ، شوشتر ، دزفول اهواز، انديمشك ،آبادان بهبهان هستند و در اوزان مختلف رقابت خواهند كرد. ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه نهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 22:39 |

 

 

 

 دزفول- خبرنگار دژپل:فرماندار دزفول از تخصيص زمين مورد نياز براي احداث ‪ ۳۰۰واحد مسكوني در قالب تعاوني مسكن مهر دراين شهرستان خبر داد. مهندس حميد قناعتي با اعلام این خبرگفت: اين زمين به مساحت ‪ ۱/۷هكتاردراختيار ‪ ۵شركت تعاوني مسكن درمنطقه قرار مي‌گيرد.

وي اضافه كرد: تاكنون ‪ ۳۷هزار نفر در شهرستان دزفول درطرح مسكن مهر ثبت نام كردند و ‪ ۶۰تعاوني از سوي اداره تعاون اين شهرستان معرفي شده‌اند.

قناعتي گفت: ‪ ۱۴تعاوني ديگر با پوشش ‪ ۸۶۱نفر در قالب تعاوني‌هاي اداري دردزفول به ثبت رسيده و براي واگذاري زمين به اداره مسكن و شهرسازي معرفي شده‌اند.

فرماندار دزفول، عدم استفاده از زمينهاي كشاورزي براي تامين مسكن رااز نكاتي دانست كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

 

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه نهم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 22:37 |
تهران - خبرگزاری ایسکانیوز: ریاض ، مدینه و مکه سه شهر مهم عربستان، بیشترین آمار دزدی را دارد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" در کنفرانسی که با عنوان بررسی آثار اجتماعی و اقتصادی سرقت در عربستان سعودی برگزار شد مقامات مسوول اعلام کردند، سه شهر ریاض ، مکه و مدینه بالاترین آمار دزدی را به خود اختصاص داده‌اند .
بر اساس آمار ارایه شده در این کنفرانس افزایش سرقت در موسم حج به شکل قابل توجهی افزایش می یابد .
از 2701 مورد دزدی گزارش شده ، 929 مورد در ریاض ، 801 مورد در مکه و 770 مورد در مدینه بوده است.
همچنین دانشگاه علوم امنیتی نایف، در اطلاعیه ای از مردم درخواست کرد تا با مراقبت از اموال و دارایی های خود، مانع بروز چنین حوادثی شوند.
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:15 |

آنا- مقاله «مقايسه روش ترک اعتياد در معتادان گمنام (NA) با روش ترک به صورت انفرادي» توسط دکتر اقبال زارعي عضو هيات علمي گروه روان شناسي واحد رامهرمز در کنگره جهاني ترک اعتياد که چهاردهم بهمن ماه جاري در کشور هند برگزار مي شود، مورد پذيرش قرار گرفته است.
     همچنين مقاله اي با عنوان «اثر ميزان و زمان مصرف کود نيتروژن بر تجمع و کارايي مجدد انتقال نيتروژن در برگ پرچم دو رقم گندم» توسط عبدالله بحراني عضو هيات علمي اين واحد دانشگاهي در کشور مالزي ارائه شد.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:13 |

مدير گروه باستان شناسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه با اشاره به اهميت نگارسنگ هاي ايلامي در ايذه گفت: با فتوگرامتري اين نقوش بر مبناي معيارهاي کميته بين المللي مستند نگاري فرهنگي و فتوگرامتري معماري جهاني (CIPA) مي توان به طور کارآمد و هوشمندانه از اين بناها محافظت کرد.
     به گزارش آنا، مهندس ويدا گودرزي، تهيه نقش فتوگرامتري، برش هاي افقي و عمودي از نقوش، تهيه نقشه توپوگرافي، حريم نقش برجسته ها و ايجاد مدل سه بعدي کامپيوتري را از ديگر ابعاد اين طرح برشمرد و گفت: با تشکيل يک آرشيو قابل اعتماد از ميراث فرهنگي مي توان آسيب هاي وارده بر آن را تا حد زيادي بازسازي کرد.
     وي وضعيت نگهداري از اين نقوش را در حال حاضر بسيار رقت انگيز عنوان کرد و خواستار برنامه ريزي مسوولان براي حفاظت از آن ها شد.
     گفتني است، گروه باستان شناسي واحد ايذه در حال تلاش براي آماده سازي مراحل نخست ثبت جهاني اين برگ از تمدن زرين ايراني است.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:12 |
خبرگزاری ایسکانیوز : دانشگاه آزاد اسلامی راه دستیابی به گنج دانایی و توانایی را برای جوانان میهن اسلامی‌مان هموار نموده است و بستر مناسبی در جهت ترقی، پیشرفت و توسعه پایدار میهن اسلامی‌مان را در تمام عرصه‌‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی فراهم ساخته است.

به گزارش روز چهارشنبه گروه خبرنگار علمی فرهنگی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، مهندس محمدرضا کریمی رئیس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی در پنجاه و ششمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: روابط عمومی دانشگاه مرحله اطلاع رسانی را با موفقیت سپری کرده و وارد فاز آگاهی بخشی و اقناع افکار عمومی شده است.
وی افزود: منابع اطلاع رسانی دانشگاه باید با هوشمندی و تیزبینی در جهت انعکاس حقایق و واقعیات و ابهام زدایی از روند اغوا کننده جریان های اطلاع رسانی انحرافی حرکت نمایند.
وی گفت: توزیع عادلانه دانش و دسترسی به آموزش عالی در دورترین نقاط کشور، توسعه نیروی انسانی با محوریت توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ارتقای آموزش و فرهنگ عمومی، شکوفایی استعدادها و پرورش منابع انسانی توانمند، تولید علم و پژوهش محوری برخی از خدمات دانشگاه آزاد اسلامی است.
کریمی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در طول عمر خود از مقاطع مختلف و فراز و نشیب‌های فراوان عبور کرده که هر مقطع دارای الزامات و مقتضیات خاص بوده است.
کریمی اظهار داشت: روابط عمومی و منابع اطلاع‌رسانی دانشگاه باید به تبع تحولات و شرایط زمان، بیشترین فعالیت و تحول را در جهت پاسخگویی فعال و مستمر در سطح جامعه به عهده گیرند.
وی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی در متن و بطن روابط اجتماعی مردم، دارای جایگاهی بس رفیع و خلل‌ناپذیر است، تصریح کرد: سیل هجمه های غیر منصفانه، اتهامات بی اساس، تحرکات ایذایی و رفتارهای ناهنجار که در سطوح مختلف علیه دانشگاه آزاد اسلامی براه افتاد، با لطف الهی و پایمردی و ایستادگی مسوولان دانشگاه بی اثر ماند.
کریمی، حمایت قاطعانه 255 نماینده مجلس شورای اسلامی از خدمات دانشگاه آزاد اسلامی را مهر تاییدی بر عملکرد افتخارآمیز این مجموعه در داخل کشور و عرصه‌های بین‌المللی دانست و اظهار داشت: انعکاس و انتقال توفیقات، کامیابی‌ها و افتخار‌آفرینی‌های جوانان دانشجوی کشورمان به افکار عمومی، نقش مهمی در افزایش ضریب امید به زندگی و ارتقای شور و نشاط اجتماعی دارد.
وی بر ضرورت ایجاد یک سیستم مکانیزه، پیشرفته و یکپارچه اطلاع‌رسانی جهت پیشبرد اهدافِ ارتباطات در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و افزود: با بهره‌گیری از جریان فراگیر اینترنت و راه‌اندازی سیستم پورتال دانشگاه، زمینه ارتباط موثر با مخاطبان و دانشجویان میسر شد.
رئیس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه گفت: سازماندهی اطلاعات پراکنده، مکانیزه کردن روابط عمومی ها، مدیریت محتوای اطلاعات، تبادل اطلاعات با اساتید، پژوهشگران و دانشجویان و راه اندازی سیستم ویدیو کنفرانس، تلفن گویا و تلویزیون کابلی از برنامه های آتی برای تقویت جریان اطلاع رسانی است.
کریمی، توجیه دانشجویان جدید‌الورود با اقدامات ابتکاری، استفاده از پتانسیل‌های بالقوه دانشجویان در زمینه همکاری با روابط عمومی، فرهیختگان، خبرگزاری آنا و ایسکانیوز و تقویت و پر‌رنگ کردن نقش دانشجویان در اطلاع‌رسانی را از وظایف اصلی واحدهای دانشگاهی دانست.
وی، تشکیل شورای عالی اطلاع‌رسانی ایجاد کمیته مشترک همکاری‌های دانشگاه و رسانه‌ها، تدوین آیین ‌نامه ساماندهی نشریات دانشجویی، ابلاغ چارت سازمانی روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، تهیه آیین‌نامه شورای روابط عمومی مناطق، راه‌اندازی نظام پیشنهادها و برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی روابط عمومی در سطح مناطق 12 گانه را از جمله اقدامات اخیر در عرصه اطلاع‌رسانی دانشگاه برشمرد.
رئیس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه، انتشار دایره المعارف روابط عمومی، برگزاری هفته بزرگداشت دانشگاه آزاد اسلامی، انتشار تمبر ربع قرن دانشگاه، اطلاع رسانی به شهروندان از خدمات و افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی از طریق بیلبوردها، بنرهای شهری و تلویزیون های دیجیتالی، برپایی جشنواره دستاوردها و توانمندی‌های روابط عمومی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی بین رسانه ها و تدوین نظام رتبه‌بندی را از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در عرصه اطلاع‌رسانی ذکر کرد.
وی افزود: طی 20 ماهه گذشته، حجم اخبار، گزارش‌ها، نشست‌های خبری و مطبوعاتی و گفت‌ و گوهای تلویزیونی در دانشگاه آزاد اسلامی رشدی 738 درصدی؛ معادل هفت برابر دوره‌های قبل داشته است.
کریمی از برگزاری جشنواره بزرگ وبلاگ‌نویسی استادان و دانشجویان، تجلیل از نخبگان و افتخارآفرینان دانشگاه و جشنواره عکس و فیلم دانشجویی در آینده نزدیک از سوی مرکز اطلاع‌رسانی دانشگاه خبر داد.
رئیس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، بهترین ابزار تبلیغاتی دانشگاه را پاسخگویی مناسب به دانشجویان، ارتباط رو در رو، تولید اطلاعات هدفمند، ارتقای کیفیت آموزشی و خدمات رفاهی دانست.
مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، کسب رتبه نخست روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره روابط عمومی‌های کشور برای دومین بار متوالی، دریافت تندیس استاد نطقی بنیانگذار علم روابط عمومی در ایران، اختصاص لوح تقدیر و تندیس طلایی دومین و سومین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی به دانشگاه آزاد اسلامی، دریافت لوح تقدیر و انتخاب روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان روابط عمومی برتر کشور در کنفرانس بین المللی روابط عمومی برای دومین بار متوالی، دریافت لوح تقدیر و تندیس ویژه سومین جشنواره ملی پاسخگویی و خدمت‌رسانی و تقدیر ویژه از سوی فدراسیون بین‌المللی روابط عمومی را از افتخارات اخیر دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه روابط عمومی و اطلاع رسانی دانست و گفت: همچنین فرهیختگان برای سومین بار متوالی به عنوان رسانه برتر در جشنواره مطبوعات انتخاب شد.
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:10 |

همايش عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي در واحد انديمشک برگزار شد.
     به گزارش آنا، در اين مراسم که در محل تالار گل هاي انديمشک و با حضور امام جمعه، فرماندار و مسوولان ادارات و نهادهاي انقلابي شهرستان برگزار شد، ابتدا دکتر فرج اله رحماني، رئيس واحد به ارائه و گزارشي از روند رو به رشد واحد انديمشک پرداخت و سپس دکتر عصاره، پيرامون مسائل مربوط به دانشگاه آزاد و نقش سازنده آن در ارتقا سطح علمي و اجتماعي ملت ايران و افزايش اعتبار جهاني اين نهاد سخناني ايراد کرد.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:8 |
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در پاسخ به اين پرسش كه توسعه دانشگاه پيام نور و افزايش ظرفيت‌ها رقيبي براي دانشگاه آزاد اسلامي به شمار مي‌رود يا خير؟ گفت: رقيب دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه پيام نور نيست بلكه دانشگاه‌هاي معتبر دولتي هستند.
     به گزارش آنا، دكتر عبدالله جاسبي امروز در حاشيه پنجاه و ششمين اجلاس دانشگاه آزاد اسلامي درباره ميزان شهريه دانشگاه اظهار كرد: ما منتظر تعيين مدل شهريه توسط مجلس شوراي اسلامي هستيم.
     وي با بيان اينكه دانشگاه آزاد براي جذب اعضاي هيات علمي، بهترين هاي دانشگاه‌هاي كشور و افتخارات دانشگاه‌ها را جذب مي‌كند، خاطرنشان كرد: اصلاح هرم هيات علمي، ارتقاي كيفي را در پي دارد.
     رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: هر ساله تعداد درصد قبولي دانشگاه آزاد در رشته‌هاي تحصيلات تكميلي بيشتر مي‌شود و دانشگاه آزاد در آزمون کارشناسي ارشد، بيشترين قبولي را دارد و اگر از چند دانشگاه معتبر بگذريم از همه دانشگاه‌ها بهتر است.
     جاسبي در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه دانشگاه آزاد برنامه‌اي براي ايجاد مركز جديد دانشگاه آزاد در مناطق خالي از واحد دانشگاهي را دارد يا خير؟، اظهار كرد: دنبال تاسيس مراكز جديد نيستيم، ولي هنوز جاهايي هست كه نياز به تاسيس دانشگاه دارد.
     وي با اشاره به تاسيس واحد دانشگاهي در مناطق محروم گفت: تمهيداتي براي كمك به دانشجويان محروم انديشيده شده است كه مي‌توان در اين باره به وام‌هاي صندوق رفاه و وام مصوب مجلس اشاره كرد.
     وي مهمترين برنامه دانشگاه آزاد اسلامي در ارتقاي كيفيت را افزايش تعداد اعضاي هيات علمي عنوان كرد و افزود: افزايش فضاي آموزشي، تعداد مقالات، تعداد مراكز رشد فناوري، پارك هاي تحقيقاتي از ديگر برنامه‌هاي اين دانشگاه‌است.
     دكتر جاسبي در خاتمه در خصوص تاكيد دانشگاه بر برگزاري مستقل آزمون در واحدها خاطر نشان كرد: با برگزاري آزمون ها در واحدها هزينه كمتري صرف مي‌شود و ما مي‌توانيم اشراف و نظارت بيشتري داشته باشيم و در واقع مي‌خواهيم در همه زمينه‌ها خودكفا شويم.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:4 |
رضا عطوفي رايزن فرهنگي کشورمان در ارمنستان در آيين نکوداشت و مراسم شب شعر مرحوم دکتر قيصر امين پور در محل دانشگاه آچاريان شرکت كرد .
به گزارش "آنا" دراين مراسم دکتر پارسادانيان رييس کرسي  شرق شناسي دانشگاه به نمايندگي از رياست دانشگاه پروفسور خاچاطوريان به عطوفي و هيات همراه خوش آمد گفت و اظهار داشت:  به مناسبت درگذشت مرحوم دکتر قيصر امين پور برنامه شب شعر در کرسي ايران شناسي را که شامل   بررسي شخصيت و اشعار اين شاعر بزرگ و معاصر ايران و شعر خواني مي باشد را به اهالي علم و دانش تقديم مي کنيم.
 پارسادانيان ادامه داد:  فرصت براي ما کم بود ليکن با سعي و تلاش دانشجويان و اساتيد دانشگاه و همکاري رايزني فرهنگي ايران در کوتاه ترين فرصت ممکن موفق به برگزاري اين مراسم شديم.
وي همچنين در ادامه سخنان خود به تشريح وضعيت شعر و شاعران معاصر ايراني پرداخت و در ادامه با اشاره به شخصيت مرحوم دکتر قيصر امين پور، ايشان را بنيان گذار شعر انقلاب اسلامي، جنگ و شهادت دانسته و به عناوين و جوايزي که آن مرحوم در زمان حيات خود به آنها دست يافته بود اشاره نمود و در پايان يکي از اشعار بلند آن مرحوم را در رابطه با جنگ قرائت كرد.
سپس عطوفي درسخنان خود از پيگيري مسئولين دانشگاه آچاريان، اساتيد و دانشجويان که در اين مراسم حضور يافته اند تشکر و قدرداني كرد.
رايزن فرهنگي کشورمان  د راين مراسم اظهار داشت:  مرحوم دکتر قيصر امين پور از جمله شاعران معاصر ايران هستند که حق بزرگي بر گردن شعر ايران  اسلامي دارند در همين رابطه رهبر معظم  انقلاب اسلامي آيت ا... خامنه اي در  پيامي به مناسبت وفات ايشان فرمودند:  «مرحوم دکتر قيصر امين پور شاعر فرزانه انقلاب بودند».  و شما مي دانيد رهبر انقلاب اسلامي ايران فردي شعر شناس و خبره مي باشند و وقتي ايشان اينچنين جمله اي در رابطه با شخصيت آن مرحوم مي فرمايند ما مطمئن هستيم که جايگاه اين شاعر بسيار رفيع مي باشد.
وي در  ادامه افزود:  دکتر قيصر امين پور از زماني ميان قشر روشنفکر و جوان مشهور شد که شعر «ناگهان زود دير مي شود» را سرود او 48 سال بيشتر عمر نکرد و در  شهر دزفول از استان خوزستان متولد شد.  از ابتدا به حرفه نقاشي روي آورد و  در خوشنويسي هم دستي داشت ليکن پس از مطالعاتي پيرامون شعر راه خود را انتخاب و سرودن شعر را به صورت حرفه اي آغاز نمود.
عطوفي با اشاره به اينکه مرحوم امين پور ابتدا براي کودکان و نوجوانان شعر مي سرود و چندين اثر او در کتب درسي به چاپ رسيد اظهار داشت:  او پس از مدتي شکل ديگري به شعر خود داد و شعر را به سنين بالا آورد و با نظم زيباي فارسي به تبيين انقلاب اسلامي پرداخت، رايزني فرهنگي نيز تعدادي از اشعار اين شاعر بزرگ را در کتاب «گنبد طلايي – شعر معاصر ايران» و کتاب ديگري به نام «طلوع پيامبر» به زبان ارمني به چاپ رسانيده است و اکنون هم تصميم داريم منتخبي از اشعار او را به زبان ارمني ترجمه و به چاپ برسانيم.  در شماره آينده روزنامه گراکان ترت که ارگان کانون نويسندگان ارمنستان مي باشد نيز اشعاري از آن شاعر بزرگ به چاپ خواهد رسيد.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:3 |

دانشگاه آزاد اسلامي نهادي آموزشي است و وظيفه اي براي اشتغال زايي دانشجويان و فارغ التحصيلان خود ندارد.
     به گزارش خبرنگار دانشگاهي آنا، مهندس حسين انتظامي، مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس کانون فارغ التحصيلان با حضور در پنجاه و ششمين اجلاس شوراي مرکزي اين دانشگاه که در واحد علوم و تحقيقات برگزار شد، ضمن بيان اين مطلب تاکيد کرد: کانون فارغ التحصيلان، اگر چه داراي ساختار و هيات علمي واحدي است، اما جزو بدنه دانشگاه آزاد اسلامي محسوب مي شود.
     وي با اشاره به بخشنامه اخير دکتر جاسبي به واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي، افزود: طي اين بخشنامه از واحدهاي دانشگاهي خواسته شده است تا بخشي از فضاهاي خالي خود را در اختيار کانون فارغ التحصيلان قرار دهند و بدين گونه با آن همکاري داشته باشند.
     مهندس انتظامي با تاکيد بر توسعه بيشتر فعاليت هاي اين کانون گفت: برگزاري دوره هاي آموزش تکميلي که در برنامه چشم انداز توسعه به آن توصيه شده و همچنين سمينارهاي آموزشي در دستور کار کانون فارغ التحصيلان قرار دارد.
     به گفته وي تعداد فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي بيش از دو ميليون نفر است و تنها 100 هزار نفر از آنان در کانون فارغ التحصيلان عضو هستند که اين رقم بسيار ناچيز است.
     رئيس کانون فارغ التحصيلان خاطرنشان کرد: از ميان 100 هزار عضو کانون فارغ التحصيلان تنها 40 هزار نفر حضور مستمر دارند و بابت آن حق عضويت مي پردازند که اين رقم آمار جالبي نيست و با چشم انداز توسعه کانون فاصله زيادي دارد.
     مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: با توسعه کانون فارغ التحصيلان مي توانيم تمام نخبگان تربيت شده در دانشگاه آزاد اسلامي که در اقصي نقاط کشور و جهان هستند را به وسيله شبکه اي به دانشگاه وصل کنيم.
     وي با اشاره به اينکه پيش بيني مي شود در فروردين ماه سال آتي، اعضاي فعال اين کانون افزايش يابد، گفت: عضويت در کانون يکي از شرايط شرکت در انتخابات کانون است.
     مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به اهميت برگزاري انتخابات در کانون فارغ التحصيلان گفت: اين انتخابات براي هدايت فارغ التحصيلان براي حضور در نظام صنفي داراي اهميت است.
     وي ليست ارائه شده از سوي کانون فارغ التحصيلان براي شرکت در انتخابات نظام صنفي- نظام پزشکي، روان پزشکي و امور پزشکي را بسيار موفق ارزيابي کرد و اذعان داشت: ليست ارايه شده از سوي کانون در اين انتخابات اثرگذار بوده و برخي از نمايندگان منتخب از ليست اين کانون بودند.
     به اعتقاد وي، بهره برداري از موفقيت کانون فارغ التحصيلان در انتخابات نظام صنفي چه به صورت مستقيم و چه غير مستقيم متوجه دانشگاه آزاد اسلامي است.
     مهندس انتظامي از فعاليت مجدد نشريه کانون فارغ التحصيلان از ابتداي دي ماه سال جاري خبر داد و گفت: دانشجويان مي توانند با رويکرد کارآفريني و اشتغال از اين ترمينال بهره بگيرند.
     وي با اشاره به اينکه واحدهاي دانشگاهي در اختصاص کمک مالي به کانون فارغ التحصيلان صاحب اختيار هستند، گفت: اين واحدها مي توانند در آيين نامه معاملاتي کانون فارغ التحصيلان نقش داشته باشند.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:2 |
 
   

دزفول - خبرنگار دژپل :مقاله عضو هيات علمي واحد دزفول به دهمين سمينار بين المللي گياه پزشکي در کشور هند راه يافت.
     اين مقاله توسط پريسا سليماني با عنوان: ويروس موزاييک کاهو (LMV) ويروس موزاييک خيار (CMV) و ويروس پژمردگي خالدار گوجه فرنگي (TSWV) روي کاهو است که به صورت پوستر ارائه خواهد شد.
     اين سمينار، روزهاي 15 تا 19 اکتبر سال 2007 با حضور محققان و پژوهشگران از سراسر جهان در دهلي نو برگزار مي شود.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 13:25 |

دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول موفق به اختراع سيستم پيشگيري از تصادف دوباره در محل حادثه، با استفاده از امواج ال‌پي دي   L.p.d شد.
 دزفول ـ خبرگزاری آنا:اكبر رضايي سردار آبادي مخترع اين سيستم گفت: اين سيستم با استفاده از تكنيك امواج كوتاه برد L.p.d با برد 300 متر به محض وقوع تصادف در هواي مه آلود و يا معمولي به رانندگاني كه در حال عبور از جاده محل حادثه هستند هشدار وقوع تصادف را مي‌دهد و از برخورد با ديگر خودروها جلوگيري مي‌كند.
وي ‌از ويژگيهاي اختراع خود را ممانعت از وقوع تصادفات ديگر و متوقف كردن خودرو و يا كاهش سرعت با استفاده از يك فرستنده و گيرنده هشداردهنده كه در خودرو نصب مي‌شود، اعلام كرد.
رضايي ساخت دستگاه استفاده از قدرت مغناطيسي در ترمزاي بي‌اسA.B.S در خودروها را از ديگر اختراعات خود ذكر كرد.
وي افزود: در اين اختراع با استفاده از سنسورهايي (دستگاه هاي حس گر) و حذف چند قطعه در ترمز از قدرت مغناطيسي در ترمز اي بي‌اس به صورت فوق كلاسيك استفاده شده است.
به گفته ‌اين مخترع از ويژگي هاي اين سيستم حذف پدال پايي ترمز است كه به جاي آن از يك كليد لمسي و يا اهرمي بسيار نرم در فرمان يا كنار فرمان استفاده خواهد شد. وي حذف قطع و وصل‌ها در هنگام گرفتن ترمز كه درسيستم فعلي ترمز A.B.S وجود دارد و افزايش سرعت در هنگام ترمز را از ديگر ويژگيهاي‌اين اختراع خود اعلام كرد.
وي گفت: از سوي فدراسيون مخترعين بين‌المللي (IFIA) دفتر نمايندگي ايران جهت شركت در مسابقات اختراعات و ابداعات و نمايشگاه هاي روسيه و انگلستان كه دو ماه آينده برگزار خواهد شد، دعوت شده است.
هر دو اختراع اين جوان در اداره كل ثبت شركتها و مالكيت صنعتي به شماره‌هاي 42780 و 42781 در شهريور ماه 1386 به ثبت رسيده است.
رضايي سردارآبادي دانشجوي سال سوم كارشناسي رشته برق قدرت در دانشگاه آزاد اسلامي دزفول است.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 13:23 |
مدیر شرکت برق دزفول از بهره برداری ‪ ۴۳۲‬پروژه برق تا پایان سال جاری دراین شهرستان خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی شرکت برق دزفول، مهندس محمد رحیم خانی با اعلام این خبر گفت: این پروژه ها شامل ‪ ۲۴۹‬پروژه اصلاح شبکه، ‪ ۱۱۳‬پروژه توسعه شبکه و ‪ ۷۰‬پروژه ساماندهی است با اعتباری افزون بر ‪ ۳۸‬میلیارد ریال در دست اجراست.
وی بااشاره به کاهش آمار خاموشی در منطقه افزود: دزفول درنیمه نخست سال جاری بالاترین آمار کاهش خاموشی باکاهش ‪ ۲۵‬درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
رحیم خانی اظهارداشت: با وارد شدن دو ایستگاه فوق توزیع کاشفیه و شهرک صنعتی دزفول وضعیت پایداری شبکه در شرایط مطلوبتری قرار خواهد گرفت.
مدیر شرکت برق دزفول درباره عملکرد این اداره در واگذاری انشعاب برق گفت: امسال در مجموع پنج هزار و ‪ ۴۴۶‬اشتراک جدید واگذار شده است.
وی افزود: دراین مدت بیش از شش هزار و ‪ ۹۰۰‬مترشبکه فشار ضعیف، ‪ ۲۸‬هزار و ‪ ۳۴۱‬اصله پایه تلسکوپی و ‪ ۶۸۲‬دستگاه چراغ با کابل زمینی نصب و احداث شده است.
رحیم خانی درمورد بهینه‌سازی شبکه از تعویض ‪ ۳۲‬هزارو ‪ ۵۰۰‬مترسیم فرسوده در سال ‪ ۸۵‬و نیمه اول سال ‪ ۸۶‬خبر داد واضافه کرد: برای تحقق این امر ‪۵۸‬ میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیر شرکت برق دزفول ابرازامیدواری کرد، با انجام تعمیرات پیشگیرانه که از مهرماه امسال آغاز شده تابستان آینده پایداری شبکه برق دراین شهرستان مطلوب تر شود. منبع: ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 13:14 |

 

دزفول خبرگزاری ایسکانیوز : در شهر دزفول در فضا های معنویشان مثل مساجد، مقبره، مدرسه علاوه برآجر از کاشی نیز استفاده شده که در مورد منازل مسکونی کاشی کاری وجود ندارد و در معماری ایرانیان مذهب نقش اساسی دارا است .

به گزارش  خبرنگار علمی فرهنگی ایسکانیوز غلامرضا نعیما کارشناس ارشد معماری در همایش هسته علمی جهانگردی تحت عنوان معماری سنتی شهر آجر (دزفول ) که به همت بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات برگزار شدگفت: دزفول یکی از زیباترین شهرهای دنیا است .این شهر دارای یک هنر شهودی و عرفانی است که نشان دهنده انقلابی در معماری است.
وی ادامه داد: خوزستان بیش از 100 سال است که مشکلات خاص خود آن هم به دلیل ذخایر نفت ،گاز و ... است . این استان که تمدن ایرانیان در آنجا قراردارد ، همیشه مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته است.
نعیما با اشاره به این مطلب که در شهر دزفول آجر را می پختند و آن را لعاب می دادند ادامه داد: البته ایلامی ها پختن آجر را از بابل ها یاد گرفتند و از این طریق ساختن گنبد و طاق به دنیا عرضه کردند.
وی افزود : کلمه دزفول از کلمه دژپل (دو کلمه دژ و پل )گرفته شده که در واقع پل همان پل است و دژ را به این دلیل می گفتند که در دو سر پل دژبان هایی وجود داشت که اسیران را در آنجا نگه داری می کردند ،بعد از گذشت زمان به دلیل اینکه در زبان عربی کلمه (ژ – پ) وجود نداشت به کلمه دزفول تغییر یافت.
نعیما گفت: خانه ها در شهر دزفول معمولا" در ابتدای رودخانه ها ساخته می شد و چون آفتاب در این خطه زیاد بود معمولا" خانه هایشان را پشت به خورشید می ساختند و این باعث کوچک شدن سطح خانه ها و افزایش ارتفاع خانه ها می شد.
وی با بیان این مطلب که آجرهای خانه ها در دزفول با همان ضخامت دارای نقش کالبدی و تزئینی است ادامه داد: محله قلعه یکی از قدیمی ترین محله های دزفول است که در آنجا خانه ها به صورت پلکانی ساخته شده و حجم خانه ها در هم تنیده شده است و کوچه ها با شیب خاصی به سمت رودخانه می روند .
وی با اشاره با این مطب که خانه های شهر دزفول تحت تاثیر معماری ساسانی بوده است ادامه داد: در شهر دزفول در فضا های معنویشان مثل مساجد، مقبره، مدرسه علاوه برآجر از کاشی نیز استفاده شده که در مورد منازل مسکونی کاشی کاری وجود ندارد و در معماری ایرانیان مذهب نقش اساسی دارا است .//چرخابی

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 13:11 |
رییس اداره امور عشایر دزفول گفت: ‪ ۸۷۰‬میلیون ریال برای اجرای پروژه‌های عمرانی و رفاهی در مناطق عشایری این شهرستان در سال جاری هزینه شد.

 مهندس غلامرضا دیناری با اعلام این خبر گفت : این مبلغ برای اجرای مرمت و نگهداری راههای عشایری به طول ‪ ۲۵‬کیلومتر، مرمت منبع ذخیره آب منطقه" تاف" زرین سردشت،احداث جایگاه نفت‌وگاز درمنطقه "دول زنگی"، بهسازی و جدول بندی و آسفالت راه کانون عشایرکوثر به طول پنج کیلومتر هزینه شده است.
وی مسیرشکافی و احداث ابنیه فنی در جاده‌های مناطق" پیرفزک" ،" کارنج" و "گنبد پانتار" جمعا به طول ‪ ۱۸/۵‬کیلومتر و آموزش یکهزار نفر از عشایر در زمینه‌های مختلف را از دیگر طرحهای امور عشایر در منطقه اعلام کرد.
رییس اداره امور عشایر دزفول شمار عشایراعم از درون کوچ و برون کوچ که به مناطق مختلف دزفول می‌آیند را حدود هشت هزار خانواراعلام کرد.
وی افزود: عشایر کوچ رو از شهرهای فریدونشهر استان اصفهان ، دورود و الیگودرز استان لرستان به این منطقه قشلاق می‌کنند.
دیناری گفت: اداره امور عشایر دزفول برای رفاه حال عشایر همچنین خدماتی از جمله تامین مایحتاج عمومی آنها شامل آرد، قند، روغن،برنج ،علوفه دامی و غیره به عشایر ارایه می‌دهد.
بنا به اظهار وی عشایر شهرستان دزفول دارای حدود ‪ ۶۹۶‬هزار راس انواع دام می‌باشند.
شهرستان دزفول در شمال استان خوزستان هر ساله با خنک شدن هوا در اواسط فصل پاییز میزبان شمار زیادی عشایر از مناطق سردسیری است./
منبع: ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در چهارشنبه هفتم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 13:4 |

 

امام جمعه دزفول بااشاره به وجود بسترهاي مناسب در منطقه خواستار تلاش و برنامه ريزي براي صنعتي شدن اين شهرستان شد.

حجت‌الاسلام "اصغر عسگري" روز شنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان دزفول كه در ستاد فرماندهي نيروي مقاومت بسيج شهرستان برگزار گفت: دراين منطقه بيشتر تكيه روي كشاورزي است درحاليكه بسترهاي مناسبي براي صنعتي شدن وجود دارد.

وي افزود: مي‌توان با يك رويكرد مناسب با توجه به امكانات موجود زمينه را براي صنعتي شدن منطقه مهياكرد تافرصت اشتغال براي تعداد زيادي جوانان جوينده كار فراهم شود.

حجت‌الاسلام عسگري بااشاره به هفته بسيج اظهارداشت: بسيج جايگاه ارزشمندي دارد و نقش مهم آن را بايد در دوران دفاع مقدس شناخت.

دراين نشست فرماندار دزفول با اشاره به آغاز مرحله دوم سفرهاي استاني هيات دولت گفت: در سفر ديماه سال گذشته رييس جمهوري به اين شهرستان ‪۳۴ هزار نامه از سوي مردم تقديم شد كه به بخشي از آنها پاسخ داده شده است.

"حميد قناعتي" با بزرگداشت هفته كتاب و كتابخواني خواستار كمك و تجهيز كتابخانه‌هاي منطقه شد و افزود: وقف كتاب بايد بصورت يك سنت شود.

وي، با بيان اينكه دراين شهرستان هفت كتابخانه فعاليت دارد، افزود:اين كتابخانه‌ها داراي ‪ ۷۷هزار جلد كتاب است.

درادامه فرمانده ناحيه مقاومت بسيج دزفول گزارشي از عملكرد و برنامه‌هاي اين نهاد را ارايه كرد و گفت: بسيجيان در همه صحنه‌هاي نقش مهم و سرنوشت ساز ايفا مي‌كنند.

سرهنگ پاسدار "حسن فضيلت پناه" افزود: در هفته بسيج ‪ ۱۰۰برنامه مختلف فرهنگي و ورزشي از جمله غبار روبي مزار شهدا، ديدار با خانواده‌هاي شاهد، آيين شب شعر و خاطره، افتتاح پنج پايگاه مقاومت بسيج و تجليل از بسيجيان نمونه تدارك ديده شده است. منبع: ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه چهارم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 1:3 |
به مناسبت هفته گراميداشت بسيج يك دور مسابقه دو بسيجيان با عنوان " دو رهروان شهدا" روز جمعه در دزفول برگزار شد.

در اين سابقه دوهزار بسيجي از اقشار مختلف شركت داشتند واز محل ورزشگاه شهيد ناجي به مسافت سه كيلومتر دويدند.

در پايان اين رقابت به ‪ ۲۰۰‬نفر از افراد برتر هدايايي به رسم يادبود و گراميداشت هفته بسيج اهدا شد.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در یکشنبه چهارم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 1:1 |

آشناییپس از فتح ایران این کشور یکی از پهناورترین و دانش پرورترین ایالات اسلامی آن دوران به حساب می آمد.در طی قرون نخستین تاریخ اسلامی تنها در ایران بیش از 600 کتابخانه وجود داشته است که برخی از انها از شهرت و آوازه ای جهانی برخوردار بوده اند (1)تامپسون مورخ برجسته در حوزه کتابخانه های قرون وسطی درباره کتابخانه های ایران در آن دوره می نویسد:در ایران هر شهر مهم دارای کتابخانه بوده است.مجموعه های بزرگ در نیشابور،اصفهان،بصره،شیراز ،مرو و موصل یافت می شد.(2) کتابخانه های مساجد در ایران سرنوشتی تقریبا مشابه با سرنوشت کتابخانه های مساجد در دیگر کشورهای اسلامی داشته اند.پس از حمله اعراب و سقوط امپراطوری بزرگ ایران ایرانیان از همان آغاز دین اسلام را به عنوان دین رسمی خویش برگزیدند.در ابتدا مسلمانان فضاهای موجودی که در ایران وجود داشت و پیش از تصرف ایران برای انجام مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می گرفت را بعنوان محلی برای انجام فرائض مذهبی خود در نظر گرفتند.مثلا ایوان مدائن واقع در کاخ ساسانیان (طاق کسری) را برای برگزاری نماز در نظر گرفتند و یا مسجد بال در قزوین در واقع همان سالن اجتماعات بزرگ در زمان هخامنشی است که تغییر کابردی داده شده و به مسجد تبدیل شده بود.(3)سپس برای ساختن مسجد بزرگ از خود ابتکارات قابل توجهی نشان دادند به گونه ای که تقلید و تبدیل آثار هنری ایرانیان در ساخت مساجد یعنی سردرها استثنایی و روبناهای پر تلالو که با کاشی های سرامیک براق تزیین شده اند.(4) سبک جدید را در تاسیس مساجد پدید آورد.ایرانیان با تاسیس کتابخانه های مساجد و تشکیل جلسات بحث و گفتگو رونق خاصی به مساجد و در نهایت به کتابخانه های مساجد بخشیدند .ایرانیان که خود همواره در کسب علم و دانش زبانزد عام و خاص بوده اند از دانشمندان دیگر کشورها نیز به گرمی پذیرایی می کردند.در این میان حضور سلاطین دانش پرور ایرانی در پیشرفت کتابخانه ها تاثیر بسزایی داشت.حمله مغول به ایران که با آتش و ویرانی همراه بود عملا کتابخانه های مساجد را از بین برد.دانشمندان ایرانی یا به دیگر کشورخای اسلامی گریختند و یا در منازل خویش سکوتی تلخ را به نظاره نشستند.به این ترتیب دانش اندوزی و کتابخوانی جای خود را به تمجید و ترس داد و از کتابخانه های مساجد چیزی جز خاطره ای در اذهان باقی نماند.پس از حمله مغول و با شکل گیری دوباره حکومتهای ایرانی بویژه از دوره صفویه به بعد مساجد رونق دوباره ای یافتند و به تدریج بر تعداد کتابخانه های مساجد نیز افزئده گشت.روند افزایش کتابخانه های مساجد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران ادامه داشت.پس از پیروزی انقلاب اسلامی مساجد دوباره کانون توجه مردم بویژه جوانان قرار گرفت.دولت نیز به امور مساجد توجه بیشتری معطوف داشت و برای توسعه مساجد و اهتمام به امور سازمانهای مختلفی مثل (مرکز رسیدگی به امور مساجد) ،موسسه عمران مساجد) و (ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد)را تشکیل داد.

اهمیت و تفاوت کتابخانه های مساجد با سایر کتابخانه ها

کتابخانه های مساجد با وقف کتابها از سوی دانشمندان ،علمای اسلامی و مردم بنیانگذاری شدند.از آنجا که مسجد محلی عبادی است و در بین مسلمانان از حرمت و قداست خاصی برخوردار است بنابراین می توان گفت که مردمی بودن مهمترین خصیصه ای است که کتابخانه های مساجد را از سایر کتابخانه ها متمایز می کند.این نوع کتابخانه ها با توجه به نیازهای خاص جامعه مسجد را که اغلب از جوانان تشکیل می شود مجموعه سازی می شوند و والدین که اطمینانی ه هیچگاه درسایر مراکز تربیتی ،آموزشی و تعلیمی نمی توان از آن سراغ گرفت فرزندان خود را به حضور در این مکان تشویق می کنند.کتابخانه های مساجد بدون دخالت مستقیم دولت و غالبا از سوی مردم ساخته می شود و همین مردم خود اداره آن را نیز بر عهده می گیرند.بنابراین می توان تفاوتهای کتابخانه های مساجد با سایر کتابخانه ها را به شرح زیر خلاصه کرد:

کتابخانه های مساجد چون مردمی هستند عملا مردم خود را صاحب و حافظ آن می دانند.ساعات کاری کتابخانه های مساجد معمولا بر اساس نیاز مراجعان تنظیم می شود.عضویت همه افراد با هر سطحی از سواد در کتابخانه های مساجد آزاد است.چون مردم خود کتابخانه های مساجد را بنیانگذاری می کنند بنابراین خودنیز بار مالی آن را برعهده گرفته و بر دولت هزینه ای متحمل نمی شود.مدیریت کتابخانه های مساجدبا نیروهای محلی است .شناختی که این افراد از نیازهای مردم محل خود دارند و نیز شناخت کامل مردم از این افراد باعث جذب ساکنان محل کتابخانه می شود.با توجه به اینکه انجام وظیفه در کتابخانه های مساجد خود خواسته است و افراد برای کسب ثواب در این کتابخانه ها مشغول بکار می شوند بنابراین اشتیاق شدیدی به راهنمایی مراجعین و رفع نیازهای اطلاعاتی آنها وجود دارد.ت.سعه کتابخانه های مساجد به اعتماد محلی نیز وابسته است.وقتی کتابخانه در جایی استقرار می یابد که امن ترین محل از نظر مسلمانان است اعتماد محلی نیز افزایش می یابد.کتابخانه های مساجد با نیروهای داوطلب اداره می شود.این امر هزینه دولت برای استخدام کتابداران برای اداره این کتابخانه را کاهش می دهد.با عنایت به حرمت و قداست مساجد و وابستگی کتابخانه های مساجد به مسجد امکان وجود کتابخانه های ضاله انحرافی یا نا مناسب در مجموعه آنها بسیار نادر است.هر جا مسجد باشد اغلب کتابخانه ای نیز در جوار آن وجود دارد.بنابراین با توجه به شمار زیاد مساجد در جوامع اسلامی کتابخانه های مساجدنیز نسبت به سایر کتابخانه ها از فراوانی بیشتری برخوردارند.افراد معمولا بیشترین و ارزشمندترین کتابهای خود را وقف مساجد می کنند.بنابراین در بسیاری از کتابخانه های مساجد کتابهایی را می توان یافت که شاید در جای دیگری نتوان از آنها سراغ گرفت.استفاده از کتابخانه های مساجد اغلب رایگان است و حق عضویت دریافتی در صورت دریافت بسیار ناچیز است.والدین با آگاهی از حضور فرزندان خود در کتابخانه احساس امنیت بیشتری می کنند.با توجه به اینکه افراد کتابخانه مسجد را جزء اموال مسجد به حساب می آورند و از آنجا که در کتابخانه های مساجد کتابهای زیادی وجود دارد حرمت مساجد و اعتقاد به قداست اموال وقفی و پرهیز از برداشتن آنها باعث می شود تا میزان سرقت کتاب در کتابخانه های مساجد نسبت به سایر کتابخانه ها کمتر شود.مقررات دست و پاگیر ادارای در کتابخانه های مساجد وجود ندارد.بنابراین برای استفاده بهینه مراجعان از کتابخانه مقررات حاکم با انعطاف بیشتری اجرا می شود.

                                                                              محمد حسین جوهر

                                                                 کارشناس فقه و حقوق اسلامی

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه سوم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 0:57 |

مردم:

منطقه سرمیدان بزرگ و اطراف آن که یکی از قدیمی ترین مناطق شهرستان دزفول می باشد متاسفانه تنها منطقه شهرستان است که فقاد لوله کشی گاز می باشد و اهالی این منطقه از این نعمت خدادادی بی بهره اند و با وجود پیگیریهای مستمر و مجدانه اهالی محله در طول 8 سال گذشته از طریق فرمانداری،شهرداری و شرکت گاز تا کنون هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است و مسولین شرکت گاز نیز جواب درستی به ما نمی دهند.مشکلات این محله زیاد است و این مشکل مزید آن شده است و با وجود کم بودن گاز مایع در این شهر بسیار اذیت می شود و باید متحمل هزینه های گزافی بشوند مخصوصا در سرمای زمستان ناراحتی به حد آخر خود می رسد زمانیکه مشاهده می شود شرکت گاز بصورت استثنایی فقط برای یک خانوار لوله کشی گاز نمایند .اگر گازکشی مقدور نیست چرا اینطور عمل می کنند و اگر امکان دارد چرا برای کل منطقه گازکشی نمی کنند؟ عده ای اهالی محل

 

کسی پاسخگوی مشکلات رانندگان آژانس ها نیست!

از جمله مشاغل سخت و حساس در جامعه که به نوعی چرخه فعالیت زندگی و کار با آن آغاز می شود ،حرفه رانندگی است که به طرق مختلف در سطح جامعه شاهد حضور رانندگان هستیم .اما آنچه که در این میان علی رغم حضور همه جانبه قشر زحمت کش راننده به چشم نمی آید خدمت رسانی به این افراد است .به هر حال رانندگان ادارات ،شرکتها و.. و سازمانهای دولتی با بهره مندی از حقوق و مزایای مربوطه و.. از دغدغه تامین منابع مالی تا حدودیب فارغ هستند اما رانندگان آزاد یا همان رانندگان آژانسها که از هیچگونه حمایت و کمک دولت بی بهره هستند و با مشکلات فراوانی به مراتب جدی تر از دیگر رانندگان مواجه هستند چه کسی باید پاسخگوی مشکل آنان باشد .ما رانندگان آژانسها تا قبل از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین مشکلات خاص خود از جمله کرای ها ،بیمه رانندگان ،تامین قطعات یدکی همانند تاکسی داران و استفاده از دیگر مزایای سازمان تاکسی رانی را داشته که علی رغم پرداخت حق عضویت و هزینه های مربوطه از آنها محروم بوده و حتی از تردد در مسیر طرح ترافیک که با کار و شغل و درآمد ارتباط مستقیم داشته هم محروم بودیم و تلاش ما برای رفع این مشکلات کار به جایی نبرده و این همه صرفنظر از مشکلات درون سازمانی و مجموعه آژانسها و مدیریت مسولان آژانسها می باشد و پس از اجرای سهمیه بندی بنزین مشکلات ما تبدیل به معضل شد و باعث شد کمر ما زیر بار سنگین این مشکلات طاقت فرسا خم شود و دچار مشکلات مالی فراوان شویم.شاید این نکته را کسی باور نکند ولی کسانی که از وضع این قشر خبر دارند وی دانند که با وضعیت موجود فقط باسیلی صورت خود را سرخ می کنیم و تعهداتی را که قبلا بر اساس وضعیت موجود و نبود سهمیه برای خود بوجود آورده مثل اخذ وام که عمدتا خودروهایی بصورت اقساط خریداری شده اینک در پرداخت آن باید زندگی خود را بفروشد و اقساط و بدهی ماهانه خود را پرداخت نماییم یعنی پیشرفتی که نداشته و بصورت عادی بوده ایم اینک به عقب در حال برگشت هستیم با این تفاوت کوهی از مشکلات و زندگی خود را نیز بر دوش داریم.از دیگر مشکلات این قشر عدم توجه تاکسیرانی در ارائه قیمت کارشناسی و حقیقی است که با توجه به افزایش قیمتها و نیز نرخ تورم سالانه هنوز قیمت خدمات آژانسها تقریبا طی چند سال اخیر رشد نکرده و متناسب با نوع خدمات و زحمات رانندگان و گرانی قطعات یدکی و هزینه های جاری مثل بنزین و روغن و... اعلام نگردیده است.شاید بتوان گفت که کرایه آزانس ها در حال حاضر ارزان ترین کالای خدماتی به مردم است که با توجه به حساسیت ،اهمیت و نوع کار از تنقلات کم ارزشی مثل پفک  چیپس نیز ارزان تر است .کارت سوخت که رگ حیاتی راننده است هنوز بسیاری از آنها صادر نشده است و متولی و پاسخگویی نیز نداریم و حتی کارتهای صادر شده را که از اینترنت پیگیری کردیم هنوز بدست نیاورده ایم که با این اوصاف وضعیت ما به خوبی مشخص است لذا انتظار داریم برای این قشر زحمت کش و حساس که باید بدون دغدغه به کار خود فکر نمایند چاره اندیشی شود تا علاوه بر مراعات حقوق آنان از مشکلات روحی و روانی این افراد که بسیاری با وضعیت موجود دچار بحران در زندگی شده اند کاسته شود و این قشر بدون دغدغه فکری در مسیر کار حرکت نمایند.

 

                                                                                  سیدسیامک آهویی

                                                                                راننده آژانس

 

با عرض سلام و خسته نباشی خدمت صاحب امتیاز و مدیر مسول نشریه دژپل (مهندس چرخابی ) با آرزوی موفقیت برای شما و نشریه و عزیزانی که در این راه به شما یاری می رسانند به عرض چند نکته می پردازم:

1-نشریه نوپای دزپل متاسفانه بر روی دکه های روزنامه فروشی اهواز دیده نمی شود و مادر حالیکه شدیدا بدنبال خرید و خواندن آن هستیم باید پس  از خرید خانواده از دزفول با ارسال به اهواز به دستمان برسد .

2-لطفا در مورد پروژه سبزقبا نیز مطالبی یادداشت نمایید چون در حالیکه در مرکز شهر واقع شده ولی هیچ تغییر شایانی در آن دیده نمی شود بخصوصض در مورد ترافیک خیابان امام خمینی .

3-در مورد کارهای اینده شورای شهر محترم شهرستان مطالبی بنویسید و در مورد انتخاب شهردار آینده .

4-رفت و آمد بر روی پل قدیم که از ارزشمندترین آثار تاریخی شهر و نماد ان می باشد.

5-در مورد حضور مجدد یک تیم فوتبال در لیگهای کشور و بازسازی استادیوم مجدیان.

در پایان لازم به ذکر است که بنده دانشجوی رشته محیط زیست (منابع طبیعی )دانشگاه آزاد اهواز هستم و در صورت لزوم می توانم به نشریه شهرم کمک و در صورت موجود بودن مطالب و عکسهایی را به نشریه هدیه کنم.

 

                                                                                   اهواز- علی محمد یزدانی نسب

دژپل :جناب آقای علی محمد یزدانی نسب :

از حسن نظر شما به دژپل سپاسگزاریم و اما بعد :

رفع مشکل توزیع شهرستانها در حال انجام است و به لطف خدا از این شماره این مشکل مرتفع گردیده است .در خصوص سایر مطالب مورد اشاره جنابعالی چنانچه مطالب و یا گزارشهایی از سوی متولیان امر از جمله اداره اوقاف و امور خیریه ،شوراهای محترم شهر ،میراث فرهنگی ،اداره تربیت بدنی ارسال گردد درج خواهد شد کمااینکه این نشریه همانطور که قبلا نیز اشاره گردید آماده درج نظرات ،انتقادات ،پیشنهادات و اخبار شهرونداناست .برای جنابعالی آرزوی موفقیت و ادامه تحصیل در دانشگاه را آرزومندیم.

 

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه سوم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 0:55 |

ازسري مسابقات فوتبال ليگ دسته يك باشگاه‌هاي كشور عصرجمعه در يك بازي پرگل تيم پرسپوليس دزفول تيم تربيت بدني يزد را با نتيجه  ‪  ‪ ۷بر۲شكست داد.

در اين ديدار كه در ورزشگاه شهيد مجديان دزفول انجام شد، علي قنبري سه گل،محمدرضا نويدي و جاسم كعب هر كدام يك گل و جواد حسيني دو گل براي تيم پرسپوليس دزفول وارد دروازه تربيت بدني يزد كردند.

گل‌هاي تيم تربيت بدني يزد نيز به ترتيب توسط رضا ولي زاده و محمد حسين دهقاني به ثمر رسيد.

داوري اين ديدار كه شمار زيادي از علاقه‌مندان به فوتبال آن را تماشا كردند به عهده احمدرضا جمالي و با كمك اميد ميثاق و حيدر عسكري بود.

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در شنبه سوم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 0:50 |

رعایت حقوق شهروندی...خیابانهای شهر توقفگاه خودروهای سنگین..

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه دوم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:45 |

آيين جشن كتاب به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني سه شنبه در مركز فرهنگي دفاع مقدس در دزفول برگزار شد.

به گزارش ايرنا، دراين آيين فرماندار دزفول ضمن گراميداشت اين هفته، تلاش براي توسعه فرهنگ كتابخواني را ضروري و گامي ارزشمند براي ارتقاي فرهنگي دانست.

"حميد قناعتي" گفت: دولت توجه ويژه به اين موضوع دارد و اختصاص يك هفته براي گراميداشت كتاب و كتابخواني در همين راستا صورت گرفته است.

وي افزود: در اين ارتباط شهرداري‌ها موظف هستند نيم درصد از درآمد خود را به حساب انجمن كتابخانه‌هاي شهرستان براي تجهيز كتابخانه‌ها منطقه واريز كنند.

قناعتي، دراين آيين تعدادي كتاب به كتابخانه‌هاي عمومي شهراهدا كرد و از ساير افراد نيزخواست تا درجهت توسعه فرهنگ كتابخواني درتجهيز كتابخانه ها مشاركت داشته باشند.

دراين آيين كه جمعي از مسوولان، علاقه مندان به كتاب، برخي اعضا و مسوولان كتابخانه‌هاي شهرستان حضور داشتندازفرماندار دزفول كه به عنوان رييس انجمن نمونه كتابخانه‌هاي عمومي استان خوزستان معرفي شده است، تجليل شد. منبع: ایرنا
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه دوم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:41 |

 
كتابخانه سيار دانا وابسته به نهضت سوادآموزي چهارمين سال فعاليت خودرا در روستاهاي دزفول آغاز كرد.

رئيس اداره نهضت سوادآموزي دزفول روزپنجشنبه در گفت و گو با ايرنا تصريح كرد: اين كتابخانه سيار بااستفاده از يكدستگاه اتوبوس به اهالي ‪ ۵۰روستاي منطقه خدمات فرهنگي ارايه مي‌دهد.

" امير رافع " افزود : در حال حاضر دو هزار و ‪ ۲۸۷نفر دراين روستاها عضو كتابخانه سيار دانا هستند.

وي شماركتابهاي كتابخانه دانا راهفت هزار و ‪ ۲۶۳جلد با سه هزار و ‪۱۱۲ عنوان شامل مذهبي ،علوم كاربردي ، ادبيات ،تاريخ،ادبيات كودكان ،هنري و مرجع اعلام كرد.

رافع گفت :كتابخانه سيار دانا در هر ماه دو بار به يكي از روستاهاي زير پوشش رفته وضمن‌ارايه كتاب به متقاضيان عضو بصورت امانت برنامه‌هاي فرهنگي و آموزشي از قبيل پخش فيلمهاي‌آموزشي ، برگزاري مسابقات كتابخواني و اهداي جوايزو نيز پخش اخبار و اطلاعيه‌هاي علمي و آموزشي، اجرامي‌كند.

به گفته وي، بيش از ‪ ۸۰درصد اعضاي كتابخانه سيار دانا نهضت سوادآموزي دزفول در گروه سني زير ‪ ۴۰سال قرار دارد كه نشان‌دهنده علاقه مندي گروههاي مخاطب است.

رييس اداره نهضت سوادآموزي دزفول خاطرنشان كرد كه بمناسبت هفته كتاب و كتابخواني‌ازسوي اداره امور كتابخانه‌هاي دزفول ‪ ۱۵۰جلد كتاب و نيز از سوي حميد قناعتي فرمانداردزفول معادل يك ميليون ريال كتاب به كتابخانه سيار دانا اهدا شد. منبع: ایرنا

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه دوم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 14:35 |
شماره جدید دژپل منتشر شد...
+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در جمعه دوم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 0:57 |
 

 

 بد ون شرح... آستانه متبرکه حضرت محمد ابن جعفر(ع)

                                                      

+ نوشته شده توسط مهندس علیرضا چرخابی -دزفول در پنجشنبه یکم آذر ۱۳۸۶ و ساعت 0:55 |